Неділя, 14 Липня, 2024

Як киянин Ігор Сікорський став головним авіаконструктором у ХХ столітті?

Геніальний киянин Ігор Сікорський назавжди увійшов в історію як винахідник гелікоптерів першої половини ХХ століття. Він став першим, хто піднявся в небі у Києві, після чого поставив світові рекорди та прославився на Батьківщині та за кордоном. Як йому вдалося здійснити свою мрію — створити вертоліт і успішно випускати нові моделі авіалайнерів далі на kyiv-future..

Чому Сікорський почав цікавитися авіацією ?

Легендарний авіаконструктор Ігор Сікорський народився у Києві 6 червня 1889 року. Він жив у інтелігентній родині. Його батько був вченим-психологом та професором київського університету, а мати була лікарем. Вона часто розповідала синові про світ наукових експериментів епохи Леонардо да Вінчі. Напевно, саме тому з ранніх років у Ігоря виник інтерес до науки. Особливо його цікавили європейські моделі гелікоптерів. Коли йому виповнилося 12 років, він зробив мініатюрний гелікоптер із гумовим моторчиком, який злетів угору.

З давніх давен шлях у небо цікавив багатьох інших людей. Існували легенди, які розповідали про тих, хто намагався літати з птахоподібними крилами на спині. І лише з XVIII століття почалося практичне освоєння повітряного простору та розвиток авіації. Тоді в Європі злетіли перші повітряні кулі, на які з захопленням дивилося багато людей. А вже у ХІХ столітті була доведена можливість літати на повітряних апаратах. Ігор Сікорський дізнався про них, коли приїхав з батьком до Німеччини на літні канікули. Тоді газети у всьому світі писали про випробування літальних апаратів, які проводили американці брати Райт.

Експерименти Ігоря Сікорського та будівництво авіалайнерів

Після поїздки він припинив відвідувати занять в університеті, а замість цього майже весь час проводив у київській майстерні на Ярославому Валу. Через місяць він попросив близьких дати йому грошей на подорож до Парижа. Ігореві Сікорському знадобився двигун для свого майбутнього вертольота. Батько підтримав ідею сина. 

Ігор проводив експерименти цілий рік, намагаючись побудувати перший у світі вертоліт із вбудованим двигуном. Його батько та сестра надавали йому фінансову підтримку на початковому етапі наукових розробок, оскільки деякі деталі доводилося купувати у Парижі у всесвітньому центрі авіації. Але після довгих спроб побудувати гелікоптер він вирішив тимчасово відкласти цю справу на потім і зайнявся розробкою аеропланів.

У районі Куренівки Ігор разом із друзями створили ангар, у якому побудував авіалайнер. В 1910 він піднявся на 1,5 м і пролетів 200 м за кілька секунд. Після успішного запуску, команда продовжила працювати над його вдосконаленням. Через рік Сікорський взяв на борт двох пасажирів. Також його запросили взяти участь у польотах над Києвом. Тоді він летів із 2 пересадками протягом 52 хвилин зі швидкістю 125 км/год. Цей успіх приніс йому міжнародну популярність.

Але через місяць після цього літальний апарат ледве не розбився, коли знову піднявся в небо під час показового польоту. Як потім з’ясувалося, причиною цього стало попадання комара у деталь літака жиклер. Після цього Сікорський зрозумів, що для надійного польоту у небі потрібно кілька двигунів та пасажирів.

Потім інженер разом із командою вигадали у Києві план будівництва удосконаленої моделі літака. На початку лютого 1914 року він був готовий до першого запуску. У кабіні з 4 двигунами піднялися 16 людей та собака. Пілотом був Ігор Сікорський. Він підняв літак на максимальну висоту — 2,000 метрів. У тому ж році літак Сікорського здійснив найдовший пасажирський переліт з Києва до Петербурга. А коли розпочалася Перша світова війна, авіаконструктор переобладнав кілька таких літаків на бомбардувальники.

Випуск першого у світі вертольота

У 1923 році він поїхав разом з командою в США і заснував компанію «Sikorsky Aircraft Corporation» для продовження розвитку своєї авіаційної діяльності. Офіс був на острові Лонг-Айленд. Там працювало лише 6 співробітників, а будівництво нових авіалайнерів відбувалося в ангарі. Незабаром вони збудували новий літак S-29A за підтримки акціонерів за кілька тисяч доларів. Демонстрація пройшла успішно, після чого літак здійснив кілька сотень рейсів. Заробивши більше грошей, компанія змогла вкласти їх у будівництво заводу на узбережжі протоки Лонг-Айленд.

У 1931 році вони удосконалили технологію будівництва літальних апаратів. За ініціативою Сікорського було випущено першу модель вертольота «VS-300». Він мав вигляд металевої труби з кабіною для льотчика та двигуном потужністю 65 л. А на шасі були поплавці, які дозволяють сідати на воду. Таким чином новий вертоліт зміг піднятися з землі і сісти на воду. У 1941 році Ігор Сікорський представив свою розробку, після чого прославився на весь світ. З того часу на його вертольотах було здійснено перші авіарейси над Атлантичним та Тихим океанами.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.