Субота, 27 Квітня, 2024

Корисні велопрогулянки – найкрасивіші велосипедні маршрути Києва

Тотальний карантин знизив нашу активність до маршруту кухня-спальня, вони наш офіс, місце відпочинку, вечірки та спортзал. Якщо Ви їздите на роботу в машині, то наші найглибші співчуття, дістатися з пункту А в пункт Б шляхом виснажливих очікувань, скаженої витрати бензину і новачків на дорогах, розхитують нерви та здоров’я. Щоб якось відволіктися від одноманітності доріг і вийти за межі квартири, пропонуємо дістати свій пильний ровер з балкона або взяти залізну конячку в оренду на найближчому перехресті. Ви отримаєте масу вражень, прилив ендорфінів і відмінну фізичну форму. У цій статті ми розповімо про красиві й мальовничі велосипедні маршрути Києва та трохи познайомимо Вас з користю, яку принесе здоров’ю така прогулянка, гортайте далі, Ви дізнаєтеся купу всього корисного, пише kyiv-future.com.ua.

Замість закритих тренажерних залів

У цьому розділі ми займемося здоров’ям, як психічним, так і фізичним. Велосипед – це не тільки економний і екологічний транспорт, це море позитивних емоцій і величезна користь для нашого тіла. Отже, яку користь для Вашого організму принесе їзда на велосипеді:

  • Зміцнення судинної системи. Більш-менш регулярна їзда на велосипеді несе величезну користь для серця і кровоносної системи. Кардіо навантаження зміцнює серцевий м’яз і підвищує тонус судин.
  • Зміцнення імунної системи. Постійна активність незмінно призводить до зміцнення імунітету. Організм знаходиться у здоровому тонусі та готовий дати відсіч вірусам.
  • Актуальне на сьогодні – поліпшення роботи легень. Ви їдете – Ви дихаєте, легені працюють більш активно, через таку примусову вентиляцію, легені звільняються від токсичних речовин і застояних мокротинь.
  • Схуднення і тонус м’язів. Організм витрачає енергію, поповнює запас енергії з жирових відкладень з бочків, та інших частин тіла. Тихенько, день за днем, кілометр за кілометром, зимові запаси у тілі будуть зникати. 
  • Здоровий сон і правильний режим дня. Якщо інтернет, безкоштовні лекції та концерти по ночах перебили весь графік, встигніть схопитися за велосипед. Після велосипедної прогулянки, тілу і розуму потрібний відпочинок, спати Ви будете просто чудово. 
  • Окремим пунктом зберемо всі статті з інтернету – їзда на велосипеді покращує якість статевого життя, ну Ви зрозуміли, особливо якщо кататися зі своєю другою половинкою. В емоційному плані Ви отримуєте купу спільного досвіду, а з фізичної сторони, наші клітини насичуються киснем, а в органах малого таза поліпшується кровообіг … – багатозначні крапки говорять про те, що весь процес відбувається куди довше і набагато якісніше. 
  • Завершити невеликий розділ про користь від поїздок на роверах слід тим, що якщо у Вас немає другої половинки або друзів на велосипедах, ви знайдете їх на велодоріжках. Велосипедист – велосипедистові друг, є купа груп де збирають на спільні поїздки людей з усього міста, Ви можете познайомитися з веселими, відкритими та класними людьми. 

Ровери у громадському транспорті

У нашій добірці вело маршрутів ми намагалися максимально охопити найкрасивіші парки та місця для поїздок. Якщо Ви думаєте, що живете на Троєщині, Виноградарі або Борщагівці, та всі парки знаходяться від Вас занадто далеко і Вам до них не дістатися, не спішіть розслаблятися. 

  • У Києві можна провозити велосипед в електротранспорті – трамваях і тролейбусах, і нехай незадоволений кондуктор не надуває губки, пункт 5.7 правил проїзду – Ваш аргумент.  
  • Метро теж можливий варіант для поїздок з байком. Зніміть переднє колесо, виміряйте ровер, придбайте ще один додатковий білетик, якщо габарити залізної конячки не вище 120 см, Ви можете дістатися у будь-який район міста на метро.
  • Електрички – це наш найбажаніший транспорт, дуже лояльний до велосипедистів, не дарма запустили міську електричку. Без зайвих квитків і суперечок. сміливо перевозите свого залізного друга. 

Найкрутіші парки для велосипедних прогулянок

  • Парк Дружби народів. Найулюбленіший парк всіх велосипедистів. До Ваших послуг велетенська територія, приголомшливий вид на Дніпро, купа нових друзів і старих знайомих. Прекрасні асфальтовані доріжки розженуть навіть прокатний ровер, без коробки передач, а профі цінують це місце за памп-трек (спеціальна траса з перешкодами для велосипедистів).
  • Труханів острів. Саме серце Києва, історичний острів посеред річки Дніпро, з чудовими краєвидами на Лавру і Поділ. Це справжній зелений оазис у місті. Сюди можна дістатися пішохідним мостом, з великою велосипедною доріжкою посередині. Підйомів на острові небагато, в основному Ви будете спускатися до парку Дружби народів (див. перший пункт).
  • Парк КПІ. Це практично центр міста і казкові корпуси університету КПІ, які дихають історією. Вашої уваги заслуговують прекрасні рівні доріжки, урни для сміття, пункти прокату велосипедів, кіоски з кавою і пишна крона дерев під якою забуваєш, що знаходишся у загазованому мегаполісі.
  • ВДНГ. Наразі, це одне з найпопулярніших місць в Києві, тут проходять концерти, виставки, взимку відкриваються ковзанки, а влітку працюють пункти прокату велосипедів. Насолодитися природою, пофліртувати з дівчатами на лавочці, влаштувати пікнік з коханим або погратися з дітьми – кращого місця годі й шукати. Перед Вами величезна територія та асфальтовані доріжки. 

5 мальовничих велосипедних маршрутів міста

  1. Відкриває нашу п’ятірку маршрут островами Києва, уздовж річки Дніпро. Один з найбільш пейзажних і легких маршрутів, дорога в більшості пряма або спускається. У спеку Ви можете скупатися у Дніпрі та отримаєте дійсно величезне задоволення від поїздки. Тривалість подорожі приблизно 3 години в одну сторону. Виїжджаємо з Жукова острова, їдемо по Столичному шосе, виїжджаємо на Набережне шосе і потрапляємо на Труханів острів. 
  1. З музею у парк – Пирогово і Феофанія – наступний за красою маршрут. Всього лише 6,5 кілометра, але кожен метр коштує Вашої уваги. Починається маршрут в музею просто неба. Пирогово – це старовинні церкви, будови, будинки садиби та практично цнотлива природа. Приблизно через півтори години Ви приїдете у парк Феофанія, на ідеально рівний асфальт, з кафешками й лавочками для відпочинку. Наберетеся позитивних вражень на місяць вперед..
  1. Історичний маршрут, старовинним Києвом і його пагорбами. Починаємо з Пейзажної алеї, спускаємося на Європейську площу, їдемо по Маріїнському парку, підіймаємося на Арсенальну, потім у Парк Слави та закінчуємо прогулянку біля пам’ятника Батьківщині Матері. Що сказати, маршрут не з легких, але тільки частково, коли потрібно підійматися по Маріїнському парку. І ніхто Вам слова поганого не скаже, якщо Ви 10 хвилин повезете ровер під гору у руках, і потім поїдете по рівній поверхні в бік Арсенальної, це ж відпочинок, а не спорт. Тривалість маршруту приблизно півтори години.
  1. Маршрут річкою, катаємося уздовж Дніпра, тривалість 2 години. Першим пунктом буде Дніпровська набережна в Дарницькому районі, тут є ідеальні велосипедні доріжки та хороші пішоходи, які не виходять на ці доріжки. Тримаємо курс на Русанівку і міст Метро, тут Вас наздожене мальовнича панорама Дніпра і всі проблеми зникнуть, але не поспішайте розслаблятися, прямуємо далі, і виїжджаємо на Поштову площу. Тут можна підкріпитися, Поділ – гастрономічний центр міста, тут можна знайти їжу на будь-який смак. Після Поштової площі виїжджаємо на набережну Дніпра і кінцевим пунктом буде набережна Оболонь. 
  1. Останній маршрут в нашому переліку, але один з перших маршрутів за красою. Поїздки з Лівого берега островами та парками. Парк Партизанської слави – наша відправна точка. Власною велосипедною доріжкою, критою рівненьким асфальтом ми їдемо у Нікольський ліс, звідти виїжджаємо на Русанівку, мимохідь милуємося на Дніпро і краєвиди, через міст Метро і пішохідний міст приїжджаємо на Труханів острів, відпочиваємо на чистому пісочку, в кафешках можна що-небудь перекусити та доїхати до парку Дружби Народів. Тривалість маршруту приблизно 3 години. 

Київ та ровери

На сьогодні проблема велосипедистів – це наш менталітет. Ми гуляємо пішки велосипедними доріжками, лаємося на велосипедистів, коли їдемо за кермом, і не встаємо з ровера, коли переходимо пішохідний перехід. Простіше кажучи, наша проблема – це ми самі. Але нічого, все можна виправити. Щороку все більше людей пересідають на велосипеди, з’являється усвідомленість, терпимість і так висловитись – толерантність у цьому питанні. Головне – стежити за собою і дотримуватися правил, і таким чином, ми створимо суспільство, де велосипедист – гідний учасник дорожнього руху і життя мегаполісу, а не змилений бідолаха, якому нема де проїхати. А місто Київ не стоїть на місці, розвивається, в місті з’являються нові велосипедні доріжки та вело парки. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.