Неділя, 19 Травня, 2024

Кияни перешкоджають будівництву нової гілки метро на Троєщину

Всі з великим нетерпінням чекали, коли ж почнеться будівництво четвертої гілки метро. Яка могла б з’єднати Лівий та Правий береги столиці, а саме Поділ з Троєщиною, пише “kyiv-future.com.ua“.

В кінці листопада місяця мер Києва Віталій Кличко разом з заступником голови правління China Pacific Construction Group Го Уін підписали договір щодо початку співпраці даного проєкту. Планується створення робочої групи, до складу якої будуть входити українські та китайські спеціалісти. Вони ж мають розробити оптимальні технічні та фінансові рішення для реалізації проєкту.

Вартість робіт фахівці оцінюють в 2 мільярди доларів. При чому, що 85 відсотків вказаної суми буде забезпечено за рахунок кредиту від китайських фінустанов.

Зі слів мера столиці стало відомо, що Україна виступає гарантом, що кошти будуть повернуті Китаю. Термін кредитування від 15 до 20 років. Відсоткова ставка ще обговорюється. 

Нова гілка метро в планах має бути протяжністю в 18 кілометрів та 13 станціями. Терміни будівництва буде приблизно 5 років. Якщо ситуація складеться якнайкраще і будівництво буде тривати без перебоїв. 

Проте місцеві жителі не задоволені таких ходом подій. Вони різними способами перешкоджають проведенню робіт. Дачники ж кажуть зі свого боку, що вони не проти будівництва 4 гілки метро, але їх не влаштовує те, що поруч з їх житлом буде проходити транспортна розв’язка. А будівельна техніка і можливий в майбутньому інтенсивний рух транспорту знищать тамтешні вулиці. 

Конфлікт значно виріс після того, як Кличко підтвердив, що переправа виходитиме на Русанівські сади. Хоча в першому плані будівництва передбачали іншу розв’язку. Місцеві жителі садів також проти такого та проводять активно акції незадоволення. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.