Четвер, 25 Квітня, 2024

На екскурсію безкоштовно: ТОП-5 київських музеїв

Деякі столичні музеї в певні дні приймають відвідувачів безкоштовно. У нашому огляді ми розповімо, коли в популярних музеях столиці за вхід не доведеться платити. Далі на kyiv-future.

Національний художній музей України

Цю історичну будівлю вже можна вважати експонатом.  Цей музей художнього напряму. Містить в собі безліч старовинних експонатів образотворчого мистецтва. Усередині нього налічується понад 40 000 картин. Один із найбільш раритетних експонатів – ікона 12 століття «Святий Георгій з житієм». Прекрасне місце для культурного відпочинку з друзями, рідними або колегами. Знаходиться в зручному місці розташування центральної частини міста. Рекомендуємо  вам відвідати це місце обов’язково.

Адреса: вулиця Грушевського, 6. Безкоштовно приєднатися до мистецтва і насолодитися живописом можна в останню неділю кожного місяця.

Музей гетьманства України

Він ще відомий як Будинок Мазепи. Знаходиться музей в старовинній будівлі. Чудовий музей з цікавою експозицією. Він налічує у своїй колекції більше восьми тисяч різних експонатів. Зокрема, починаючи з часів козацтва. Тут представлено близько трьох з половиною історичних книг і документів. Невеликий душевний музей  розповідає про історію Гетьмана Івана Мазепи і взагалі про Гетьманів України аж до Скоропадського. Дуже приємне, спокійне і атмосферне місце. Навколо вільний простір, що дивує, на щільно забудованому Подолі. Будиночок цей теж притягує увагу, він називається будиночком Івана Мазепи, але сам Мазепа тут ніколи не жив. Він побудований в кінці 17 століття. Це  одноповерховий будинок, а після того як він, один з небагатьох, пережив тотальну пожежу на Подолу в 1811 році (у нього згорів дерев’яний дах), за проектом відомого тоді архітектора Андрія Меленського  був надбудований  другий поверх в стилі класицизму, в результаті він поєднав у собі риси бароко на першому поверсі і риси класицизму на другому.

Коли завітаєте до музею, радимо брати екскурсію, де професійний історик детально розповідає про гетьманів, українські землі та становлення української держави.

Адреса: вул. Спаська, 16б. Безкоштовний вхід кожна остання субота щомісяця. Телефон: 044 425 5549.

Національний музей Тараса Шевченка

Всі знають Тараса Шевченка як поета, але те, що він чудово малював, знає далеко не кожен. У цьому музеї можна доторкнутися до історії життя Шевченка, дізнатися його краще і насолодитися його творчістю. Пізнати дуже багато про творчість поета і художника, про його життя в Петербурзі, в наймах та на засланні. Також це краща локація в Києві для проведення виставок. Дуже красиво оформлено простір, включаючи нову будівлю і корпус в старій будівлі, все об `єднано  в єдине ціле. Оригінали картин, особисті речі, рукописи, метрична книга із записом про народження Тараса, посмертна маска і багато-багато іншого. Рекомендуємо.  Ідеально виділяти на музей години 4-5, адже залів та експонатів дуже багато, і хочеться все розглянути детально. Також для малюків співробітники музею придумали квест, потрібно було знайти предмети, яка не належали до тієї епохи.

На першому поверсі проходять виставки сучасних авторів.

Адреса: бульвар Шевченка, 12. Безкоштовно відвідати заклад можна кожен останній четвер місяця.

Національний музей літератури України

Тут зібрана вся літературна історія України. Дуже цікаве місце, яке розповість вам про створення української писемності. Тут можна побачити старі екземпляри книг. Колекція налічує понад 80 000 експонатів. Серед них ексклюзивні стародруки, рукописи Лесі Українки та особисті речі письменників. Головний експонат- перша друкована книга слов’янськими літерами -«Апостол». Також на стінах висять портрети знаменитих українських письменників і художників, таких як: Тарас Григорович Шевченко, Леся Українка, Іван Франко та багато інших відомих діячів культури українського народу. Тут знаходиться вражаюча бібліотека а також оригінальне бачення художником мініатюр за сюжетом І. Котляревського “Енеїда”. Тут проходять найрізноманітніші виставки місцевих художників. Часто влаштовують виставки робіт школярів. Сама будівля  є шикарною архітектурою XIX століття. Також в музеї є ігрова кімната для дітей з численними іграшками. Музей бажано відвідувати з екскурсоводом.

Адреса: вулиця Богдана Хмельницького, 11. Безкоштовний вхід  тут кожну останню  середу місяця.

Національний музей історії України

Це культурний заклад вважається найпопулярнішим в столиці. Музей сподобається великою кількістю експонатів. Експозиція представлена ​​в безлічі залів, на всіх поверхах. Особливо вражають колекції ранніх культур. Серед його експонатів – ікони часів Київської Русі, унікальна нумізматична колекція, якій понад двісті років, історичні листи, а також імператорська карета-купе 18 століття. Є експозиції Трипілля, Грецька, Скифо-Сарматська і епохи Речі Посполитої. Також багатьох відвідувачів здивує гарний вид з вікон на макет стародавнього Києва. В експозиції представлена ​​історія земель України, починаючи з трипільської культури і по сьогоднішній день. Буде дуже пізнавально для  людей, які цікавляться історією. Краще замовляти екскурсії з гідом, так зрозуміліше і цікавіше. Можна замовити індивідуальну екскурсію.

На заході «Ніч» в музеї  тут можна побачити унікальний перформанс. Гості всю ніч слухають екскурсії з театралізованими етюдами про Чорнобиль, коханок і дружин Гетьманів, війнах і депортаціі кримських татар. Також в сувенірному магазинчику при музеї можна купити речі, наприклад, копію трипільської фігурки.

Адреса: вулиця Володимирська, 2. В останній понеділок місяці вхід вільний. Детальну інформацію про безкоштовні дні для відвідування уточнюйте на сайті музею.

На цьому перелік столичних музеїв, які можна відвідати безкоштовно, не закінчується, адже їх дуже багато. Однак будь-який музей можна відвідати безкоштовно 18 травня. У цей день відзначається Міжнародний День Музеїв. Такий шанс випаде щороку.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.