П’ятниця, 5 Липня, 2024

Найбільші стадіони Києва

Київ – надзвичайно мальовниче і архітектурне місто. Величезна кількість пам’яток та вишуканих будівель зачаровує та надихає. Проте, як не загадати найбільші стадіони Києва, де завжди повно фанатів та найкращих фаворитів киян. Ми підготували топ найбільших стадіонів столиці, пише “kyiv-future.com.ua“.

  • НСК “Олімпійський”

Безперечно перше місце посідає стадіон НСК “Олімпійський”, адже він є найбільшим стадіоном столиці і поки жоден інший стадіон не відповідає розмірам “Олімпійського” навіть на половину. Недарма він має назву Головної Арени України. Проте, як його тільки не називали і Червоний стадіон, Республіканський, Центральний тощо. 

Чи не кожний футболіст чи фанат цього виду спорту має велику мрію зіграти чи бути присутнім на матчі команди-фавориту. Тут завжди проводять домашні матчі ФК “Динамо” та Національна збірна України. 

А ще в НСК “Олімпійський” відбувалися дебати між Президентами – Володимиром Зеленським та Петром Порошенко у 2019 році перед другим туром Виборів Президента України, де на власні очі бачили 22 000 глядачів.

Цей стадіон знаходиться за адресою: вулиця Велика Васильківська, 55. Він вміщує 70 050 людей і має 17 позицію серед найбільших стадіонів Європи. 

НСК “Олімпійський” є не лише стадіон. Тут проводять змагання, тренінги, конференції, світські заходи, покази мод і навіть весілля та дні народження. Тут є спорт-бар, лаунж-зона та бізнес-зали. 

  • Стадіон “Динамо” імені Валерія Лобановського 

Колись стадіон імені Валерія Лобановського міг так і не бути побудованим. На місці стадіону планувалося будівництво оранжереї поряд зі спортивним майданчиком. Київське “Динамо” тренувалося на спортивному майданчику у парку Першотравневий, а матчі були у Червоному стадіоні (теперішньому НСК “Олімпійський”), але у далекому 1930-му році (уявіть тільки, це майже 100 років тому) Комітет Господарства УСРР подив будівництво стадіону, а не оранжереї. Цей стадіон будувався в’язнями та киян, яких відправляли на “недільник” (таке ж як і “суботник”). 

Назва стадіону також змінювалася багато разів. Це був стадіон Балицького, Німецький, Динамо, але після смерті видатного футбольного тренера він отримав назву “Стадіон “Динамо” імені Валерія Лобановського”.

Стадіон знаходиться по вулиці Грушевського, 3 і має місткість 17 000 глядачів. Безперечно, такий славетний український футбольний клуб “Динамо” повинен мати власний стадіон куди більшим, ніж для 17 000 фанатів, проте розширити цей комплекс неможливо, бо інакше ґрунт не витримає навантаження і почне руйнуватися, а поруч знаходиться річка Дніпро, тому це небезпечно для спортивної конструкції. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  • Стадіон ЦСКА 

Перший погляд на назву говорить про причетність хокейного російського клубу ЦСК, проте ця думка вкрай оманлива і стадіон ЦСКА має скорочену назву Центрального Спортивного Клубу Збройних Сил України, а саме ЦК  ЗСУ. Тут проходять домашні матчі СКА “Київ”. 

На відкритті комплексу, яке було 1 травня 1951 року був присутній Віктор Цибуленко, який зробив рекорд СРСР, метанувши гранату майже на 90 метрів. Цю цифру ще наступні 40 років ніхто не зміг перевищити. 

Стадіон знаходиться за адресою: проспект Повітрофлотський, 2. Він налічує 12 000 місць на трибунах. Ще на території комплексу є басейн, баскетбольне поле, тенісний корт, гандбольний майданчик тощо. 

  • Стадіон “Схід”

Стадіон “Схід” зараз зазнає складнощів, адже вже два роки навколо нього тривають баталії. Його хотіли продати 2 500 000 доларів ще два роки тому. Потім стало відомо, що Олег Агафонов продав його на аукціоні за 800 000 гривень, проте суд визнав цей продаж недійсним. Все ж місцева влада налаштована на те, щоб спортивний комплекс бу комунальним. Зараз стадіон відноситься до дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву “Схід”, яка числиться на балансі міста. 

Стадіон “Схід” знаходиться за адресою: вулиця, Привокзальна, 12 і вміщує 10 000 глядачів. Він знаходиться повністю під відкритим небом.

  • Стадіон НАУ

Стадіон НАУ був великим стадіоном під відкритим небом. Там були трибуни для розміщення близько 7500 глядачів. Спортивний майданчик давно був у разрушенному застарілому стані, там тренували студенти НАУ та мешканці будинків, які знаходяться поруч. Ще у 2015 році навколо нього назрів скандал: активісти вимагали не розпочинати будівництво, на той час ще були не впевнені, що там побудують житловий комплекс, проте місцева адміністрація розводила руками, адже це територія Національного Авіаційного Університету. Вони ж запевняли, що буде будуватися новий стадіон, а поруч ЖК, проте спочатку стадіон. 

Зараз на місці колишнього чималого спортивного майданчик, де колись проводилися змагання по регбі майорить новенький ЖК Відрадний, 2 (проспект Відрадний, 2, Солом’янського району). 

Як саме відбувається продаж квартир і на скільки це легально не відомо, проте за документами це власність авіаційного університету. 

  • Стадіон “Оболонь-Арена”

Стадіон Оболонь-Арена відносно новий, адже збудований у 2001 році та відремонтований у 2006-2009 роках. Він знаходиться по вулиці Північна, 26-а, поруч зі станцією метро Героїв Дніпра та вміщує 5100 глядачів. 

Тут раніше тренувався футбольний клуб “Оболонь” , проте в 2012 році він розформований, тому тепер це майданчик клубу “Оболонь-Бровар”, що є власністю заводу “Оболонь”. 

Сам стадіон в гарному стані та функціонує. 

  • Стадіон “Спартак”

Стадіон спартак теж один із великих стадіонів Києва, який вміщає 5000 глядачів. Він знаходиться по вулиці Кирилівська, 105. 

Спартак побудований у 1934 році. Тут є ігрові майданчики, басейн, сауна і навіть готель на 150 місць. Також добудували два поля для гри в міні-футбол і оновили басейн.

Візитівкою цього спортивного комплексу є бронзовий барельєф колишнього гладіатора, в честь якого названий стадіон. Спартак зображений зі смолоскипом у руці.

Отже ми, вам  розповіли про сім найбільших стадіонів столиці. Звісно, у Києві є ще багато інших спортивних комплексів, проте вони вміщують менше 5000 глядачів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.