Вже більше місяця не стихають розмови про можливий напад РФ. Із заяви начальника ГУР Кирила Буданова відомо, що розглядаються сценарії вторгнення за різними сценаріями та напрямки. Одним із таких варіантів є атака з території Білорусі. Виходячи з цього Київ також знаходиться в зоні умовної загрози. На фоні даних заяв КМДА планує провести тренування населення з муніципальної безпеки та перевірити стан бомбосховищ у столиці. Далі на kyiv-future.com.ua.
Навчання з оповіщення населення та сиренами
Тренування серед жителів міста планують провести в два етапи. Перший етап буде інформаційний. Київська влада планує провести інформування серед населення. Роз’яснити, що потрібно робити в подібних ситуаціях. З якою метою проводяться дані навчання і щоб люди не лякались та не впадали в паніку коли почують тривожні сирени. Другий етап навчання відбудеться вже із застосуванням безпосередньо сирен. Це дасть можливість на практиці відпрацювати елементи дій в надзвичайній ситуації. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті Держслужби з надзвичайних ситуацій, по запиту «Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру». Там описується, як підготувати будинок, які з собою потрібно брати та чого не варто робити.

Бомбосховища
Більшість бомбосховищ в столиці побудовані ще за часів радянського союзу. Найчастіше всього вони знаходяться на великих підприємствах. Проблема в тому, що значна частина з них знаходиться у приватній власності. Укриття, які перебувають у комунальній власності вже перевірили. Вони знаходяться в справному стані, адже вже декілька років була програма за якою ремонтувались бомбосховища і приводились в порядок. Об’єкти, що перебувають у приватній власності з ними виникли проблеми. Деякі власники погодились передати їх у власність міста, але їх стан незадовільний. Тому з одного боку, влада міста не може їх прийняти, а з іншого дане питання потрібно вирішувати. Адже і змусити підприємця відновлювати об’єкт за власні кошти не можуть.
Також в Києві понад 4 тисячі об’єктів подвійного значення. Це підземні паркінги, підвальні магазинчики та підвали. Частина з них також знаходиться у власності міста. Відповідні органи вже провели їх перевірку та доповіли, що більша їх частина готова прийняти людей в разі надзвичайної ситуації.
Окремо варто згадати про підвали в будинках, адже дуже часто вони просто закриті на замок. В такому випадку жителям будинку необхідно написати заяву в ЖЕК чи ОСББ. Тоді комісія КМДА перевірить дане приміщення. Якщо воно відповідатиме всім вимогам, то його спеціально помаркують, як придатне для укриття в разі надзвичайних ситуацій.