Середа, 24 Квітня, 2024

Навчання з евакуації та сиренами в столиці – на фоні загроз РФ

Вже більше місяця не стихають розмови про можливий напад РФ. Із заяви начальника ГУР Кирила Буданова відомо, що розглядаються сценарії вторгнення за різними сценаріями та напрямки. Одним із таких варіантів є атака з території Білорусі. Виходячи з цього Київ також знаходиться в зоні умовної загрози. На фоні даних заяв КМДА планує провести тренування населення з муніципальної безпеки та перевірити стан бомбосховищ у столиці. Далі на kyiv-future.com.ua.

Навчання з оповіщення населення та сиренами 

Тренування серед жителів міста планують провести в два етапи. Перший етап буде інформаційний. Київська влада планує провести інформування серед населення. Роз’яснити, що потрібно робити в подібних ситуаціях. З якою метою проводяться дані навчання і щоб люди не лякались та не впадали в паніку коли почують тривожні сирени. Другий етап навчання відбудеться вже із застосуванням безпосередньо сирен. Це дасть можливість на практиці відпрацювати елементи дій в надзвичайній ситуації. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті Держслужби з надзвичайних ситуацій, по запиту «Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру». Там описується, як підготувати будинок, які з собою потрібно брати та чого не варто робити. 

Бомбосховища 

Більшість бомбосховищ в столиці побудовані ще за часів радянського союзу. Найчастіше всього вони знаходяться на великих підприємствах. Проблема в тому, що значна частина з них знаходиться у приватній власності. Укриття, які перебувають у комунальній власності вже перевірили. Вони знаходяться в справному стані, адже вже декілька років була програма за якою ремонтувались бомбосховища і приводились в порядок. Об’єкти, що перебувають у приватній власності з ними виникли проблеми. Деякі власники погодились передати їх у власність міста, але їх стан незадовільний. Тому з одного боку, влада міста не може їх прийняти, а з іншого дане питання потрібно вирішувати. Адже і змусити підприємця відновлювати об’єкт за власні кошти не можуть. 

Також в Києві понад 4 тисячі об’єктів подвійного значення. Це підземні паркінги, підвальні магазинчики та підвали. Частина з них також знаходиться у власності міста. Відповідні органи вже провели їх перевірку та доповіли, що більша їх частина готова прийняти людей в разі надзвичайної ситуації. 

Окремо варто згадати про підвали в будинках, адже дуже часто вони просто закриті на замок. В такому випадку жителям будинку необхідно написати заяву в ЖЕК чи ОСББ. Тоді комісія КМДА перевірить дане приміщення. Якщо воно відповідатиме всім вимогам, то його спеціально помаркують, як придатне для укриття в разі надзвичайних ситуацій.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.