Неділя, 28 Квітня, 2024

Нові напрями навчання в столиці. Факультети кіберспорту

У всьому світі кіберспорт активно розвивається та займає досить високі позиції в рейтингу найцікавіших видів спорту. В Україні цей напрямок нещодавно визнали офіційним видом спорту. І якщо раніше діти мріяли стати пожежниками, лікарями або ж військовими, то зараз все більше бажаючих заробляти гроші на улюбленій справі, блогерство, стріми або ж кіберспорт. Заробляти великі гроші займаючись улюбленою справою, а саме грати в ігри чим не робота мрії. Але як виявилось реалізуватися в кіберспорті не так і важко. Як стати кіберспортсменом в Києві розповімо детальніше. Далі на kyiv-future.

Кіберспортивні академії

Звісно найпростіший спосіб здобути потрібні навички, це записатися на курси. Під наглядом кваліфікованих спеціалістів вчитися легше і простіше, ніж самостійно. Сьогодні в Україні є вже декілька спеціалізованих академій, які навчають важливих дисциплін у кіберспорті. 

Champion Academy

image_5caae300475729.94339599

Найбільша з академій знаходиться саме в Києві на Бесарабській площі. Називається вона Champion та існує з 2019 року. Вона створена за підтримки Української Професійної Кіберспортивної Асоціації. Основною метою створення академії можна вважати навчання гравців початківців  у найпоширеніших та найпопулярніших напрямках, особливо це КС та Дота 2. До речі, тут є можливість просування у професійну лігу. Головна відмінність академії від інших навчальних закладів – це повне занурення в навчальний процес, а також велика кількість практики.

Навчають студентів професійні тренери та гравці відомих команд. Окрім гравців тут можна отримати навчання і в інших сферах кіберспорту, починаючи з організатора заходів і закінчуючи менеджером команди.  Зараз академія працює в двох форматах онлайн по всій Україні та офлайн лише в Києві. тут відкритий набір на усі спеціальності в кіберспорті. Організатори планують розширяти кількість та список дисциплін. Що цікаво, що зараз наймолодшому студенту академії 4,5 роки, а найстаршому 39 років. 

Esports buttle

media-video

Друга за розмірами академія. Це освітня платформа, основною метою якої є розвиток гравців початківців до професійних гравців. А також навчання та підвищення кваліфікації фахівців індустрії кіберспорту. Викладачі академії відомі практики в своїх дисциплінах, які діляться теорією та практичними фішками в досягненні перемоги в грі. Основні напрями це футбол, баскетбол та КС.

Тут також можна обрати різний період навчання з різною частотою занять. 

Факультети в університетах

img_6239

Навчання у напрямку кіберспорту пішло далі і в деяких Вишах навіть створено факультети з кіберспорту з досить цікавими та незвичними для студентів дисциплінами. Одним з найбільших є факультет кіберспорту в Національному університеті фізичного виховання та спорту України в Києві. Як відомо, кіберспорт став офіційним спортом в Україні. Тому навчальні процеси створені за підтримки Федерації Кіберспорту України. Спочатку рівень навчання на цьому факультеті був лише Магістр, але через декілька років створили і бакалаврат. Тому тепер усі бажаючі можуть вступити до вишу та стати дипломованим спеціалістом в сфері кіберспорту. На кафедрі постійно створюють найкращі умови для навчання, а також намагаються організувати комп’ютерні кабінети найкращою технікою для практичних занять студентів. 

Що цікаво, що викладачами на кафедрі є відомі тренери та консультанти національних збірних команд з кіберспорту. 

30609

Найцікавішими предметами є система підготовки та змагань в кіберспорті, стратегія та тактика професійного геймінгу. 

До того ж нещодавно тут з’явився новий напрямок “Піар та журналістика в кіберспорті”.

Ця дисципліна була створена з метою навчити правильно створювати інформаційні події, а також просувати людину чи команду. 

Тому для усіх бажаючих тут є будь-які напрямки кіберспорту, в яких можна не просто навчитися, а ще й отримати диплом. До речі, це не перший вищий навчальний заклад, який створив такий факультет. Додатково можна знайти такі дисципліни в Харківській академії фізичної культури та Національному університеті імені Петра Могили в Миколаєві.

Участь в турнірах

66287bce8f3d06031d62967585c23eb9

Ще один вид навчання та розвитку в кіберспорті це участь у різноманітних турнірах. 

За підтримки Федерації кіберспорту України, а також Української професійної кіберспортивної асоціації в Києві було створено спеціальні шкільні ліги для початківців. Досить часто на таких змаганнях присутні менеджери професійних команд, які шукають серед юніорів можливих майбутніх зірок кіберспорту. Тому участь в таких турнірах дуже важлива для початківців. Адже це шанс заявити про себе та показати свої спортивні навички в грі. Призові фонди теж дуже приємні, в залежності від чемпіонату призовий фонд може складати від 50 до 170 тисяч гривень. Більшість турнірів проходять в Києві на території академій кіберспорту.

Кому це цікаво і чи є попит? 

274354579_320759626782049_4014380403001929557_n

Не дивлячись на відносно нещодавно появу такого навчання, воно вже має своїх прихильників. зараз важко зробити повний аналіз, але вже точно є два табори прихильників. Для один це великий крок вперед, а для інших таке навчання всього лише формальність. Думки стосовно офіційного навчання в напрямку кіберспорту також розбігаються. Одні спеціалісти вважають, що таке навчання дозволить змінити ставлення до такого виду спорту і визнати його офіційним не лише на державному рівні, алей у особистому сприйнятті. Інші ж вважають, що навчальна програма досить обтічна, і щоб зрозуміти чи дійсно вона працює, слід приділити увагу навчальному плану та перевірити кожну з дисциплін окремо. Можливо щось покращити, або навпаки взагалі прибрати із програми. 

Але в одному думка експертів збігається. Це можливість готувати та підвищувати кваліфікацію всіх фахівців кіберспортивного напрямку. А також розширити можливості студентів для отримання роботи. Адже закінчивши, наприклад факультет маркетингу в кіберспорті, молодий спеціаліст може піти працювати в напрямку маркетингу в будь-якій ІТ компанії, адже завдання досить схожі. 

519bfc6440fd794bd8a2fef5182640cd

Але всі експерти сходяться в одному, що в такому напрямку краще за практику нічого не існує, тому важливо зробити більше годин практичних занять. До речі, практика створення факультетів кіберспорту активно практикується в інших країнах досить давно. Тому це ще одна можливість для України вийти на міжнародний рівень кіберспортивної культури. 

Все ж таки у організаторів та ректорів академій та університетів величезні плани в цьому напрямку. Щороку додаються нові факультети та дисципліни. Розробляються практичні заняття та цікаві турніри, створюються додаткові партнерські програми з міжнародними університетами. Також навіть розробляються програми грандів для навчання на факультеті кіберспорту. А ще досить активно таким напрямом починають цікавитися великі спонсори, які готові приймати участь в покращенні умов навчання або ж технічної частини університетів та академії. А що надважливо, що першим містом розвитку кіберспорту стає Київ, адже сюди з усієї країни приїжджають майбутні студенти для пошуку університети або іншого навчального закладу своєї мрії. Тому для майбутніх студентів є порада, якщо вам дуже цікавий кіберспорт, або ж ви завжди мріяли про славу відомих українських кіберкоманд, тоді обов’язково зверніть увагу на кіберакадемії або ж на Факультет кіберспорту в Національному університеті фізичної культури та спорту в Києві. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.