П’ятниця, 26 Квітня, 2024

В Києві за останні роки втричі збільшилась кількість укриттів 

Київські рятувальники в посиленому режимі проводять роботи з пошуку, перевірки та обладнання потенційних місць для укриття. Лише минулого року було перевірено 11 підвалів, які б могли підійти для укриття. На початку війни таких локацій на всю столицю було лише 1,5 тисяч укриттів. Сьогодні їх число виросло до п’яти тисяч. Далі на kyiv-future.

В цю статистику входять і 500 бомбосховищ, які розташовані на об’єктах критичної інфраструктури міста. Це захищена територія, яка охороняється військовими та іншими безпековими структурами. Такі бомбосховища облаштовані набагато краще чим звичайні підвали, але передбачені вони для змін, які працюватимуть на об’єктах навіть в період потенційних атак. Максимальне збереження функціонування об’єктів критичної інфраструктури одне з головних завдань місцевої влади, на одній сходинці із збереженням життя місцевих жителів.  

Більшість бомбосховищ в столиці побудовані ще за часів радянського союзу. Найчастіше всього вони знаходяться на великих підприємствах. Проблема в тому, що значна частина з них знаходиться у приватній власності. Укриття, які перебувають у комунальній власності вже перевірили. Вони знаходяться в справному стані, адже вже декілька років була програма за якою ремонтувались бомбосховища і приводились в порядок. 

Об’єкти, що перебувають у приватній власності з ними виникли проблеми. Деякі власники погодились передати їх у власність міста, але їх стан незадовільний. Тому з одного боку, влада міста не може їх прийняти, а з іншого дане питання потрібно вирішувати. Адже і змусити підприємця відновлювати об’єкт за власні кошти не можуть. 

Також в Києві понад 4 тисячі об’єктів подвійного значення. Це підземні паркінги, підвальні магазинчики та підвали. Частина з них також знаходиться у власності міста. Відповідні органи вже провели їх перевірку та доповіли, що більша їх частина готова прийняти людей в разі надзвичайної ситуації. 

Окремо варто згадати про підвали в будинках, адже дуже часто вони просто закриті на замок. В такому випадку жителям будинку необхідно написати заяву в ЖЕК чи ОСББ. Тоді комісія КМДА перевірить дане приміщення. Якщо воно відповідатиме всім вимогам, то його спеціально помаркують, як придатне для укриття в разі надзвичайних ситуацій.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.