Середа, 8 Травня, 2024

Перлини київського стріт-арту: підбірка наймальовничіших муралів міста

Яким є Київ? Саме так, якою є наша столиця? Можливо, вона – квіткова, адже всі знають, що Київ – місто квітів? Проте, де ж ті квіти, коли вся земля закута у асфальт і є лише плацдармом для багатоповерхівок. То може Київ – це такий собі маленький Нью-Йорк? Але ж хіба там є затишні вулички Подолу, які ховаються між його витончених будиночків? Ні, Київ – все це разом, бо вдосталь тут і зелених квітково-барвових сквериків, і модних урбаністичних бізнес-центрів. Історія Києва – багатогранна, і відповідно, таким же різноманітним є і він сам. Він – всюди, починаючи з старовинної архітектури Подолу, яка застала ще царську епоху, і закінчуючи сірими та непривітними будівлями радянської доби. Останні, проте, вже не можуть похвалитися тією мальовничістю, і якщо деякі з них є просто нейтральними “жителями” міста, то бувають й ті, що своєю непривітністю навіюють почуття похмурості та, навіть, смутку. Саме для боротьби з їхніми пустими “лицями” і були покликані мурали. І в них це виходить “на ура”, адже завдяки їм столичні джунглі поступово занурюються в незвичну атмосферу магічності, втрачаючи свою одноманітність.

Отже, ми склали для вас підбірку найказковіших стріт-артів столиці, які тут або там виринатимуть на вашому шляху містом, викликаючи зачудування або, як мінімум, посмішку. Далі на kyiv-future.

1. Дівчина у вишиванці

Перше місце у нашому топі займає саме цей грандіозний рисунок. І це не дивно, адже хоча він є і не найбільшим муралом у Києві, але точно є найвпізнаванішим. Не складно здогадатися, що зображувана дівчина є нашою сучасницею, для цього достатньо лиш глянути на її лице. Вона ніби намагається віднайти себе справжню поміж понурих одноманітно-сірих будівель міста, зрозуміти ким є насправді. Прикладаючи до грудей вишиванку, символ неповторності українського народу, вона, у такий спосіб, підкреслює свою ідентичність, вирізняється поміж столичних нетрів. Стінопис висотою 43 метри був створений в рамках проекту “City Art” австралійським художником Гвідо ван Гелтеном, і є його найбільшою роботою, не лише в Україні, а й у Європі.

Розташування: бульвар Лесі Українки, 36-б

2. Леся Українка

Цей витвір має схожі мотиви з попереднім, адже створений був пензлем все того ж австралійця в 2016 році. І хоча мурал називається “Леся Українка”, а проте це скоріше осучаснений її варіант. Власне, багато хто відмічає надзвичайну фотографічність його робіт, адже і “Дівчина в вишиванці”, і “Леся Українка” є надзвичайно реалістичними.

Розташування: вул. Стрілецька, 28

3. Відродження

Безперечно, цей настінний розпис є одним з найвідоміших. Створений після революційних подій 2014 року, він має символічну назву “відродження”, і зображує дівчину-покровительку, одягнену у кожушок та віночок, яка своїм небесним щитом оберігає місто і відновлює його від руїн. Авторами є француз Жюльєн Маллан та Олексій Кислов, уродженець Сімферополя, а сам мурал був виконаний в рамках фестивалю французька весна.

Розташування: вул. Боричів Тік, 33/6а

4. Провісник життя

В маленькому київському дворику, на стіні одного з будинків притулився тематичний арт – біла ворона, оточена хмарою чорних круків. Цей стінопис надзвичайно пасує дворику, адже це не просто якийсь дворик, а знаменитий двір з круками на Рейтарській. Сам автор, харківський художник Олександр Брітцев, пояснює, що білий птах приносить добрі вісті: “Це мій погляд оптиміста”.

Розташування: вул. Рейтарська, 7б

5. Дівчина з квітами

Вже понад 5 років всіх, хто прямує на Троєщину зустрічає дівчина з квітами, зверненими до неба. Саме так, адже цей стінопис було створено ще в 2016 році, і з того часу він став справжньою візитівкою спального району. Цікаво, що ця дівчина існує насправді – це подруга австралійського художника, автора фрески, Fintan Magee, яку звати Габріела. Будучи створеним на фасаді 17-ти поверхового будинку, мурал потрапляє до списку найбільших настінних рисунків столиці.

Розташування: проспект Маяковського, 2/1

6. Берегиня

На стіні одного з будинків, по провулку Шевченка, який впирається в Майдан Незалежності, знайшла собі прихисток берегиня. Саме прихисток, адже автор, художник із Коста-Рики, Мата Руда, при створенні образу головної героїні надихався складною долею кримсько-татарських жінок, які мусили шукати собі сховку від війни. Великий вплив на творіння мала також слов’янська міфологія, якою захоплювався автор. Так, берегиня в ній постає духом-охоронцем, який оберігає дім господарів від злих духів та нещасть. 

Розташування: провулок Тараса Шевченка, 1/2

7. “Лабіринт проблем”

Стріт-арт російського художника Рустама Селемгараєва присвячений лабіринту проблем сучасної людини. В нашому складному інформаційному світі, вона, як і головний герой картини, має знайти з нього вихід. Метафорою на заплутані виклики сучасного світу і став витвір. Цікаво, що в 2016 році він потрапив до списку топ-10 стріт-арт об’єктів світу за версією StreetArtNews, посівши четверте місце. 

Розташування: вулиця Дмитрівська, 62/20

8. Час змін

Мурал українського художника Володимира Манжоса займає всю стіну житлового будинку пролощею 150 квадратних метрів, а на створення цього яскравого панно було потрачено аж 70 літрів фарби. Поштовхом для створення малюнку стали буремні події 2014 року, які й намагається передати автор. Головним задумом є висвітлення одвічної боротьби між добром та злом.  До речі, автор доклав руку до створення ще й таких столичних арт-об’єктів як “Український Святий Георгій” на вул. Велика Житомирська, 38 та наступного у нашому топі панно “Життя без науки – смерть”.

Розташування: вул. Стрілецька, 4

9. Життя без науки – смерть (Vita Sine Litteris Mors Est)

Створений арт-дуетом Interesni Kazki, до складу якого входить уже згаданий Володимир Манжос та  Олексій Бордусов, мурал є справжнім старожилом міста. Все тому, що вже понад 8 років, з 2013-го, він прикрашає другий корпус Києво-Могилянської академії. Не складно здогадатися, чому автори вибрали для нього саме таке розташування, за нього промовисто говорить його назва:“Життя без науки – смерть” (Vita Sine Litteris Mors Est). Цей мурал символізує саму Могилянку – місце з якого почалось поширення науки тернами України. Але основним його покликанням, все ж, є нагадати студентам та абітурієнтам про важливість тієї самої науки в сучасному світі.

Розташування: вул. Іллінська, 4а

10. “Слон і повітряні кульки”

“На звертай уваги на перешкоди та наполегливо йди до своєї мети, хай би якою нездійсненною вона тобі не здавалась”, – саме такий сенс вклав український художник-мураліст Саша Корбан у своє творіння. Він присвятив його всім затятим мрійникам, які як і цей слон шукають шлях до задуманого, спираючись на повітряні кульки. 

Розташування: вул. Академіка Туполєва, 7б

Ми склали для вас підбірку найколоритніших на нашу думку стріт-арт об’єктів столиці, але, звісно, це ще далеко не всі. Досить вам прогулятися містом, і ви помітите, що їх значно більше, ніж ви могли уявити. Вони ніби проліски напровесні – то ту, то там виринають з-під сірого міського снігу. І нехай деякі з них справді великі, деякі менш грандіозні, а інші й геть крихітні, можливо якісь несуть певну ідею автора, а деякі є просто декоративним елементом, всі вони бездоганно виконують свою функцію – змушують нас кожен раз підіймати голови та зачудовано споглядати їхню магічність.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.