Київ – місто, що вражає своєю історією. У його багатогранності відчувається вся велич столиці. Натомість у метушливому сьогоденні люди все менше звертають увагу на дрібниці в яких криється душа міста: старі під’їзди й фасади будинків, що зберегли свою історію. До того ж у порівнянні зі Львовом чи Одесою, про особливості київського архітектурного мистецтва говорять не так часто. Далі на kyiv-future.
Тож відкриймо приховані київські будівлі й під’їзди, які неможливо оминути увагою.
Дім на Бульварно-Кудрявській, 34
Часто цей дім називають «будівлею художнього училища», «будинком-привидом» або ж «проєктом божевільного архітектора». Хоч дім по-своєму моторошний, але є чарівною архітектурною знахідкою столиці.
Будинок повністю закритий новобудовою, пройти до нього можна тільки через арку на Бульварно-Кудрявській 36. З одного боку − будівля двоповерхова, а з іншого − чотириповерхова. Балкони розташовані хаотично, а вікна мають округлі, прямокутні й трикутні форми.
Є декілька версій, якою була будівля до того, як перетворилася на звичайний жилий будинок. За однією з них, раніше тут проживали дворяни Рогальські. Але в 1980-х роках частину будівлі знесли. Збереглася лише одна частина.
Зараз будинок знаходиться в аварійному стані. Всього тут 17 квартир. В деяких з них досі живуть люди.
Під’їзд на Шота Руставели, 22а
Непримітний зовні, але такий вишуканий всередині. Під’їзд елегантний в оформленні, зі сходами з натурального мармуру та металевою огорожею з вишуканими орнаментами.
Загалом будинок був побудований у 1896 році за проєктом Андрія Крауса, і колись належав Левові Бендерському, відомому виноторговцю. Не дивно, що на першому поверсі знаходиться винний магазин.
Зараз, крім житлових квартир тут знаходяться кілька офісів. А у деяких приміщеннях і досі зберігся оригінальний барельєф.
Особняк Олександра Терещенка на Льва Толстого, 7
Будинок цукрозаводчика Терещенка побачив світ у 1898 році. Він був виконаний у стилі неоренесанс. Проєктуванням займався архітектор Петро Бойцов під керівництвом Павла Голландського. Все в домі було обладнано за останнім словом техніки. Саме тут вперше в Києві з’явилися ліфти для підйому продуктів з підвалу на кухню.
Але в 1917 році майно родини Терещенків було конфісковано, а будівлю – націоналізовано. Саме в цей час більшовики звозили сюди всі цінності і картини з розгромлених особняків.
У домі 33 кімнати, у яких досі збереглися старовинні меблі, фамільне дзеркало й сейф австрійського виробництва. Ви можете побачити все це на власні очі можна, придбавши екскурсію по дому.
Це лише невелика частина того, які витвори архітектурного мистецтва приховує столиця. Кожна вуличка й кожен провулок можуть розповісти нову історію про місто та його жителів.