Четвер, 28 Березня, 2024

Сокиру епохи ранньої бронзи знайшли під Києвом

Не археологи, а звичайні пересічні люди знайшли сокиру бронзової доби. Днями у Васильківському районі на Київщині чоловік йдучи на роботу помітив цікавий предмет. Доньки чоловіка Ольга та Наталія Кобець вирішили передати цінну знахідку до Національного музею історії Києва, пише “kyiv-future.com.ua“.

Як дослідили фахівці музею, експонат дійсно виявився цінним – це рідкісна сокира доби ранньої бронзи, виготовлена на початку ІІІ тисячоліття до н. е.

Дівчата розповіли музейникам, що річ виявили випадково. Недалеко від будинку родини Кобець розташоване поле, яке нещодавно глибоко зорали. Тато дівчат йдучи вранці на роботу помітив металевий предмет, спочатку йому здалося, що то шматок бляшанки, він підняв річ із землі, але виявилося, що це сокира. Чоловік показав річ донькам, вони у свою чергу сфотографували знахідку і розмістили фото у групу археологів у соцмережі Instagram, аби дізнатися що це може бути у спеціалістів. Сестрам відповіли, що річ унікальна, їй може бути 5 тисяч років і порадили передати до музею. Працівники музею дуже вдячні родині Кобець за сумлінне ставлення до історії.

У музеї історії України сокиру прийняли за актами прийому до археологічного зібрання НМІУ. Незабаром артефакт буде з паспортом, детальним описом, датований та з аналогією.

Як розповів кандидат історичних наук, зав. сектором науково-дослідного відділу збереження фондів Сергій Діденко, знахідка дійсно унікальна. Зроблена у період раннього бронзового віку і може бути або з міді або з бронзи. Предметів з металу в ті часи ще було не багато, люди використовували кам’яне знаряддя. На той час ця сокира цінувалася високо. Лезо викували, воно напівкруглої форми з ледь загнутими кінчиками, обушок з орнаментом із рельєфних ліній, який немає аналогів серед інших знахідок.

В науковому плані дуже важливо, повідомили спеціалісти музею, що відомо місцезнаходження предмета. Тепер можна локалізувати, доповнити типологічні мапи розповсюдження таких сокир у світі.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.