Субота, 20 Квітня, 2024

ТОП 10 містичних місць Києва

Дуже часто жителів міста, і навіть туристів, цікавить щось містичне, таємниче, яке приховує те чи інше місто. Київ не став винятком. Навпаки, про Київ говорять, як про дуже магічному і неймовірно цікавому місті з потайною історією. Далі на kyiv-future.

Отже, десять містичних місць столиці:

1. Тунелі під Дніпром

У 30 роках минулого століття Йосип Сталін побажав поєднати під Дніпром дві частини міста. Але, планам не вдалося здійснитися, через велику аварію.

Потім почалася війна і питання з тунелями відпало саме собою.

Адже на першому місце стала перемога на війні, зброю і військові боєприпаси.

Більше Сталін не згадував про своє великому бажанні з’єднати між собою різні боки міста Київ.

2. Підземна в’язниця народного комісаріату

Вона знаходиться в самому центрі столиці. За часів Радянського Союзу всі входи були суворо засекречені. Але, за часів будівництва станції метро «Печерська» всі входи до в’язниці затопила грунтова вода.

І зовсім не дивно, що знайшли цей Підземельний жах зовсім недавно, за часів будівництва нових висоток.

За часів функціонування в’язниці там були не тільки приміщення, а й ціле двосторонній рух по коридорах.

Людям, яким пощастило там побувати і побачити все на свої очі розповідали, що всередині знаходилася величезна труба і кріплення для вагонетки всередині неї, а також про величезні цистернах. Історики стверджують, що таким способом за допомогою вагонеток вивантажували тіла укладених прямо в Дніпро.

У цистернах виявили кислоту, яка допомагала також позбудеться від трупів. На сьогодні проходи в підземеллі засипали і не пускають туди навіть археологів.

3. Байкове кладовище

Одне з найстаріших кладовищ на території Києва. Йому близько 150 років. Там безліч поховань, склепів, які обзавелися безліччю таємничих історій. Подейкують, що і сьогодні кладовищі охороняють привиди.

Кладовище було названо на честь генерала Сергія Байкова, який воював ще в Наполеоновской і російсько-турецької війни. Після відставки переїхав жити до Києва.

4. Покинута психічна лікарня

Її будівництво збіглося з розвалом СРСР. Фінансування постійно урізали, поки зовсім не припинили. Покинутий недобуд особливо люблять страйкболісти і неформали.

Слід зазначити, що будівля дуже небезпечне. Там легко отримати травму, тому що весь метал мародери вже давно витягли, в стінах і на підлогах утворилися великі діри, в які легко провалитися і впасти, при цьому отримати більшу травму. Але, багатьох подібне не лякає.

5. Завод “Радикал”

Це одне з найбільш безлюдних місць столиці. Навіть наркомани і безпритульні не поспішають там опинитися. А все тому, що в 1990 роках завод став банкрутом і все обладнання стали поступово вивозити. Залишилися тільки порожні кімнати і розкидані на підлозі різні реактиви, які навіть найзатятіші екстремали не поспішають брати собі.

Рівень шкідливих речовин там перевищує всі норми. Нікому не слід там перебувати.

На стіні залишилися старовинні годинники, які начебто уособлюють зупинилося час. Його вже не повернеш.

6. Замкова гора

Її називають місцем одним з найбільш таємничих і магічних в Києві.

У стародавні часи язичники встановлювали тут капище з ідолами язичницьких богів, поклонялися їм, приносили дари. А в період царських часів Замкову гору пов’язували з нечистю.

Оскільки вважали, що саме на цьому місці збиралися відьми з усього світу святкувати разом з упирями шабаш.

Ще цю гору називають «бісівської», оскільки на ній влаштувався «відьомський склеп» в поєднанні з древніми похиленими хрестами. Це місце вважається воротами в потойбічний світ.

Езотерики стверджують, що в цьому місці аномальна енергетика. І тому воно сильно притягує неформалів, сатаністів, язичників і просто цікавих людей.

7. Лиса гора на Видубичах

На території Києва розташовано всього 4 Лисих гори. Але, самої містичної вважають ту, що знаходиться біля Видубицького монастиря.

І це не даремно. Тому що на цій території десятиліттями вмирали сотні невинних людей.

Все почалося ще з часів хана Батия, який при захопленні міста замурував в печерах гори жителів, які сховалися від навалів.

Далі Петро I за часів будівництво оборонного форту вбив близько 3 тисяч кріпаків.

А в 1906 році на горі встановили шибениці для страти державних злочинців.

Всі ці смерті безсумнівно вплинули на енергетику місця. Кажуть, що з тих пір їх душі не дають спокою мешканцям околиць. Навіть незважаючи на те, що пройшли вже десятиліття.

8. Зелена гора

Тут проходять різні концерти, виступи. Особливо це місце любить неформальна молодь.

Взимку ж це місце занурюється в повне мовчання і містичне спокій. Є легенда, що в старовинному амфітеатрі мешкають примари, тому стіни відтворюють не властиві їм звуки. У загадковості театру варто переконатися на власні очі.

9. Сулимівка

Одним з оригінальних споруд в Києві є садиба Якима Сулими, або «Сулимівка». Будівництво будинку почалося в 30 роках XIX століття. Але, на жаль, власник будівлі так і не побачив в остаточному вигляді свій будинок. Оскільки життя його обірвалося трагічним чином.

Дружина ж, вийшла заміж вдруге за генерала Миколи Ловцова. Як стверджують городяни, з тих пір привид першого чоловіка і почав приходити.

У 1859 році будинок передали під потреби бідних людей і неповнолітніх сиріт. Сироти знали історію про примару і дуже боялися там знаходиться до тих пір, поки в садибі не виник пожежа.

10. Печерська фортеця

Саме Печерська фортеця врятувала Київ від нападаючи самого Бонапарта. Він виразно злякався.

А все тому, що фортеця була дуже добре обладнана. На її території розташовувалося великі склади пороху, в артилерійському арсеналі нараховувалося зброї на сто тисяч військових, більше тисячі казематів. І готових військових почати оборону прямо в хвилину нападаючи було більше семи тисяч. Також на території розташовувався госпіталь, який був готовий прийняти до півтори тисячі хворих.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.