Четвер, 18 Квітня, 2024

Арка дружби народів: чому така назва

Арка дружби народів – це пам’ятник Києва, який розташований в Хрещатому парку на правому березі Дніпра. Вперше її відкрили в 1982 році. Будували арку 4 роки. Її відкриття мало бути присвячене до 60-річчя заснування СРСР, проте трохи не встигли і присвятили до 1500-річчя Києва. Раніше на тому місці знаходилась літня естрада. А з 1982 року її замінила скульптурно-архітектурна композиція, розповідає “kyiv-future.com.ua“.

З чого складається?

Арка дружби народів має три елементи. Один з них – це арка з титанових листів у вигляді величезної веселки. Другим елементом є бронзова скульптура двох робітників. Третій елемент – це скульптура з граніту зі сценою з Переяславської ради.

Композиція з двох робітників має висоту 6,2 метри. Робітник – це українець і росіянин, які спільно підіймають стрічку з Орденом Дружби народів. На скульптурі є напис, зроблений з металевих букв на двох мовах (російській і українській). Українською напис звучить так: “На ознаменування возз’єднання України з Росією”.

Багатофігурна композиція витягнута по горизонталі. Її автором є скульптор Олександр Скобликов. В ній містяться статуї Богдана Хмельницького і боярина Василя Бутурліна (російського посла). Арка-веселка поєднує між собою скульптурні групи, адже згідно задумки вони символізують об’єднання двох народів.

За аркою розташований оглядовий майданчик. З нього можна побачити дивовижний і прекрасний Поділ, Дніпро, лівий берег.

Демонтаж

Декомунізація розпочалась в Україні з травня 2016 року. Прийняли рішення демонтувати арку. Проте розпочались дискусії і поки вирішили сам арку залишити, але демонтувати статую.

В 2017 році арку передумали зносити, оскільки порахували, що це дорого коштуватиме державі – 200 тисяч гривень.

Тріщина

Акція під назвою “Тріщина” відбулась ще 23 листопада 2018 року. Активісти намалювали тріщину на арці, як знак солідарності з українськими політичними в’язнями, що утримуються в російських в’язницях. В тому числі таким чином ще декілька громадських організацій підтримали подібну ініціативу. Активісти стверджували, що всі дозволи вони отримали. Тому за допомогою підйомника змогли намалювати тріщину, яка й досі там.

Можна по різному відноситись до пам’ятника, встановленого за часів радянської влади, проте не можна не погодитись, що він безперечно став одним із символів Києва.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.