Понеділок, 16 Вересня, 2024

Містечко для переселенців під Києвом: як воно виглядає та що про нього відомо?

У період війни доля українців небайдужа усьому світу. Міжнародні впливові діячі надають допомогу так, як можуть, протидіючи російській агресії. Одним із них є мільярдер Делл Лой Хансен. За кошти його компанії «Wasatch Group» збудували містечко на Київщині. Воно розташоване в селі Тарасівка Фастівського району. Тепер там живуть українські переселенці, які втратили своє житло внаслідок обстрілів РФ. Далі на kyiv-future

«Американці віддавали все!» Як виникла ініціатива побудувати містечко під Києвом? 

Після повномасштабного вторгнення росіян на територію України в США було запроваджено багато нововведень з метою фінансової та матеріальної підтримки українців. Також спеціально для цього був відкритий благодійний фонд «To Ukraine with love», що в перекладі з англійської означає «З любов’ю до України». Його партнером стала компанія «Wasatch Group». Представники цих 2 організацій вирішили допомагати українцям, які втратили власне житло внаслідок російських обстрілів. Спочатку постраждалим надавали модульні будинки, але це не допомогло розвʼязати проблему: 

«Люди з прифронтових сіл та міст довго не залишають рідних місць навіть під обстрілами. Нерідко вони говорять: «А куди їхати? Де жити?» Хоча гроші надходять переселенцям, із цим справді велика проблема. І тимчасові мобільні міста її не вирішують», — говорять журналісти ТСН

Передбачалося, що з часом ця проблема набуде масштабного характеру, тому американці вирішили зайнятися організацією будівництва нових будинків для українців. Спочатку таку допомогу отримували постраждалі люди в Київській області, проте скоро в багатьох міжнародних діячів виникло питання, що робити тим, хто приїхав з окупованих територій. Тоді в інвесторів виникла ідея: купити землю та побудувати там сучасне й комфортне житло на одній земельній ділянці для великої кількості переселенців. Головним інвестором став мільярдер і власник компанії «Wasatch Group Делла Лой Хансена». Саме він вклав більшу частину коштів у будівництво та організував процес реалізації нового проєкту. 

Будівництво американського містечка для переселенців

Все почалось з того, що в селі Тарасівка вдалося купили землю для будівництва містечка — більш як 10 гектарів. Там вже була встановлена електростанція. Також цю місцевість обрати тому, що вона розташована в безпечному місці — у 20 км від Києва. 

Потім у цьому затишному місці розпочалося масштабне будівництво. За планом проєкта потрібно було побудувати будинки для багатьох сімей зі зручним плануванням та всіма необхідними комунікаціями. Будівельники часто не спали ночами. Через декілька місяців вони закінчили будівельні та ремонтні роботи. Разом із ними над реалізацією проєкту працювала команда інших спеціалістів: архітектори, дизайнери, сантехніки та не лише. 

Спільними зусиллями їм вдалося перетворити незаселену земельну ділянку на сучасне містечко з максимально комфортними умовами життя. Через те, що воно розташоване в тихій місцевості за межами Києва, тут вирішили розмістити лише двоповерхові будинки та одноповерхові дуплекси. Після офіційного відкриття містечка сюди почали приїжджати переселенці зі сходу України, які постраждали внаслідок дій російських окупантів. Щоб отримати житло, достатньо оформити анкету на сайті благодійного фонду «To Ukraine with love». 

Як виглядає містечко «Хансена» під Києвом та що про нього говорять переселенці? 

У період війни реалізація такого проєкту врятувала сотні життів та дала українцям надію на світле майбутнє. Містечко «Хансена» існує понад рік. Сюди вже заселилось близько 80 сімей. Згідно з умовами благодійного фонду «To Ukraine with love» житло здається в оренду на 5 років. Цього часу цілком достатньо для того, щоб почати нове життя. Таке рішення прийняла засновниця фонду. Відомо лише, що вона українка, яка останні 20 років живе в США. Про це повідомляє один із мешканців: 

«Нам сказали, що до 5 років ми тут будемо жити й щомісяця переписувати договір. Платити потрібно лише за комунальні послуги та прибудинкову територію», — говорить Микита, як пише пресслужба ТСН

Також існують інші обов’язкові умови проживання, наприклад, кожен мешканець повинен працювати та не мати власного житла на території України. Наразі містечко «Хансена» складається з кількох десятків будинків. Загалом проєкт передбачає надання житло для 450 сімей на випадок складної воєнної ситуації. 

Спеціально для цього територія була заздалегідь облаштована згідно з сучасними європейськими стандартами міського містобудування. Завдяки цьому тут є все, що потрібно для життя: зони відпочинку та паркування, навчальні заклади, ігрові майданчики. У цьому місці є навіть озеро, де плавають риби. 

Цікаво те, що це містечко зроблено в американському стилі. Житло й ландшафт виглядають інакше, проте тут дуже гарно. Окрім великої кількості громадських місць, на території «Хансена» є багато куточків природи та будинків із сучасними інтер’єрами. 

Будинки повністю укомплектовані: тут є посуд, меблі, телевізор та інші побутові предмети. Кожен із них складається з 2-5 кімнат — ідеальний вибір для сімей та пенсіонерів. А поряд посаджені дерева, рослини, газон, щоб українські переселенці були задоволені життям у мальовничому місці неподалік Києва.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.