П’ятниця, 29 Березня, 2024

Багато людських жертв: як виглядає Бородянка після запеклих боїв

Другого квітня ЗСУ звільнили Київську область від російських окупантів. До цього в селищі Бородянка понад місяць велися запеклі бої. Як змінилося село, читайте в нашому матеріалі. Далі на kyiv-future.

Вулиці перегороджені військовою технікою, що згоріла

У селищі в результаті боїв з російськими окупантами зруйновано багато житлових будинків, машин, магазинів та інша інфраструктура. Також вулиці перегороджені військовою технікою, що згоріла. У мережі можна побачити відео, як виглядає населений пункт після окупації. Від цих кадрів стає страшно.

Також у соцмережах показали дорогу з Києва до Бородянки. На трасі перебувають десятки розстріляних машин українців.

Це автомобілі мирних людей. Кількість загиблих людей  наразі невідома.

Проте в  Генпрокуратурі заявили, що саме у Бородянці найгірша ситуація з людськими жертвами через агресію російських окупантів.

Що кажуть місцеві жителі

Бородянку на початку березня було зруйновано. Там не можна було залишатися. Не було електроенергії, газу, води. Крім того, вулицями ходили кадировці.

Місцеві жителі, яким не вдалося врятуватись від російської агресії, розповіли, як на їхніх очах бомбили будинки. За їхніми словами, під завалами багатоповерхівок досі перебувають люди, які ховалися у підвалах під час воєнних дій. Вони й досі не вийшли на зв’язок.

Місцеві жителі згадують, що російські солдати спочатку їх не чіпали. Потім почалися сильні обстріли житлових кварталів та будинків. У результаті селище майже зрівняли із землею.

Один із місцевих жителів згадує, що двадцять сьомого лютого через Бородянку пішла перша танкова колона російських військ. Солдати були схожі на бурятів. На військовій техніці була буква V. Спочатку мирних жителів не чіпали, але потім танки почав стріляли по будинках, десь на рівні шостих – восьмих поверхів. Окупанти просто зносили селище. Також в ньому був інтернат для людей похилого віку, кадировці більше тижня не давали вивезти звідти близько п’ятисот людей. Гуманітарна колона не могла забрати цих людей похилого віку.

ЗСУ у перші дні протистояння давали сильну відсіч. Надворі можна було побачити багато спалених БМП окупантів. Згодом Бородянку окупували і по населеному пункту почали завдавати авіаудари. У Міноборони зазначають, що росіяни атакували місця з великим скупченням людей.

Багато місцевих жителів вважаються зниклими безвісти. Їх шукають родичі.

Крім того, у населеному пункті загинуло багато тварин. Тільки у притулку з п’ятисот собак вижили сто п’ятдесят.

Коли населений пункт було звільнено, зоозахисники змогли допомогти тваринам. Вони змогли забрати собак, що знаходяться у тяжкому стані і нагодувати тих, хто вижив.

Весь цей час тварини були закритими у вольєрах без їжі та води. Під час воєнних дій керівництва притулку не було. Тому тваринам доводилося просто виживати. На даний момент двадцять сім тварин, які перебувають у тяжкому стані, вивезли з населеного пункту на лікування до приватних клінік.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.