Побут у сучасній оселі неможливо уявити без електроприладів, освітлення та зарядних пристроїв для різних гаджетів. Саме тому вороги намагаються знеструмити наші міста. Без електрики життя завмирає – зникає зв’язок, тепло у будинках, світло. Але завдяки ЗСУ, а також армії електриків життя у військових містах триває, а будинки наповнені світлом і теплом.
Електрика може постраждати не лише від обстрілу. Ця система схильна до поломок. Самостійно з’ясовувати причини аварій складно, а тим більше проводити ремонт. У таких ситуаціях слід викликати спеціаліста. Це має бути професіонал — електрик в Києві, який не тільки швидко приїде на місце, а й проведе роботи різної складності та в стислий термін. Крім аварійних ситуацій може виникнути і безліч побутових проблем:
- заміна розеток;
- кріплення люстр та світильників;
- ремонт електроприладів;
- розведення проводки під час ремонту.
Такими питаннями займаються професійні електрики. Фахівці можуть полагодити побутові прилади або замінити проводку в будинку.
Професія електрика
Електрик – спеціаліст, який встановлює, діагностує, і при необхідності ремонтує електроприлади та інше електрообладнання. Такі майстри потрібні скрізь: на виробництвах, в приватних компаніях, в ЖЕКах. Вони працюють як приватні підприємці та пропонують свої послуги для вирішення побутових неполадок з електрикою.
Основні вимоги до електрика такі:
- наявність профільної освіти;
- знання в галузі електроніки, прикладної механіки, автоматики;
- практичне застосування способів захисту та безпеки під час роботи;
- навички роботи з технічною документацією, що супроводжує електроприлади та обладнання.
Робота електриків має добре оплачуватись. Їхня діяльність пов’язана з ризиком — струм несе небезпеку для людини в деяких ситуаціях. Тому непрофесіоналу краще не проводити самостійний ремонт і не втручатися в систему проводки.
Хороший електрик ніколи не залишиться без роботи. Його координати передаватимуть по «сарафанному радіо». При виникненні аварійної ситуації фахівці шукають через портали, де можна замовити і послуги сантехніка в Києві, та послуги електрика.
Про енергобезпеку свого житла варто подбати заздалегідь. У яких випадках необхідно викликати електрика:
- будинок досить старий і заміна проводки не проводилася протягом 10 років як мінімум;
- у будинку багато електроприладів, що створює значне навантаження на внутрішню енергосистему;
- є іскристі розетки;
- давно не проводилася перевірка опору ізоляції.
Бажано встановити захисну автоматику. Це значно знизить ризики псування приладів під час перепадів напруги або моменти відключення електроенергії.
Захист побутової техніки в моменти стрибків напруги
Перепади напруги в мережі — проблема для побутових приладів. Але з цим можна впоратися за допомогою простих методів. Щоб холодильник, телевізор та інше не вийшли з ладу, краще запастися парою пристроїв для їхнього захисту. Хоча деякі прилади вбудовані захисні контролери, вони можуть попередити поломки.
Вибір захисту залежить від споживання електроенергії приладами. До пристроїв, що оберігають побутову техніку, належать такі:
- Мережевий фільтр застосовують щодо одного електроприладу. Це обладнання малої потужності – персональний комп’ютер, телевізор. Розрахований на низькі перепади. При сильному стрибку фільтр найімовірніше згорить, але при цьому вціліє побутовий прилад.
- Контрольне реле, що діє за принципом знеструмлення техніки в момент стрибка напруги. Автоматичний режим реле дозволяє не тільки відключати струм, а й увімкнути його після нормалізації. Це відбувається після витримування певного часового інтервалу. Є реле, що підключаються безпосередньо до одиниці техніки. Другий варіант – встановлюються в щитку і контролюють всю внутрішньоквартирну електросистему.
- Стабілізатор напруги регулює подачу напруги до електроприладу, доводячи показник до 220 Вольт. Причому стабілізатор здатний вирівнювати напругу у разі підвищення, і зниження. Ці пристрої можуть підключатися до окремого приладу або стабілізувати напругу на весь будинок. Електрозахист повинен мати запас потужності на 25-30% більший, ніж загальний показник потужності техніки.
- Безперебійне джерело живлення дозволяє продовжувати роботу техніки у разі відключення електрики. Найчастіше застосовується для ПК, або для газових котлів, насосів та інших елементів опалювальної системи. ДБЖ можуть підтримати роботу комп’ютера протягом 10-15 хвилин. А потужніші безперебійники здатні продовжити роботу обладнання на кілька годин. Такі захисні пристрої переводять прилади працювати в автономному режимі при стрибках напруга у мережі.
При проблемах із напругою можна додатково підстрахуватися. Слід вимикати техніку з розеток, не включати потужні електроприлади в піковий годинник споживання електрики. Важливо економити електроенергію у наш непростий час.
Побутові роботи по дому
Настав час позбавлятися стереотипів про те, що в побуті все можна зробити своїми руками. У свідомості старшого покоління закріпилися уявлення про справжню господиню, здатну виконати всю побутову роботу – приготування їжі, прибирання, прання вручну. Багатьом жінкам ставлять у провину замовлення готових страв або виклик клінінгових фахівців. Чоловіки, згідно з стереотипами, повинні вміти все відремонтувати, встановити та інше. Це докорінно неправильний підхід.
Набагато розумніше, та й простіше, викликати фахівців, які володіють професійними знаннями, вміннями та всіма необхідними інструментами. Сантехніки, електрики, які знають свою справу, швидко та якісно проведуть ремонтні роботи, встановлять та підключать обладнання, полагодять крани, каналізацію, сантехніку. Кожен має займатися своєю справою, і результати перевершать усі очікування.