10 жовтня росіяни почали бомбити Київ. Такого обстрілу не було від початку війни. Цього дня по всій Україні було запущено понад 80 ракет! Міноборони РФ завдало ракетних ударів і по Києву, а саме: по дитячих майданчиках, музеях і офісному центру на вулиці Льва Толстого. Після того, що сталося Володимир Зеленський наказав за 24 години усунути наслідки руйнувань, а міська влада вжила нових заходів з метою безпеки громадян. Докладніше про це на kyiv-future.
У Києві запустили додаткові транспортні маршрути
Починаючи з 10 жовтня на вулицях Києва курсуватимуть 49 автобусів, 22 тролейбуси, 18 трамваїв. Про це повідомила компанія «Київпастранс». Це дозволить зменшити інтервали руху більшості популярних маршрутів на 30-50 %. Дане рішення було прийнято у зв’язку зі збільшенням пасажиропотоку та необхідності покращити умови для їх перевезень по місту. Також у Києві запровадили ще одне нововведення – заборона на програвання музики у громадському транспорті. У разі порушення цього правила, водій має право висадити пасажира.
На Київщині ввели режим економії електрики
Після недавнього ракетного обстрілу енергетичних об’єктів з’явився дефіцит енергопотужності. Тому необхідно збалансувати енергосистему та надалі запобігти масштабним відключенням електрики.
У зв’язку з цим у компанії «Укренерго» ухвалили рішення про тимчасове обмеження електропостачання частини промислових підприємств та побутових споживачів у Києві та найближчих регіонах. Тривалість відключення світла становитиме не більше ніж 4 годин на день. Місто розділили на 4 черги відключення електрики:
- 1 черга – з 8:00 до 12:00 та з 20:00 до 24:00
- 2 черга – з 12:00 до 16:00
- 3 черга – з 16:00 до 20:00
В яких районах Києва і в який час відключатимуть світло можна дізнатися тут.
Центральні вулиці Києва перекриті
Внаслідок ракетного обстрілу 10 жовтня вулиці в центрі столиці перекрито рух. Зараз там працюють екстрені служби, щоб усунути наслідки руйнувань і надати допомогу постраждалим людям:
«Столиця під атаками російських терористів! Ракети вразили об’єкти у центрі міста (у Шевченківському районі) та Солом’янському районі. Все ще чути повітряну тривогу, а отже, і загроза залишається», — повідомив Кличко, як пише kyiv.comments
Також мер Києва звернувся до киян та мешканців найближчих регіонів з проханням серйозно ставитись до сигналів повітряної тривоги та за можливості не повертатися до столиці. Військова ситуація напружена і невідомо, що буде далі:
«Я звертаюся до всіх мешканців столиці: під час тривоги перебуваєте у укриттях. У місто, якщо немає гострої потреби, краще не виїжджати. Про це ж прошу і мешканців передмість не їхати до столиці. Центральні вулиці Києва перекрили правоохоронці, працюють рятувальні служби», — додав Кличко.
Усі навчальні заклади знову повинні перейти на дистанційне навчання
Київські школи та університети будуть закриті, а школярі, вчителі та студенти перейдуть на дистанційний формат навчання. Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет:
«Наше завдання створити безпечні умови для всіх учасників освітнього процесу. Тому прошу ухвалити рішення щодо навчання у дистанційному форматі до кінця поточного тижня», — написав він у телеграмм
Навчання у дистанційному режимі має розпочатися до п’ятниці 14 жовтня. Зараз це необхідно для збереження безпеки всіх вчителів та учнів.
Правоохоронці частіше патрулюватимуть на вулицях столиці
Через нові ракетні обстріли та необхідність економити електрику міська влада вирішила підвищити рівень безпеки в Києві. Поліція міста збільшила кількість нарядів, які патрулюватимуть на вулицях вдень та ввечері. Кожен з них буде оснащений електроприладами та медичними препаратами для надання допомоги громадянам у робочий час. Співробітники поліції стежитимуть за безпекою на вулицях у різний час доби, дотриманням комендантської години та режиму тиші у громадському транспорті.