Оренда серверу чи то віртуального, чи то фізичного – відмінне рішення для розміщення проектів та їх стабільної роботи у майбутньому. По-перше, це чудова альтернатива фізичному серверу, який би був розміщений у вас дома чи в офісі, а по-друге, це значно економить бюджет та дозволяє обрати саме те, що потрібно. Розглянемо, чи відрізняються фізичні виділені та віртуальні сервери, і як обрати найбільш відповідне рішення для вас.
Віртуальний сервер, або ви ще можете зустріти абревіатури VPS/VDS, це частина серверу, що надається в оренду користувачу. В той час на цьому ж сервері є й інші користувачі. Такий тип серверів часто обирають для розміщення сайтів, для яких звичайний віртуальний хостинг уже не підходить, або для розміщення і роботи специфічного програмного забезпечення, наприклад, 1С чи телеграм ботів. Якщо тип віртуалізації підходить, то на віртуальних серверах можна встановлювати ОС Windows та налаштовувати віддалені робочі столи для організації роботи з іноземними сервісами, такими як Амазон. Все це також можна налаштувати й на виділених серверах https://hyperhost.ua/uk/servers, але про їх особливості роботи далі.
Виділені сервери на відміну від віртуальних надаються у повне володіння одному власнику, ви можете як виключати сервер повністю, так і перезавантажувати та встановлювати все необхідне для роботи ПО. Це ніби як сервер знаходиться у вашому офісі, але насправді він знаходиться в надійному дата-центрі під цілодобовою охороною і постійним безперебійним живленням та інтернетом. Ви можете орендувати сервер, через місяць відмовитись та обрати іншу комплектацію, або ж доставити диски у робочу машину. Виділений сервер хоч і не дешеве, але дуже корисне придбання для вашого бізнесу в інтернеті. Купити виділений сервер може кожен охочий, в середньому ціни починаються від 80$ в місяць, також додатково можна обрати панель керування сервером – безкоштовну чи платну. Саме з допомогою панелі керування робота з виділеним сервером буде простішою. На VPS/VDS також можна встановити панелі, наприклад, Fastpanel чи Cpanel чи будь-яку іншу, яка вам подобається.
Робота з виділеним сервером непроста, тому для початківців все-таки краще VPS/VDS з безкоштовним адмініструванням від хостинг-провайдера. В такому випадку ви можете попросити техпідтримку виконати певні роботи на сервері і це буде вже включено у вартість самого VPS/VDS. На виділених серверах зазвичай подібні роботи виконуються лише на умовах платного адміністрування. Хоча якщо у вас є достатній досвід в роботі з серверами, то вам такі послуги не стануть потрібні.
Плюс VPS/VDS в тому, що для них часто надають тестовий період по запиту і ви можете спробувати послугу зсередини і визначитись. Для виділених серверів тесту немає зазвичай, через те, що всі машини встановлюються в дата-центрі по запиту інженерами.