Випущена в серпні 2018 року серія доладних квадрокоптерів DJI Mavic 2 рекламувалася як ітеративне оновлення незмінно популярного Мавік Про. Зовні вони дуже схожі, але відмінності всередині практично створюють новий клас дронів – компактний складний професійний коптер.
Дрон Мавік 2 – це вдосконалений безпілотник з камерою, оснащений датчиками запобігання перешкодам і здатний знімати відео 4K та фотографії з роздільною здатністю до 20 мегапікселів. Він має безліч режимів автономного польоту і може ідентифікувати і відстежувати об’єкти, що рухаються.
У чому особливість серії Mavic 2
Серія Mavic 2 більша і важча, але завдяки знімним джойстикам на пульті дистанційного керування весь комплект порівняно зручний для подорожей.
Мавік 2 пропонує майже ту ж місткість літій-іонного полімеру, що й оригінальний Про. Якщо вам цікаво, 2 Pro та 2 Zoom використовують одну й ту саму батарею.
Якщо ви новачок в серії дронів Мавік, Pro і Zoom є складними квадрокоптерами. Передні важелі пропелера складаються назад, а задні – вниз. Це ті ж таки високоефективні рішення, які можна знайти у версії Mavic Pro Platinum.
Стабілізація камери в Мавік 2
Камери підвішуються на 3-осьових стабілізованих підвісах під носом дрона. DJI надає користувачам апаратні елементи керування для нахилу камери від прямого кута вниз до кількох градусів вгору, а також програмні елементи керування для повороту камери з боку в бік, вгору та вниз. Повертання камери призначене для автоматичного вирівнювання під час польоту.
DJI доклав багато зусиль для камери стабілізації. Серія Mavic 2 оснащена підвісом нового типу для DJI, що пропонує кілька рівнів демпфування та моторизоване керування для створення найплавнішого відео, яке ми колись знімали з неба. Причому не йдеться про те, щоб отримати стабільні кадри при наведенні, а про те, що є повністю стабільні кадри при завантаженні зі швидкістю понад 48 км/год із поривами вітру в діапазоні 5-10 км/год.
Дрони Mavic 2 оснащені ActiveTrack 2.0. DJI додала оновлені системи 3D-картографії із прогнозуванням траєкторії. Він не призначений для надійних режимів «іди за мною», але безперечно допомагає утримувати об’єкти в кадрі.
Запобігання перешкодам
Безпека є другим за важливістю пріоритетом DJI у серії Mavic 2. Вони не перші, хто з’явився на ринку з датчиками запобігання перешкодам у всіх напрямках, і всі ці датчики активні лише у певних режимах, але вони є. Також є посадкове світло, тому ви можете чітко бачити землю під час приземлення в темряві.
Пульт дистанційного керування майже такого ж розміру та форми, як і в оригінального Мавік Про. У нього такі ж складні ручки для мобільного пристрою, така ж складна антена вгорі і невеликий РК-дисплей попереду з усіма найважливішими телеметричними даними польоту. У нього також є знімні джойстики, які вперше з’явилися на Mavic Air.
Ця версія пульта дистанційного керування має триступеневий перемикач праворуч, який перемикає режими польоту. Позначений TPS, ви вибираєте спортивний режим, що дозволяє розвивати швидкість до 72 км/год, режим штатива для надповільного, безпечного та стабільного польоту, а також режим P, що пропонує політ з GPS та датчиком запобігання перешкодам типово.
Дрони Mavic 2 швидкі. Моделі Pro й Air просто не дотягують до максимальної швидкості лінійки Мавік 2. Усі вони розвивають швидкість трохи більш як 60 км/год. Реальна цінність серії Mavic 2 – це швидкість, яку ви побачите при зйомці абсолютно стабільного відео.
Що стосується шуму, то коли Мавік 2 набирає обертів, він видає знайомий рев дрона. Однак при зависанні в тихий день це один з тихих дронів, який ви можете зустріти.
Потужні, водночас спортивні та швидкі, а також здатні підтримувати дивовижне стабільне зависання Mavic 2 – один із найкращих складних дронів споживчого класу на ринку. Звичайно, ці безпілотники не з дешевих, вони коштують дорого для багатьох користувачів, але якщо ви можете собі їх дозволити, воно того варте.