П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Які українські домени для сайту є найпопулярнішими?

До вибору домену потрібно підходити максимально відповідально, адже саме від нього залежить сприйняття аудиторією сайту та його власника. Абсолютно не дивно, чому на його пошуки іноді йде кілька тижнів – необхідно як мінімум проаналізувати цільову аудиторію та вивчити ринок адрес. Українські домени є ідеальним варіантом для ресурсів, що функціонують на території нашої країни. У цій статті ми розкажемо про топ-5 українських домених зон для реєстрації назви сайту.

Національний домен верхнього рівня .UA

Датою появи цієї доменної зони вважається 1990 рік, а реєстрації – початок 1992 року. Оформлення перших доменів .UA відбулося лише через 3 роки. Вони створювалися та адмініструвалися ентузіастами, які у 2001 році об’єдналися у команду для заснування компанії «Хостмайстер» – саме він сьогодні є офіційним адміністратором національного домену верхнього рівня .UA.

Одна з особливостей цієї зони полягає в можливості реєстрації домену лише тому власнику ТМ, ім’я якої ідентичне назві адреси. Наприклад, якщо ви володієте торговою маркою «Велосипед», маєте право на реєстрацію домену velosiped.ua.

Незважаючи на те, що дана зона є престижною та лаконічною, через обмеження на ній зареєстровано відносно невелику кількість адрес – приблизно 25 тисяч. При цьому саме вона включає всі інші доменні зони другого рівня, про які піде подальша мова.

COM.UA — найбільш затребуваний на території України

Поява зони другого рівня датується 1995 роком. Її реєстрація доступна будь-якій фізичній та юридичній особі незалежно від їх громадянства. Станом на кінець 2021 року у доменній зоні com.ua зареєстровано понад 328 тисяч адрес. Вона включає переваги найбільш затребуваної у світі зони .COM і національної .UA.

Зробивши вибір на користь домену COM.UA, можна буде розраховувати на формування клієнтської лояльності (оскільки вони бачать знайоме розширення) та повідомлення про розташування. Адреса з цієї доменної зони стануть чудовим варіантом як для бізнес, так і особистих проектів та засобів масової інформації.

Київські дзеркальні домени KYIV.UA та KIEV.UA

Йдеться про два дзеркальні домени, в яких відображено назву української столиці. Вони позначають, де саме розташований той чи інший проект. Зареєструвавши один з доменів, відбудеться автоматичне резервування другого – власник матиме пріоритет на його покупку.

Чому ж використовується дві назви одного міста? Все тому, що донедавна як у нашій країні, так і по всьому світу для перекладу імені столиці на латиницю використовувалася російськомовна назва Kiev, яку закріпили ще в СРСР. Однак державною мовою правильніше писати Kyiv.

Коректна англомовна транслітерація почала активно використовуватися у 2018 році, коли МЗС України поширило у всьому світі ініціативу «KyivNotKiev». В результаті багато країн змінили назву міста у своїх аеропортах – змінилося написання і в ЗМІ, на картах.

IN.UA — доменна зона, яка має східну історію

Чергова зона доменів другого рівня, яку можна зареєструвати під будь-який сайт незалежно від його тематики. Окремої уваги заслуговує розширення .IN – йдеться про національну доменну зону Індії, яку створили у 1992 році з великою кількістю обмежень. У 2005 році їх зняли, в результаті чого .IN стала нейтральною зоною, яка використовується для розміщення різних сайтів у багатьох країнах.

Чому ж саме індійська доменна зона стала такою поширеною? На це є кілька причин.

  1. Звучання. Багато хто сприймає .IN як скорочення від слова Internet, що вже створює деяку довіру до сайту.
  2. Активний розвиток IT-сфери в Індії. Ця країна займає провідні позиції у сфері інформаційних технологій. Індія надає якісні цифрові послуги, які за кількістю перевершують навіть Кремнієву долину США.

Сьогодні .IN.UA є популярною загальною зоною, походження якої для багатьох (але не для вас) досі залишається загадкою. Загалом це далеко не єдина зона, яка втратила своє первинне значення. Як приклад можна навести .COM, яка раніше використовувалася комерційними сайтами, а .ORG, навпаки, некомерційними структурами.

ORG.UA — домен, яким можуть скористатися громадські організації та не тільки

Спочатку при створенні розширення .ORG передбачалося, що на цій зоні реєструватимуться некомерційні організації – благодійні компанії, спільноти з інтересів тощо. Відповідно, якщо ви володієте притулком для тварин або керуєте волонтерськими ініціативами, покупка домену .ORG.UA стане чудовим варіантом. У цій зоні відсутні будь-які обмеження та умови, тому зареєструвати на ній можна сайт з будь-яким контентом.

Вище ми позначили п’ятірку найпопулярніших українських доменів для сайту, але це лише частина від повного списку: кожен обласний центр має одну та навіть кілька доменних зон, а також існує низка інших спільних доменів другого рівня (наприклад, NET.UA). Таким чином, пропонується безліч варіантів для вибору. Домени в регіональній зоні є ефективним інструментом просування бізнесу – побачивши їх, клієнти можуть дізнатися про ваше розташування ще до відкриття сайту.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.