Субота, 27 Квітня, 2024

Поява мобільного звʼязку  в Києві

Зараз уявити життя без мобільного телефона майже неможливо. Адже в цьому маленькому гаджеті поєднано дуже багато функцій. Це і телефон, і пошта, і доступ в інтернет, і навіть нотатник, якщо потрібно. Але ще 30 років назад окрім домашнього телефону та таксофону іншого звʼязку не було. Тому спілкування було чітко врегульовано часом та грошима і дізнатися всі новини можна було тільки ввечері або на обідній перерві. Як же зʼявився мобільний звʼязок і звідки взялись мобільні телефони далі в нашій статті на kyiv-future.

Перший мобільний телефон

132612

Раніше таксофон це був єдиний пристрій швидкого звʼязку, якщо ти знаходишся не вдома. Але ще у 1910 році один американський журналіст пропагував появу високотехнологічного бездротового телефону. Але з нього лише сміялися. Але що цікаво, що мобільний телефон винайшов американець українського походження. Мартін Купер народився в Чикаго, але мав київське коріння. Адже його батьки досить довгий час прожили у Київській області. Але згодом переїхали до Америки. Мартін народився у 1928 році. Дитячі роки майбутнього винахідника прийшлися на часи Великої Депресії. Вже у 1950 році він отримав диплом Технічного університету в Іллінойсі. Згодом почав служити в ВМС США. У 1954 році життя його круто змінилося, тому що він отримав роботу у досить відомій компанії Моторола.

MartinCooper-John_Mitchell-2

Купер продовжував вчитися, але через роботу, міг це робити лише вночі. Тож свій диплом магістра в електротехніці він отримав дуже швидко. Працюючи в компанії, він не міг пройти повз сперечання щодо автомобільного радіозвʼязку. І навіть брав активну участь. Як виявилось недаремно, громіздка та не дуже зручна система користувалась великою популярністю. Згодом зʼявилася ідея створення стільникового принципу організації мобільного звʼязку.

На початку 70-х років була активна хвиля розробок, але постійно були суперечки через те, хто ж все ж таки буде першим у створенні бездротового телефону. 

VVFF6USK55PYBFEKO32NXC5LWE

У 1973 році в офісі найбільшого конкурента Мотороли роздався телефонний дзвінок. Мартін задав лише одне питання. Це був перший дзвінок зроблений з мобільного телефона.  Модель мала назву Dina-TAC важила майже 1,15 кілограма та була досить великою. Заряду вистачало лише на 20 хвилин розмови. Але це був винахід, який змінив життя мільйонів людей по всьому світу. І це було зроблено майже киянином. 

Що цікаво, коли він тільки влаштовувався в компанію Моторола йому заплатили за всі майбутні винаходи лише 1 долар. Але Купер пропрацював в компанії майже 30 років, згодом відкрив свою телефонну компанію та став мільйонером.

Перші мобільні телефони в Україні зʼявилися трошки пізніше. Після появи мобільних мереж.

Перші мобільні мережі в Києві

444444-4444444444-1

16 червня 1993 року це день, коли в Києві пролунав перший дзвінок з мобільного телефону. Президент України Леонід Кравчук в ефірі національного телебачення в присутності журналістів, зателефонував послу України в Німеччини. Розмова тривала аж 40 секунд. Стандартом звʼязку тоді був 1G, а першою компанією, яка впровадила цей вид звʼязку, вважається компанія “Український Мобільний Звʼязок”. Центральний офіс компанії знаходився в Києві. 

Станом на 1993 рік в столиці був 1 мобільний телефон на 18 000 осіб. У 1994 році в Києві зʼявляється ще одна компанія мобільного звʼязку з іноземними інвестиціями. Мала вона назву “Bridge”. В середині 90-х культура дзвінків мобільними телефонами почала ширитись серед ділових людей. Бізнесмени, працівники державних напрямків активно скуповували доступні мобільні телефони для можливості спілкування. Телефони тоді коштували досить дорого, а середня зарплата в Києві була всього 24 долари. До речі, магазинів, що продавали мобільні телефони також було небагато. Тому свій мобільний можна було отримати в двох випадках, або привезти з-за кордону, або шукати поодинокі моделі, які були в різних магазинах техніки, біля яких навіть могли займати черги, щоб купити бажаний гаджет. 

300306_big

Згодом в Києві зʼявляється компанія Голден Телеком, яка окрім мобільного звʼязку дає можливість заходити у всесвітню мережу інтернет. Вартість такої послуги складала 30 гривень, а це по тодішньому курсу аж 16 доларів, тому таку розвагу міг собі дозволити не кожен. 1997 рік став також дуже знаковим: в Україні зʼявляється роумінг. З цього приводу навіть був святковий концерт на Хрещатику. Зі сцени було здійснено телефонний дзвінок за кордон у всім відомій мережі “Київстар”.

З цього моменту починається запекла боротьба за абонентів між двома компаніями “Київстар” та “UMC”. Вони вдаються до будь-яких заходів, зменшення тарифів, створюються акційні пропозиції та надаються нові можливості придбання мобільних телефонів. У 2000-х своїх абонентів оператори мобільного звʼязку починають радувати мобільним інтернетом. 

Ну і звісно ж під ці потреби киянам треба були більш функціональні телефони.

Популярні мобільні телефони серед киян

c2354b6358f20376291d67ce6fe529e0

Перший телефонний дзвінок українським президентом зі студії на Хрещатику був зроблений з телефону “Nokia”. Вона майже одночасно з “Моторолою” зайшла на ринок України. Але доступні у продажі вони були лише в столиці та в декількох великих містах. Тому за новими гаджетами люди з усієї України почали їздити до Києва. Це був справжній бум, адже кількість людей у місті значно збільшилась через приїжджих. Згодом, “Nokia” випускає модель, яка стає надпопулярною на ринку пострадянського простору, я думаю ви вже здогадались що це за модель – Nokia 3310, флагманський телефон, з яким ходили майже всі. 

motorola-101

Згодом до України приїде і “Самсунг” зі своїми компактними моделями. 

Що цікаво, що спеціалізованих магазинів мобільних телефонів на той час не було, тому телефон можна було придбати на точках на базарі, або ж в магазинах електроніки. Серед киян були популярними телефони – “жабки”, або як їх ще називали “розкладушки”. Що цікаво, не дивлячись на популярність мобільних телефонів серед жителів великих міст. Мобільні телефоні в Київській області – це було щось дуже дивне. Якщо людина розмовляла на вулиці по телефону, на неї дивились як на небожителя якогось. 

Мобільний звʼязок сьогодні

happy-young-people-watching-a-video-on-a-mobile-phone_23-2148454120

Зараз в Києві величезна кількість магазинів, які направлені на продаж мобільних телефонів. Є спеціалізовані магазини або навіть брендові. Сьогодні це доступно. Також найбільші оператори мобільного звʼязку почали випускати свої особисті моделі, які продаються у фірмових магазинах. З 2018 року в Україні нарешті зʼявляється 4G і це знову перевертає можливості. Адже тепер мобільний телефон – не просто спосіб зателефонувати чи відправити смс. Такі швидкості дозволяють дивитися повнометражні фільми та завантажувати додатки будь-де. Найбільші мобільні оператори швидко підлаштовуються і починають створювати найбільш вигідні тарифи для користування усіма перевагами. 

8af8bd61-a841478c57bbc06d09123a8a57fb5408

Ну і найбільше досягнення сьогодення, це можливість користуватись мобільним інтернетом навіть в підземці. З 2020 року всі станції київського метрополітену покриті мережею 4G інтернету завдяки мережі “Київстар”.  Це дає можливість слухати музику, дивитись кіно, чи просто серфити інтернет, навіть, якщо їдеш по найглибшому тунелю. 

Мобільний звʼязок став невідʼємною частиною життя кожного громадянина України. За 30 років свого становлення він покращився, став ще вигіднішим та обріс різноманітними тарифами, які дозволяють обрати найкращий для себе. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.