Четвер, 28 Березня, 2024

Київський хліб: етапи розвитку пекарської індустрії в столиці

Хліб — головний продукт на столі. Кияни пекли і купували його з давніх-давен, тому хлібна індустрія з’явилася однією з перших у місті. Хліб завжди мав попит, а технології його випікання вдосконалювалися протягом багатьох сотень років. Коли почалося та де відбувалося його виробництво та продаж далі на kyiv-future.

Перші приватні пекарні у Києві

Хлібобулочні вироби робили ще до заснування Києва. Спочатку люди самі випікали хліб, булочки, пиріжки, а потім почали їх продавати в приватних пекарнях. Вони вперше з’явилися на вулицях міста у другій половині ХІХ століття. Саме тоді в українській столиці почало розвиватись пекарне ремесло. Воно приносило найбільший прибуток. А все тому, що хліб та інші вироби з борошна завжди швидко розкуповували.

Популярними місцями, де кияни часто купували хліб, були кондитерські «Жорж» та «Семадені». Їм пропонувався великий асортимент шедеврів хлібної індустрії. Окрім кондитерських у 90-х роках у Києві відкрилися пекарні. Їх було багато через великий попит на хліб, наприклад, тоді працювала мережа пекарень Кузьми Полонника. Він був купцем, меценатом, який спочатку відкрив одну пекарню, а згодом створив великий хлібний бізнес на Подолі.

Також кияни, які любили самі випікати хліб, продавали його на місцевих ринках. Там можна було часто побачити ряди хлібних виробів. Їхня вартість була різною. У бідних районах хліб продавали за 3-7 копійок, а в центрі Києва покупцям пропонувався величезний вибір булочок, пирогів та інших мучних продуктів різних форм, розмірів із начинками та без у дорогих упаковках.

Проблем з випіканням та доставкою у ті роки не було, але після початку війни виник дефіцит хліба. У 1914 році міська влада ввела обмеження на підвищення цін на хліб, щоб він не був дуже дорогим для людей. Але пекарні та кондитерські все одно закривалися. Тоді представники київської влади викуповували пекарні, щоб у Києві було достатньо хліба для населення.

Київські хлібозаводи

Після закінчення війни у ​​Києві почався новий етап у розвитку хлібної індустрії. Для того щоб збільшити обсяги випічки хліба та застосувати механічний процес його випікання, 1930 року було засновано підприємство «Главхліб». Також через кілька років у Києві з’явилися заводи для виготовлення булочок, пирогів та інших борошняних виробів. Їх доставляли в київські магазини і в кондитерські.

Порівняно з дореволюційним періодом, асортимент хліба в столиці був одноманітним, хоча його завжди було достатньо для покупців. Але так було не завжди. Під час Другої світової війни у ​​1939 році у хлібній індустрії знову з’явилися проблеми. Щоб їх вирішити та забезпечити регулярну випічку та доставку хліба, за рішенням київської влади було створено відділ з логістики. Також у місті почали відкриватися нові пекарні.

Поява мережі підприємств із виробництва хліба

Після закінчення війни населення Києва стрімко зростало, як і попит на купівлю хліба. У зв’язку з цим наприкінці 1940-х –1960–х люди почали відкривати нові пекарні та заводи. 1976 року було створено об’єднання діяльності з випікання хлібних виробів. Його учасниками були співробітники кількох заводів. Потім об’єднання стало одним із акціонерних товариств «Київхліб».

Таким чином це хлібопекарське підприємство стало найбільшим виробником хлібобулочних виробів, які доставляли у Києві та в інші українські міста. З 1996 року на заводах «Главхліб» щодня виготовлялося кілька сотень тонн хліба та було задіяно близько 4000 співробітників та мережі магазинів, пекарень та служби з доставки цього продукту.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.