Субота, 21 Вересня, 2024

Молодий талант сфери інформаційних технологій з Погребів

 Інформаційні технології є однією з провідних індустрій української економіки та стрімко зростає щороку, досягаючи близько чотирьох відсотків у обсягах внутрішнього валового продукту та близько половини в експорті послуг. Далі на kyiv-future.com.ua.

Це створює передумови зміцнення України як однієї з передових у розвитку інформаційних технологій – сфері, яка приносить якісні позитивні економічні та соціальні зміни в Україні та завойовувати лідерські позиції у світі за певними напрямами. До прикладу, мобільний додаток “Дія” став одним з перших подібних інструментів у світі.

Молодь – запорука успіху

Прогресивна молодь рухає цей процес трансформацій. Неозброєним оком видно, що діти є більш освіченими в комп’ютерних технологіях, ніж деякі дорослі, тому що в процесі формування їхньої свідомості та набуття знань вони є безпосередніми учасниками змін, які відбуваються в інформаційних технологіях. Підтримка інтересу учнівської молоді до цієї сфери є запорукою їхнього майбутнього успіху та розвитку держави.

В селі Погреби проживає хлопець, який ще під час здобуття шкільної освіти встиг зайняти призові місця на Всеукраїнському та навіть міжнародному рівнях в змаганнях з програмування.

Федір Володимирович Улещенко є сином Володимира Васильовича Улещенка – фізика-ядерщика, кандидата фізико-математичних наук, який ще на початку 2000-х років здобув науковий ступінь в Польщі. Мабуть, саме батько-науковець, а також мама-вчителька Олена Павлівна Сугоняк прищепили Федору любов до науки та показали її безмежні перспективи та користь для людини.

Шлях до перемог

З трьох до шести років хлопчина відвідував погребський дитячий садок (вихователь Валентина Миколаївна Кияниця). З першого по четвертий клас навчався в Погребській школі (перша вчителька Тетяна Іванівна Науменко). В 5-7 класах навчався у гімназії “Києво-Могилянський колегіум”. У 8 клас вступив до Українського фізико-математичного ліцею університету ім. Тараса Шевченка.

Перший рік навчання в ліцеї для хлопця став досить успішним. Федір Улещенко взяв участь у трьох змаганнях, в яких зайняв призові місця.

Цей рік для Федора був досить успішним. Взявши участь у трьох змаганнях, він в усіх зайняв призові місця.

Першим було змагання з програмування Info(1)Cup, яке відбувалося онлайн. Тут хлопець виборов бронзову нагороду.

Далі слідувала XXXIII Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформатики, четвертий етап якої проходив у Варшаві. Тут Федір Улещенко також зміг завоювати третє місце.

Третє місце посів хлопець і під час наступних змагань, яким був фінал Всеукраїнської юніорської олімпіади з інформатики. Цей турнір відбувався у Кракові. У цих змаганнях узяли 29 українських юніорів і 30 дівчат. Окрім хорошого виступу, Федір також став учасником відборів на Європейську юніорську олімпіаду з програмування.

Перспективи

Розглядаючи приклад цього комп’ютерного вундеркінда, варто зауважити, що розвиток ІТ-сфери постійно потребуватиме нових рішень. Все нові і нові уми з усіх куточків світу будуть вриватися на Олімп інформаційних технологій, приносячи нові досягнення та долаючи нові виклики. Але варто не забувати, від цих процесів залежить також і успіхи держави, в яких осядуть ці таланти, або для ринку якої країни вони будуть працювати.

Відповідно до цього, підтримка розвитку ІТ-сфери, починаючи зі шкільного етапу, є важливою складовою політики будь-якої країни. Навчально-наукові хаби у громадах, належна увага урокам інформатики та програмування в школах, фінансова підтримка талановитої молоді – це запорука збільшення чисельності таких успішних молодих програмістів як Федір та заохочення його працювати на благо рідної країни.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.