Субота, 27 Квітня, 2024

Телеканал “СТБ”: історія відомого українського телеканалу

Телеканал “СТБ” – це український телеканал, який відомий чи не кожному українцю, адже транслює багато цікавих програм, фільмів, а також новини. Детальніше про телеканал далі на kyiv-future

Джерело: https://mediananny.com/content/images_new/news/620×408/34014.jpg

Заснування телеканалу

“СТБ” – відомий український телеканал, що входить до медіакомпанії “Starlight Media”. Заснували телеканал дві організації: “Інтерньюз нетворк” та ЗАТ “Міжнародний медіацентр”. Першочергово “СТБ” був підконтрольний політику Володимиру Сівковичу. 

Вперше телеканал “СТБ” вийшов в ефір 2 червня 1997 року. Тоді в ефір виходили такі програми як: “Вікна”, “Шоу довгоносиків”, а також “Cinemateka”, “КІН”, “Імпреза”, “Про кіно” тощо. Орієнтир каналу був націлений на цільову аудиторію близько 30-50 років. В кінці 1990-х “СТБ” перейшов під контроль політика Олексія Федуна. З 2000-х років керувати телеканалом почав український журналіст Юрій Горбань. Також ці роки стали значущими для “СТБ”, адже в цей період телеканал, так би мовити, став “підійматися на ноги”. Мовлення тоді було зорієнтовано на інформаційні програми, зокрема новини, також: “Вікна. Кримінал”, “Вікна. Спорт”, “Вікна. Бізнес” тощо.

У 2003 році телеканал “СТБ” дещо змінив формат мовлення, зорієнтувавшись на більш розважальні програми, такі як: реаліті-шоу “Будинок”, передача “Заборонена зона”, проте ці зміни пішли не на користь, тому рейтинги на деякий час значно впали. 

У 2004 році телеканал став підконтрольний політику Володимиру Бородянському, також дещо пізніше, у 2006 році, змінився керівник, на місце Горбаня став український журналіст Олексій Мустафін.

У 2015 році “СТБ” перейшов на мовлення у форматі 16:9. У 2022 році, під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, телеканал продовжив свою роботу та транслював марафон “Єдині новини”, згодом з програмної сітки зникли російські та радянські фільми. 

Джерело: https://s.0629.com.ua/section/newsInText/upload/images/news/intext/000/054/092/bez-imeni3_618918400c34d.png

Програми телеканалу

Протягом свого існування, телеканал “СТБ” транслював багато відомих програм, серед них: “МастерШеф”, “Звана вечеря”, “ДНК. Свої”, “Детектор брехні”, “Він Вона Шоу”, “Супермама”, “Неймовірна правда про зірок”, а також “Зіркове життя”, “Караоке на майдані”, “Кохана, ми вбиваємо дітей”, “Куб”, “Один за всіх”, “X-Фактор”, “Вагітна у 16”, “Все буде добре”, “Врятуйте нашу сім’ю”, “Давай поговоримо про секс”, “Доньки-матері”, “Заживе”, “Зважені та щасливі”, “Солов’їне шоу”, “Танцюють всі!”, “Україна має талант”, “Хата на тата”, “Холостяк”, “Я соромлюсь свого тіла”. 

Крім програм, на “СТБ” транслювалася велика кількість фільмів та серіалів як українських, так й іноземних, серед них: “Тільки скажи”, “Черговий лікар”, “Формула щастя”, “Перевізниця”, “Провідниця”, “Повернення до себе”, “Слід”, “Сліпа”, “Колір пристрасті”, “Коли ми вдома”, “Коханка у спадок”, “Лікарка Ковальчук”, “Любов на реабілітації”, “Майже одружені”, “Сила таланту”, “Мадонна. Життя триває”, “Мистецтво на війні”, “Поруш тишу”, “Україна: кулінарний фронт”, “Альпійський патруль”, “Анатомія Грей”, “Відчайдушні домогосподарі”, “Доктор Хаус”, “Комісар Рекс”, “Спецзагін Кобра 11”, “Щоденник лікаря”.

Джерело: https://avatars.mds.yandex.net/i?id=9006af522272c7dfb18449e1fb4938fb899eceab-10107564-images-thumbs&n=13

Логотип телеканалу

Загалом, телеканал “СТБ” змінив сім логотипів. З 1997 року до 1999 року логотип мав вигляд чорно-білої літери “С”, яка знаходилася на чорному фоні, поряд було написане білим кольором слово “ТБ”. З 1999 року до 2000 року логотип мав точно такий вигляд, змінилася лише кольорова гама. Тепер замість чорно-білого кольору, був бордово-білий. З 2000 року до 2001 року логотип мав форму голубого овалу з ідентичною літерою “С”.

Починаючи з 2001 року логотип кардинально змінили. Тепер літера “С” була біло-синього кольору та мала об’ємний, нахилений вигляд. Під літерою знаходився напис: “СТБ” телеканал”. Такий знак використовували до 2004 року. З 2004 року до 2008 року логотип став схожим вже на сучасний. На червоному квадраті із заокругленими кутами знаходилась біла буква “С”, а ліворуч був напис білого кольору “СТБ”. З 2008 року до 2013 року логотип був ідентичний, проте все ж дещо змінений. Цього разу різниця в написі, який змінили на: “Ти вдома” та перемістили вниз. З 2013 року до 2020 року логотип також мав схожий вигляд, проте знову змінився напис на “Можливо все!”. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, під червоним квадратом з’являлися такі написи як: “Ми сильні!”, “Все буде добре!”. Також поруч знаходився український прапор. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.