П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Історія «Відрадного»: в чому родзинка житлового масиву

Одним із найбільших житлових масивів столиці є “Відрадний”. Він знаходиться в Солом’янському районі Києва. У нашому огляді ми розповімо, як з’явився мікрорайон і в чому його особливості, пише kyiv-future.com.ua.

Історія «Відрадного»

На цій місцевості, ще в 1914 році, з’явився невеличкий хутір. Створили його після того, як землі у місцевих жителів викупив київський реєстратор Костянтин Яніховський. Саме він придумав і назву майбутнього житлового масиву.

Тоді ще заміський хутір побудували на території сучасної промислової зони. У 1930-і роки він відновився до Київської приміської лінії, а до складу Києва був включений в 1938 році.

Знищення району

У 1940-і, коли йшла війна, прямо на території «Відрадного» проходила 3-я лінія оборони міста, а в парковій зоні дислокувалися підрозділи 206 стрілецької дивізії, кілька рот і батальйонів, в  яких перебувало  в цілому  19 тисяч бійців. А під час окупації, на цій території діяли підпільні радянські групи. У 1943 році звідси ж почалися бої за залізничний вокзал. Тому Відрадний був частково зруйнований. Зараз в парку можна знайти згадку у вигляді напису про реконструкцію цього парку на честь визволення столиці.

Відновлення «Відрадного»

Коли Київ був звільнений від німецької окупації, район Відрадного почали впорядковувати. Насамперед тут організували промислову зону в 1950-60-і роки. А з 1959 по 1960-і велася і забудова нових мікрорайонів. В цей же час остаточно зносилася стара забудова. Тим не менш, деякі приватні будинки можна побачити тут і зараз. В основному, тут зводилися 5-ти і 9-поверхові будинки. У ті часи район  називався парком “Грушки”. Також, в ході зведення нових мікрорайонів, на місцевості відкрили кінотеатр “Тампере”. В цілому житловий масив розкинувся на 113 гектарів.

Крім житлових будинків і парку, тут можна знайти Національний авіаційний університет, стадіон університету, кілька шкіл, медичне містечко, що складається з 6-ї лікарні, 4-ї дитячої поліклініки та Центру мікрохірургії ока. На території знаходиться і музейний комплекс «Мамаєва слобода», де можна поглянути на традиційний український побут минулих часів. У самому центрі житлового масиву організували великий парк “Відрадний”.

Чим зайнятися в парку

Колишній сад, а теперішній парк «Відрадний» – місце відпочинку і прогулянок жителів усіх навколишніх будинків. Це один із найбільш доглянутих і затишних парків міста з озером і доріжками  для прогулянок. Є велодоріжка, стадіон, спортмайданчик і майданчик для дітей. Багато хто приходить сюди позайматися спортом. Чудове місце, щоб відволіктися від міської суєти.Територія чиста, доглянута, з безліччю крамничок. У парку дуже тихо. В його серці розташовується водойма в формі інтеграла. Є зона з красивими платними альтанками для пікніків. Наявні  дитячі платні лабіринти, машинки, паровозик та платні атракціони. Крім того,  тут  є бювет. А восени можна побачити вражаючі композиції з листяних жовтіючих на тлі вічнозелених дерев. На цьому цікаві факти про Відрадне не закінчуються. А які особливості цього мікрорайону знаєте ви? Пишіть в коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.