Православні та греко-католики 14 січня, відзначають друге після Різдва свято – Святого Василя. Саме в цей день було відкрито храм Святого Василя в Києві. Цього року він відзначав своє 20-ти річчя. Далі на kyiv-future.com.ua.
Землі під будівництво храму були виділені Київрадою ще в 1990 році. Локацією обрали схил між Вознесенським узвозом та Вознесенським яром. Це була унікальна споруда, будівництво якої велося близько 10 років. Стиль будівництва було обрано модерний. Архітектори намагалися відобразити в споруді історію країни і різних її частин. Тому сурові прямокутні і гострі форми церкви несуть в собі відразу декілька смислів. По-перше, вони нагадують дерев’яні церкви, які будувались в Карпатах ще з часів Галицької держави. По-друге, вони віддалено схожі на мури фортець часів Київської Русі. Такий архітектурний стиль будівництва церков більше тяжіє до західного стилю. Мозаїки, якими укладено фасад споруди, взагалі окрема тема для любителів цього вида мистецтва. Всередині храму також вирішили відійти від традиційного дизайну і додати чогось нового. Так наприклад освітлення тут не завдяки свічкам. Численні вікна встановлені не лише по стінам, але й на стелі храму. Стіни пофарбовані в білий колір, що додає особливого затишку і простору в церкві.
В 2001 році, перебуваючи з візитом в Україні, храм відвідав та благословив Папа Іван Павло ІІ. Не менш важливою подією для історії храму є перебування в 2003 році копій Туринської Плащаниці. Тоді до храму з’їжджалися люди з усієї України. Особливо на фоні сучасних подій в Україні, коли частина населення розколота церковним питанням. Важливо зазначити, що тоді в 2003 році, спільно молилися, як священики та і люди двох українських церков – УПЦ КП і УГКЦ.
В 2011 біля стін храму поставили і пам’ятник Святому Василю. За традицією він зображений з Біблією в руках та похиленою головою.
При будівництві вдалися до оригінального підходу облаштування території. Так наприклад на більшій частині перил зображено монахів, які йдуть в сторону храму і несуть з собою свічки, кадила та хрести. Не забули при будівництві і про потреби різних груп людей. Тому для молодих пар з дітьми та людей на інвалідних візках тут встановлені пандуси. Щоб храм став доступним для кожного бажаючого, хто хоче прийти і побути наодинці з собою і своїми думками. Місце, яке полюбляють відвідувати не лише віряни, але й люди, які захоплюються архітектурою.