П’ятниця, 26 Квітня, 2024

ТОП-5 міст-примар біля Києва

Міста-примари постійно ваблять безстрашних мандрівників. Туристи відправляються на пошуки пригод, гуляючи по пустельних вулицях і покинутих будинках, пише kyiv-future.com.ua. Ми підготували ТОП-5 покинутих міст біля Києва, які залишать незабутні враження після їх відвідування.

Чорнобиль

Це місто-легенда знаходиться в Київській області. Час в дорозі займе близько двох годин. Він прославився на весь світ після катастрофи на атомній електростанції в 1986 році. Вибух забрав сотні життів. Мешканці міста в поспіху тікали із Чорнобиля, залишаючи свої речі. Хоча людям обіцяли, що вони зможуть за ними повернутися. Однак, населений пункт був дуже забруднений радіацією, тому місцеві жителі сюди не повернулися. В результаті колись галасливе місто, повністю спорожніло, а майно громадян було розкрадено мародерами.

Чим зайнятися на екскурсії

Багато турфірм організовують сюди екскурсії, бо в зоні відчуження можна перебувати тільки з легальним екскурсоводом, який буде стежити за безпекою групи. Туристи зможуть пройтися по пустельних вулицях, побачити занедбані будівлі і зруйнований парк розваг.

До речі, через величезну популярність, бронювати екскурсії потрібно заздалегідь.

Незважаючи на гнітючу атмосферу, відвідувачі зони відчуження отримують потужний заряд адреналіну на все життя.

 Прип’ять

Місто теж стало популярним маршрутом серед туристів через трагедію на Чорнобильській атомній електростанції. Прип’ять була заснована в 70-х роках. Її називали “місто атомників”, бо поруч будували першу в країні атомну електростанцію. Раніше це був процвітаючий населений пункт в Київській області. У місті були спортивні комплекси, готель, кінотеатри і навіть торгові центри. Однак, через аварію на АЕС його покинули всі жителі.

Чим зайнятися на екскурсії

 Атмосфера дуже схожа на Чорнобильську. Туристи під час екскурсії можуть полоскотати собі нерви, гуляючи по місту- примарі. Яскраві і незабутні враження гарантовані. До речі, наслідки аварії досі даються взнаки. Дерева, насадження і річка поруч з населеним пунктом вбирають радіацію з грунту. Під час відвідування населеного пункту, туристи зможуть зробити історичні кадри і побачити те, що могли спостерігати лише на екрані.

Добиратися до Прип’яті можна тільки за допомогою екскурсійного туру, іншого способу потрапити  туди немає. Час поїздки з Києва до Прип’яті триватиме близько двох годин.

Копачі

Село в Київській області пропало з карти країни більше 30 років тому. Після чого отримало статус міста – примари. Населений пункт ближче всіх перебував до Чорнобильської АЕС. Тут до евакуації проживало понад 1000 жителів. Однак, радіація в повітрі тут перевищена в сотні разів. Тому село поховали під землю. Зрозуміти, де знаходилися будинки, можна по височинах, які відзначені знаками «радіаційної небезпеки». Саме це приваблює сюди натовпи туристів. Населений пункт, який отримав статус міста –примари, знаходиться між Прип’яттю і Чорнобилем. Дорога з Києва займе сюди близько 2 годин.

Чим зайнятися на екскурсії

Серед основних визначних пам’яток Копачів можна відзначити церкву 18 століття. Також можна прогуляти по покинутих доріжках, побачити розкидані дитячі іграшки в дитячому саду, якимось  дивом вдалося зберегтися. У приміщенні садка можна побачити двоповерхові ліжечка, шафи і плакати.  Чому його не «поховали» під землею, залишається загадкою. За однією з версій, в ньому хотіли створити ліквідаційний штаб, але потім передумали. Деякі експерти заявляють, що село зруйнували не для боротьби з радіаційним забрудненням, а для того, щоб запобігти тут появ самопоселенців. Також в Копачах останнім часом можна побачити багато різних звірів.

Поліське

Знайти це село на сучасних українських картах практично неможливо. Воно офіційно зникло близько 20 років тому. Після вибуху на ЧАЕС, сюди переселялися жителі Чорнобиля. Зважаючи на високий радіаційний фон,  мешканців селища було прийнято відселити. Поліське є закритою територією. Воно розташоване в другій зоні обов’язкового відселення. Раніше населений пункт був адміністративним центром і мав статус селища міського типу. До Чорнобильської катастрофи тут проживало понад 10 000 жителів. В смт знаходилися підприємства харчової та будівельної промисловості, меблеві фабрики, три школи, ПТУ і будинки культури.

 Чим зайнятися на екскурсії

Туристи люблять гуляти по центральній вулиці селища, розглядаючи напівзруйновані будинки і кафе з проваленим дахом. Також можна побачити пожежне депо, зруйновану меблеву фабрику, руїни гуртожитку. До речі, на цій локації відбувається відновлення рідкісних тварин і птахів.

Зі столиці сюди можна добратися на авто за кілька годин. Їхати потрібно в сторону Іванкова. Можна доїхати на автобусах, які їдуть в бік Димера або Овруча.

Селище є закритим. Тому потрібно отримати дозволи на його відвідування або проникати нелегально.

В’їзд в Поліське заборонений. Відкрито лише в поминальні дні після Пасхи для колишніх жителів.

Любеч-1

Знаходиться в Чернігівських лісах. Поруч з населеним пунктом Розсудів. Дістатися сюди з Києва можна за кілька годин. Населений пункт нагадує Чорнобиль. Однак, дана територія не входить в Зону відчуження, тому неважко потрапити в містечко.

У радянські часи тут розміщувався гарнізон, який мав займатися обслуговуванням радіолокаційної станції. На багатьох радянських картах Любеч-1 позначається як комплекс відпочинку, що підтверджує секретність невеликого занедбаного містечка.

Чим зайнятися на екскурсії

 Головною визначною пам’яткою вважається радіолокаційна станція. Однак, до наших днів вона не зберіглася. Також тут розміщений концентраційний пункт для мігрантів. Він охороняється військовими. Крім того, в покинутому містечку можна побачити занедбані дитсадки і навчальні заклади. Дістатися сюди можна на власному транспорті.

 До речі, поруч,  цим з містечком знаходиться багато локацій, в яких варто побувати. Тому якщо вирішите побувати в одному з цих місць, то обов’язково сплануйте свій маршрут заздалегідь і не ігноруйте правила безпеки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.