П’ятниця, 10 Травня, 2024

Андріївський узвіз: у чому магія вулиці

Андріївський узвіз – одна з найдавніших вулиць Києва. Вона раніше з’єднувала Верхнє місто з центральною частиною Києва, Подолом. З 20 січня 2012 року Андріївський узвіз отримав статус пам’ятки містобудування місцевого значення. Далі на kyiv-future.

Сучасна назва узвозу пішла від побудованої зверху вулиці Андріївської церкви. Її побудували в середині 18 століття і розташовується вона на Андріївській гірці.

Історія узвозу

За версією Миколи Закревського і інших краєзнавців дорога, що стала потім Андріївським узвозом, була прорита між Воздихальницею і Замковими горами. Тоді на тих горах стояв замок, який могли звести литовці. 

Забудова Андріївського узвозу розпочалась в 18 столітті. Найбільш інтенсивно будівництво відбувалось на межі 19-початку 20 століть. 

Свого часу тут жили Андрій Муравйов, що був академіком, письменником, істориком. Також на узвозі купив дім лікар М.Петровський, архітектор А. Ніколаєв.

З 1928 року по 1944 роки вулиця називалась узвіз Ливера. Він боровся за встановлення радянської влади. 

Вулиця-музей

Наразі Андріївський узвіз – вулиця, що сама по собі являється музеєм. Це одне з головних туристичних місць Києва. Тут жили, працювали багато відомих особистостей: письменники, лікарі, композитори, скульптори, науковці та інші.

З квітня 1985 року вперше художники вирішили створити щорічний вернісаж. Він проходив в кінці травня, в останні вихідні. З часом київським художникам так сподобалась вулиця, що вони зайняли її. Тут також потім з’явилися творчі майстерні, художні салони, виставки і фестивалі. Вуличні музиканти також дуже часто грають на Андріївському узвозі.

Під відкритим небом розташовано багато сувенірних лавок.

Зараз на Андріївському узвозі можна відвідати “Музей однієї вулиці”, музей письменника Михайла Булгакова (Будинок Турбіних), “будинок-музей Кавалерідзе”.

Якщо ви дивились фільм “За двома зайцями”, то неодмінно маєте побувати біля пам’ятника Проні Прокопівни і Свирида Голохвастова. Він розташований біля Андріївської церкви.

Варто згадати, що вулиця вимощена бруківкою. Тому прогулюватись тут краще в зручному взутті. 

Тут можна побачити Замок Річарда. Якщо піднятись по сходам навпроти вулиці Воздвиженської, то можна побачити яскравий новий район Воздвиженка. Недалеко можна знайти Пейзажну Алею, що неодмінно сподобається дітям.

Спустившись по Андріївському узвозу, ви дістанетесь Контрактової і Поштової площі, що знаходяться зовсім поруч.

Довжина Андріївського узвозу – 720 метрів. Проте на цьому відрізку стільки різноманітних пам’яток культури і історії, що хоча б раз у житті тут неодмінно треба побувати.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.