Батьки автолюбителі повинні пам’ятати, що їзда з дитиною на машині має бути безпечною. Для цього слід дотримуватись низки певних правил. Нижче наведемо рекомендації, які зроблять поїздку з малюком в автомобілі безпечною та комфортною.
З якого віку можна їздити
Істотних вікових обмежень для маленького пасажира немає. Перевозити можна навіть новонароджене немовля за умови, що в машині є спеціальна колиска. Її встановлюють на переднє сидіння таким чином, щоб дитина знаходилася головою у напрямку руху машини. Тобто у бік лобового скла. Так можна надійно зафіксувати ременями безпеки автокрісло, постійно контролювати стан малюка під час руху.
Крісло для дитини старшого віку
Якщо малюк може самостійно сидіти, слід подивитись на дитячі автокрісла. Їх купують за віковою групою з урахуванням зрісту, ваги та анатомічних особливостей дитини. Сидіння вже встановлюють поза водієм та надійно фіксують ременями безпеки. Якщо виріб підбираєте для дитини віком від 5 років, можна подивитися дитячі автокрісла з можливістю регулювання підлокітників та підголівника, а також їх зняття, щоб залишився один бустер. Таким чином, можна серйозно заощадити.
Пересуваючись з малюком містом, намагайтеся не залишати його одного в машині. По-перше, це просто небезпечно. По-друге, якщо все відбувається влітку, врахуйте, що салон автомобіля практично миттєво нагрівається на сонці. Це загрожує дитині тепловим ударом.
Якщо їдемо далеко
Що стосується поїздок на далекі відстані, то тут теж існує низка своїх правил.
- У першу чергу необхідно пропрацювати маршрут таким чином, щоб ви пересувалися виключно гарною дорогою. Кожні півтори-дві години мали змогу зупинятися, щоб відпочити самому й дати трохи розім’ятися дитині. Робити це бажано в спеціалізованих місцях, а не просто на трасі. Підійдуть великі заправки, кафе, дорожні готелі.
- З собою в машині потрібно мати аптечку. У ній мають бути жарознижувальні та антигістамінні засоби. антисептик, препарати від блювоти та нудоти, знеболювальне, пластир, бинт, сонцезахисні засоби, препарати для лікування вуха, горла та носа.
- У дорогу слід взяти перекус. Бажано, щоб це були продукти, що не швидко псуються. Ідеально підійдуть яблука, банани, горіхи, галетне печиво, бутерброди з сиром, запечені овочі.
Клімат в авто
Під час поїздки забезпечте собі та дитині гарний клімат-контроль. Варто не перестаратися і з кондиціонером, і з відчиненими вікнами. У літній час на скло бажано наклеїти шторки від сонця. Якщо ви користуєтеся кондиціонером, кожні півтори-дві години намагайтеся провітрювати салон автомобіля, а температуру встановлюйте в межах 22°. Пам’ятайте про те, що сильне охолодження та різкий перепад після виходу на вулицю небажані для організму малюка.
І ще один момент: під час руху трасою намагайтеся не підбирати випадкових попутників. Особливо якщо їдете наодинці з дитиною.