Вівторок, 14 Травня, 2024

Часті питання про зубні протези

Дентальне протезування – затребувана стоматологічна послуга, зубні протези встановлюють за різними медичними показаннями і не обов’язково у похилому віці: за статистикою, більше половини пацієнтів вперше звертаються до ортопедів ще до 35 років. Зараз у стоматології застосовуються різноманітні конструкції, які повністю відновлюють цілісність та естетику зубного ряду.

Які зубні протези вибирають найчастіше?

Найзатребуванішим зубним протезом на сьогодні є металокерамічна коронка. Це такий «ковпачок», який надівається на верхню частину зуба і цим відновлює його анатомічну форму. Коронка – одиночний протез, але може використовуватися і в інших ортопедичних конструкціях: мостах та знімних протезах. Крім зуба, коронку також можна встановлювати на штифт або імплант.

При повному протезуванні найчастіше застосовують нейлонові протези – сучасний аналог вставної щелепи, тільки в рази естетичніший і комфортніший. Для відновлення частини зубного ряду (трьох і більше зубів) оптимально підходять бюгельні протези – міцні та надійні конструкції на основі металевої дуги, акрилового базису та коронок.

Яку коронку краще поставити?

Коронки відрізняються за типом матеріалу, з якого виготовлені. Коронка металокерамічна – універсальний варіант, що поєднує в собі міцність металу та естетику кераміки, яка за властивостями ідентична зубній емалі. Металокераміка підходить для протезування жувальних та передніх зубів, встановлюється на імпланти.

Керамічні та цирконієві протези дорожчі, проте за естетикою перевершують коронки металокерамічні, тому використовуються переважно для відновлення зубів у зоні посмішки.

Чим нейлоновий протез відрізняється від акрилового?

Пластинкові конструкції – наступники пластмасових протезів, але базис виготовлений із сучасного матеріалу – акрилу. Тверда основа фіксується за допомогою кламерів. Це найбюджетніший вид знімного протезування, проте з найкоротшим терміном служби – максимум до 5 років.

Нейлоновий протез виконаний із дентального силікону, на якому встановлені коронки. Завдяки м’якій основі виріб максимально комфортний у використанні, не тисне на щелепу і не натирає ясен. Нейлонові конструкції підходять для повного та часткового протезування, навіть для заміни одного зуба. Силіконові протези легко знімаються і надягаються самим пацієнтом.

Силіконовий чи бюгельний протез: що вибрати для повного протезування?
Через фіксацію на опорних зубах бюгельні протези не підходять повного протезування. При повній адентії оптимальним варіантом є зубні протези силіконові. Еластична основа щільно прилягає до ясна і надійно тримається за рахунок вакуумного ефекту. Для найкращої фіксації на верхній щелепі стоматологи рекомендують використовувати спеціальні креми.

Скільки коштує нейлоновий протез?

Вартість залежить від розміру конструкції, кількості зубів, які необхідно замінити. Healthy Dent – стоматологічна клініка у Києві – проводить встановлення силіконових протезів на одну щелепу від 7400 грн.

Скільки прослужить зубний протез?

У кожного виду зубних протезів свій термін служби. Найдовговічніші – постійні конструкції: коронки та мости. Металокерамічні коронки розраховані на 10–15 років використання, керамічні та цирконієві вироби – на 15–20 років.

Серед знімних конструкцій найменше служать акрилові протези – в середньому 3 роки, нейлонові – 5 років, бюгельні – 8–10 років.

Якщо у вас ще є питання щодо теми дентального протезування, пропонуємо звернутися до Healthy Dent, де ви отримаєте докладні та кваліфіковані відповіді під час безкоштовної консультації стоматолога-ортопеда.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.