Четвер, 18 Липня, 2024

Чим відрізняється плазмовий телевізор від LED

При виборі нового телевізора у багатьох людей виникає питання, яку матрицю краще вибрати – плазмову чи LCD (LED). Обидва типи екранів відрізняються тонкістю виконання, мають ідентичні функції керування. Їх з однаковим успіхом можна монтувати на стіну, підключати до ресивера, локальних мереж та інтернету. Незважаючи на подібності, плазмовий телевізор кардинально відрізняється від LED в тому, як він відтворює і відображає картинку.

Як працюють плазмові телевізори

Якщо коротко сказати, функціонує будь-який плазмовий телевізор за принципом люмінесцентної лампи. Дисплей набирається із тисяч осередків-пікселів. Кожен із пікселів містить три мікролампи, наповнені іонізованим газом, і керуючі адресні та дисплейні електроди. При подачі електричного розряду іонізований газ у мікролампі перетворюється на стан плазми, і відбувається світіння.

Яскравість світіння того чи іншого субпікселя, покритого люмінофорним складом, залежить від параметрів напруги, що подається. З трьох основних кольорів осередку можна отримати практично всі відтінки.

Телевізори, вироблені за цією технологією, забезпечують:

  • якісну картинку при широкому куті огляду та мінімальному часі відгуку;
  • найбільш реалістичну передачу кольору;
  • високу контрастність за рахунок відтворення справжнього чорного кольору.

Плазми діагоналлю менше 32 дюймів зробити неможливо. Однак вартість великих діагоналей екрана менша, ніж у РК- та LED-телевізорів.

Найчастіше згадуваним недоліком плазмових панелей є «вигоряння екрана». Так називають вигоряння фосфору в пікселях, що відбувається при постійному відображенні однієї і тієї ж картинки. Однак ця проблема починає проявлятися при досягненні обладнанням напрацювання, близького до 30 000 годин, і рідко виникає у побутових споживачів.

Як працюють LED-телевізори

Основа LED-телевізорів – рідкокристалічний дисплей, що підсвічується світлодіодними лампами. Фактично, LED телевізори є удосконаленою формою рідкокристалічного (LCD) телевізора.

Існує два види підсвічування LED-екрана:

  • Edge LED, або бічне підсвічування. Проста у виконанні, поширена і тому дешева. Стрічка підсвічування знаходиться за екраном за його контуром. Завдяки компактності виконання такого підсвічування, товщина телевізора в середньому на 20 мм менша, ніж із заднім підсвічуванням, проте можливі засвіти по краях екрану.
  • Direct LED, або задня, більш дорога. Світлодіодні лампи підсвічування розташовані на всій площі корпусу під екраном. Це рішення забезпечує рівномірний розподіл світлового випромінювання площею екрана.

Термін служби LED-телевізора можна порівняти з терміном служби плазмового. Він теж має достатню контрастність, але через особливості технології не може відображати справжній чорний колір. У такому типі телевізійних панелей він відображається дуже темний сірий.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.