Неділя, 28 Квітня, 2024

«Електронний друг»: як киянин створив робота для домашніх тварин Petcube?

Роботи та інші сучасні девайси змінили світ. Якщо багато років тому вони здавалися вигадкою режисерів та письменників, то тепер є частиною повсякденного життя. Зокрема, дуже популярними стали побутові роботи. Один із них розробив киянин Олександр Нескін. З самого дитинства він цікавиться технологіями й обожнює свого собаку Роккі. Одного разу в нього виникла ідея створити робота, який гратиметься з собакою, поки господаря не буде вдома. Такий проєкт став успішним. Незабаром Олександр перетворив його на власний бізнес. Докладніше про це на kyiv-future.com.ua.

Як в Олександра виникла бізнес-ідея створити домашнього робота?

Киянин Олександр Нескін програміст за освітою. Він завжди цікавився роботами, і одного разу вирішив створити його для свого собаки. Все почалося з того, що він разом зі своєю дівчиною та домашнім улюбленцем переїхали до іншої квартири у Києві. Парі дуже подобалося нове житло, а от їхній собаці — ні. Після того, як вони виходили з дому, Роккі часто гавкав і цим дратував сусідів і вони викликали міліцію, а ще рвав меблі. Тому треба було якось вирішити цю проблему.

Олександр не мав можливості постійно бути поряд з Роккі, і він вирішив зробити експеримент. Для цього програміст використав сервіс Arduino. Під’єднав до нього камеру, 2 сервомотори, щоб її обертати, та лазерну указку — улюблену іграшку собаки. Потім він створив веб-сторінку, щоб можна було спостерігати за собакою та грати з нею через інтернет.

Через цю веб-сторінку Олександр дистанційно грав із собакою Роккі, але іноді в нього навіть на це не вистачало часу. Тому він поділився посиланням на веб-інтерфейс зі своїми друзями. Виявилося, що їм не тільки сподобалося грати з Роккі, але ще вони теж захотіли мати такий девайс. Таким чином, в Олександра виникла ідея зробити із цього бізнес.

Пошук розробників та створення домашнього робота

Для роботи над новим проєктом Олександр почав шукати партнерів. Він вирішив займатися технологічною частиною цього процесу. Не менш важливою, на його думку, є естетичний вигляд нового продукту, тому йому знадобився дизайнер. Він запропонував цю посаду своєму знайомому, з яким уже давно співпрацює, — Андрію Клену.

Другим учасником проєкту став ще один друг програміста Ярослав Ажнюком, який теж хотів піти з роботи та відкрити власний бізнес, але на той момент ще не мав жодного проєкту. Бізнес-ідея щодо створення робота йому дуже сподобалася. Ярослав та Олександр говорили про підприємництво, нові ідеї та про майбутнє, після чого Ярослав вирішив приєднатися до його команди у Києві:

«Багато спілкуємося, шукаємо того, хто допоможе з тією чи іншою частиною роботи. Так, наприклад, завданнями щодо закупівлі та використання заліза та роботи з серверами займається один із найкращих в Україні фахівців з Android, другий дуже сильний програміст працює з додатками для iOS. Дуже допомагає те, що у кожного з нас є велика особиста мережа професійних знайомств», — розповів київський програміст Олександр Нескін, як пише ain.ua/ru

Разом з іншими фахівцями вони створили перший прототип робота, а потім презентували його на кількох конференціях, де отримали багато позитивних відгуків. А на одній із них під назвою Hackers & Founders вони перемогли серед учасників, які розповідали про свої проєкти.

Потім за кілька місяців їм вдалося створити прототип робота другого покоління, написати бізнес-план та зробити відеоролик про свій новий інноваційний продукт.

Конкуренти та плани на майбутнє

Київський програміст Олександр разом із командою розробників робота для домашніх тварин планує продовжувати розвивати свій бізнес у США. Він спілкувався з багатьма інвесторами. Деякі з них пропонували допомогу, але Олександр вирішив поки що не брати гроші для запуску свого продукту на Kickstarter. Це стане першим етапом для його тестування, і лише потім можна буде думати про масштабування бізнесу. Команда айтішників вірить, що їхній продукт стане потрібним мільйонам людей:

«Проблема, яку вирішує наш продукт, — власники домашніх тварин турбуються, коли залишають своїх улюбленців вдома без нагляду. Сьогодні цю проблему вирішують наймані робітники, які вигулюють собак та доглядальниці для домашніх тварин. Технологічних рішень, окрім нашого, практично немає», — сказав Олександр з цього приводу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.