Субота, 27 Липня, 2024

Інновації літа 2022 року: що нового з’явилося у Києві?

Не секрет, що Київ — місто інновацій та сучасних технологій. Воно є одним із небагатьох, де постійно з’являється щось нове. Навіть у період воєнного стану відбувається покращення діяльності у різних соціальних сферах та міської інфраструктури, пише kyiv-future.com.ua. Чим може здивувати столиця України та які тут відбулися зміни цього літа?

Співробітники «Укрзалізниці» створили додаток та відкрили нову станцію у Києві

Цього літа залізнична компанія підготувала для киян багато нововведень. По-перше, тепер можна користуватися її послугами через мобільний додаток. Воно було успішно протестовано у червні, і тепер доступне для завантаження на AppStore та Google Play Market. За допомогою додатку можна замовляти або скасовувати бронювання квитків в режимі онлайн, а також переглядати графік рейсів, отримувати повідомлення про відправлення поїзда та багато іншого:

«Запуск власного додатку Укрзалізниці допоможе нам залишатися на зв’язку з пасажирами і якомога оперативніше та ефективніше інформувати пасажирів», — сказав голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишин, як пише tsn.ua

По-друге, у Києві з’явилася ще одна станція міської електрички Kyiv City Express. Її модернізацію вже завершили біля метро «Видубичі». Тепер там є нова відремонтована колія, підземний перехід, урни, водопровід та навігаційні показники. Також тут їздитимуть лише ті поїзди, які успішно пройшли технічні перевірки та готові до перевезення пасажирів.

До Дня Незалежності у Києві створили 10 патріотичних композицій

Цього року кияни по-особливому підготувалися до Дня Незалежності. Місто вирішили прикрасити гарними патріотичними інсталяціями у вигляді живих квітів. Спеціально для цього комунальники використали близько 160, 000 рослин, вирощених у київських оранжереях. Кожна з них є унікальною і є прикрасою міської інфраструктури. Так, наприклад, у Дарницькому районі вже створили квіткову композицію у вигляді пса Патрона, який захищав Україну після початку війни. Інші ландшафтні об’єкти сучасного мистецтва присвячені українським захисникам, любові до Батьківщини та незалежності України. Усіх їх розмістили у різних районах міста, щоби якомога більше киян могли їх побачити.

У Києві з’явився оригінальний арт-об’єкт

Війна в Україні ще більше поєднала українців заради захисту Батьківщини та спільної перемоги. Одні надають гуманітарну допомогу ЗСУ, інші захищають українські землі на фронті. Також є й ті, хто прикрашає місто патріотичними арт-об’єктами. Окрім квіткових інсталяцій цього літа у місті з’явилися величезні об’єкти у формі крапель. Вони знаходяться біля станції метро «Арсенальна». За словами мера Віталія Кличка, це символ єдності 2 міст — Києва та Харкова. Наразі на Харківщині тривають бої, тому дуже важливо підтримувати один одного та допомагати у цей скрутний час.

«Простір A-Station — найбільш вдале місце для розташування цього арт-об‘єкту. Тут символічні краплини віддзеркалюватимуть історію корпуси Арсеналу та комендатури, а також сучасний Київ. За задумом авторів, краплини тяжіють як до землі, так і одна до одної, символізуючи єдність двох міст — столиці України Києва та Харкова, який сьогодні мужньо протистоїть російському агресору», — пояснив столичний голова Віталій Кличко, як пише bigkyiv

Для киян роблять нове спортивне поле

Літній сезон — найбільш вдалий час для гри у футбол. Спеціально для любителів цього спорту у Дарницькому районі на вулиці Анни Ахматової 4а облаштували футбольний майданчик поряд з багатоповерхівками. Тепер тут можуть грати у футбол усі бажаючі. На території є штучний газон з білою розміткою, а навколо неї встановлено металеву огорожу.

За словами депутата Київради Григорія Маленка, створення футбольного поля стало варіантом покращення місцевої інфраструктури. Раніше тут було пусто, а у квітні на новому місці почали облаштовувати футбольне поле. Наразі співробітники комунальних підприємств розпочали виконання останнього етапу роботи — встановлення воріт та штучного покриття на газоні.

На Хрещатику проходить парад російської військової техніки

У лютому 2022 року окупанти мріяли про те, щоб захопити Київ та провести парад на Хрещатику. А за півроку побачили свої розбиті танки, бронежилети та артилерійські системи на центральній вулиці міста. Тепер на Хрещатику відбувається виставка військової техніки ворога, а ЗСУ регулярно доповнюють її новими військовими експонатами. Сюди щодня приходять сотні людей. Особливо цікаво тут дорослим та дітям.

Кияни проголосували за оплату проїзду карткою у всіх видах транспорту

Паперові квитки у громадському транспорті вже давно замінили на електронні картки. Але, як виявилось, не всіх киян влаштовує такий спосіб оплати проїзду:

«Квиток у додатку «Київ Цифровий» теж ненадійний спосіб оплати, оскільки вимагає наявності зарядженого смартфона та підключення до інтернету. А от іншим гостям та жителям столиці доводиться постійно купувати транспортну картку для здійснення кількох поїздок», — сказала киянка Олександра Шейко журналістам kyiv.comments

Також вона стала автором петиції, згідно з якою при проїзді у тролейбусах та автобусах немає можливості купити паперовий квиток та не можна здійснити оплату онлайн. Тому, на думку Олександри, найзручнішим способом оплати проїзду є використання банківської картки. Відомо, що за дану петицію проголосувало достатньо киян для подальшого її розгляду. Столична влада також хоче запровадити банківський розрахунок карткою у всіх видах громадського транспорту.

Київрада даватиме стипендії юним винахідникам

Міська влада хоче підтримати тих дітей, які цікавляться наукою, та залучити їх до розвитку дослідницької діяльності. Хорошою ідеєю для цього стало вручення стипендій. Тепер київські школярі, які перемагатимуть в олімпіадах, конкурсах та турнірах у новому навчальному році, отримають за це грошову винагороду. Таким чином вони будуть мати мотивацію до навчання і бажання створювати нові винаходи або додатково вивчати шкільний предмет.

У додатку «Київ Цифровий» можна голосувати за петиції

Наразі кияни мають можливість ще більше впливати на управління містом та стежити за нововведеннями. Зокрема, для цього можна використовувати програму «Київ Цифрової». Цього літа в ньому з’явилася нова функція — голосувати за петиції та переглядати про них детальну інформацію. Окрім цього, можна залучати друзів до голосування, щоб петиція набрала більше голосів та була розглянута співробітниками київської міської ради.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський відповів на петицію про зняття обмеження щодо виїзду за кордон для чоловіків 18-60 років без військового досвіду.

Для мешканців Києва водні сади

Незабаром у столиці з’явиться більше ландшафтних зон серед міської інфраструктури. Оригінальною ідеєю для цього стало створення водних садів — ставки з рослинами у керамічних чашах.

Вони не тільки надають навколишньому простору більше природної краси, але ще й підвищують вологість повітря та різноманітність рослин та дерев. Облаштуванням водних садів у Києві займаються співробітники підприємства «Плесо»:

«В той час, коли ворог знищує наші заповідники, спалює наші поля, краде нашу воду, ми садитимемо більше!» – повідомили вони порталу kyiv.comments

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.