Неділя, 28 Квітня, 2024

Конізація шийки матки Показання до проведення операції

Показання до проведення операції

При діагностуванні та лікуванні різних новоутворень статевих органів, ефективною процедурою є конізація шийки матки. Вона передбачає вилучення конусоподібного фрагменту тканин з цервікального каналу для зупинення прогресування хвороби та подальшого лабораторного дослідження взятого біологічного матеріалу.

Це особливо важливо при підозрі на онкологічне ураження шийки матки. Однак конізація шийки матки застосовуються за різних обставин:

  • виявлення патологічних утворень шийки матки, зокрема кіст, поліпів, ендометріозу, ерозії, дисплазії тощо;
  • підтвердження наявності атипових клінік після взяття мазка Папаніколау;
  • виявлення проблемного осередку епітелію, який не візуалізується;
  • пошкодження тканин – формування рубців, деформацій, розривів, особливо після важкого перебігу пологів.

Конізація шийки матки призначається лікарем-гінекологом у випадках, коли потрібно підтвердити попередньо встановлений діагноз після візуального обстеження пацієнтки у гінекологічному кріслі. Процедура дає детальну інформацію про стан тканин, структуру та розміри патологічних утворень.

Процедура проведення конізації шийки матки

В сучасних умовах зведено до мінімуму використання традиційного скальпеля для взяття біологічного матеріалу через травматичність процедури та велику втрату крові. Замість цього інструменту застосовується радіоніж або лазерний прилад, що дозволяє брати тканини з шийки матки без болю та кровотечі.

Оперативне втручання зазвичай призначають на 5-11 день менструального циклу. Воно проходить за чітко визначеною процедурою, яка включає наступні етапи:

  1. зручне розміщення жінки у гінекологічному кріслі;
  2. проведення кольпоскопії для виявлення патологічних ділянок;
  3. змащення фрагментів, які потребують видалення, розчином Люголя;
  4. введення обраного варіанту анестезії – достатньо місцевого знеболення;
  5. відсічення потрібної ділянки та виймання за допомогою щипців;
  6. контроль відсутності кровотечі та коагуляція судин.

Завдяки використанню сучасних інструментів, після конізації шийки матки жінка не потребує тривалого відновлення, адже тканини суттєво не травмуються. Операція жодним чином не впливає на фертильність пацієнтки та її здатність до зачаття і виношування дитини. На проведення процедури потрібен мінімальний проміжок часу – не більше півгодини.

Реабілітація займає 1-1,5 місяці, у цей період рекомендується відмовитись від сексу, спринцювання, застосування тампонів, свічок та вагінальних засобів контрацепції. Тканини все ж потребують певного часу на відновлення, а жінці потрібно дотримуватись рекомендацій гінеколога та проходити у лікаря контрольні огляди.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.