Середа, 24 Квітня, 2024

Міжнародний день музеїв: куди піти киянам

В Україні традиційно відзначається Міжнародний день музеїв. До речі, київські музеї долучаються до свята і майже тиждень  пропонують цікаві екскурсії. Куди сходити та культурно відпочити,  читайте в матеріалі на сайті kyiv-future.com.ua.

Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова

Дев’ятнадцятого травня з доброчинною метою відбудуться «Благодійні чаювання на веранді». За словами організаторів благодійний внесок становить сто гривень за чаювання. Кошти  підуть на доброчинну мету. Також до дев’ятнадцятого травня продовжується благодійна ініціатива «Літературні аптечки» — для тактичних аптечок (якісні турнікети та кровоспинні). Зокрема, до кожної такої  з них додаються наліпки з улюбленими рядками з українських віршів. Крім того, всіх охочих запрошують долучитися до онлайн читань. Тобто  пройдуть читання фрагментів творів улюбленого письменника, які вперше будуть перекладені та прозвучать українською мовою.

Гостей чекають два дні з одинадцятої ранку  до вісімнадцятої вечора.

До речі, сам музей невеликий, але дуже загадковий, робітники музею живуть цим місцем. Чарівний будинок з легким нальотом містицизмом. Радимо гостям столиці відвідати його. Біля музею є пам’ятник Пану Булгакову, потерти його носа на удачу зобов’язаний кож

Цікавий факт – дім, де мешкав Булгаков, побудовано у 1888-1889 роках. У цьому будинку Булгакови прожили тринадцять років з 1906 по 1919 рік.

Усі приміщення здавались в оренду. Найдорожчою (729 карбованців на рік) була квартира Булгакових на другому поверсі («всі сім повних та запорошених кімнат»). У будинку мешкало близько сімдесят осіб, всього було вісім квартир.

Музей Шолом-Алейхема

Це невеликий київський музей, присвячений життю та творчості Шолом Алейхема. Київ відіграв у житті письменника величезну роль: тут він формувався, мужнів як особистість і як письменник, розвивав свій талант. Експонатів дуже небагато, але в музеї часто відбуваються різноманітні тематичні творчі зустрічі та виставки.  Зокрема, у виставковій залі Музею відкривається виставка «Київ-Ієрусалим» . ЇЇ автори – митці, долі яких пов’язані зі столицею. Це  — Микола Гончаров та Михайло Корость. Глядачі можуть подивитись фрагменти виставки онлайн.

Також двадцять шостого травня пройде виставка скульптури «Шолом-Алейхем у майстерні Михайла Карловського». Захід заплановано у виставковій залі музею.

До речі, найважливіші теми експозиції київського Музею Шолом-Алейхема – філії Музею історії м. Києва – поділяються на дві частини: Шолом-Алейхем та Київ, Шолом-Алейхем та Україна.

Музей книги і друкарства України

Знаходиться на території Києво Печерської лаври, а це значить він наповнений історією. Дуже милий та затишний музей з великою історією та великою колекцією експонатів. Дійсно є цікаві екземпляри. Незвичайна експозиція в цілому. Додатково проходять виставки художників. Вхід доступний за ціною. Рекомендую відвідування даного музею, як любителям історії, так і тим хто хоче щось дізнатися нове і долучитися за допомогою книг яким є більше 500 років та до всього того масштабного і великого, що дійшло до наших днів. В експозиції є старовинні друкарські верстати, обладнання Різне, старовинні рукописи та книги. Впевнені ви отримаєте велике задоволення, якщо любите книгу та її історію. Під час екскурсії розповідають про процес роботи верстата, навчили робити папір, мармурові візерунки. Дітям дуже подобається.

Головною подією в святковій програмі є лекція-концерт «Музика в українських стародруках». Глядачі дізнаються цікаві факти та почуєте чудове виконання стародавніх музичних творів. Всі святкові онлайн-події будуть доступні протягом дня на сторінці музею.

Музей історії міста Києва

У Музеї історії Києва регулярно відбуваються виставки. А у  святкові дні для відвідувачів приготували три лекції на цікаві теми.

Перша відбулася вісімнадцятого травня на тему: «Київські мозаїки Голосієва: українська ідентичність».

Друга на тему «Постать Миколи Міхновського в контексті переіменування вулиць  буде двадцять третього траваня.

Третя лекція на тему:  «Десять історій з життя та творчості Городецького», запланована на двадцять п’ятого травня.

Всі заходи пройдуть на сторінці музею.

До речі, сам музей дуже цікавий. Представлені різні епохи, макети, картини, монети, посуд, одяг, історичні документи, пов’язані з містом Київ. Всі експонати дуже добре представлені, можна розглянути все детально. Деякі з них можна помацати руками, напевно дітям так цікавіше. Більшість підписів та оповідань перекладено також англійською мовою.

Національний музей Тараса Шевченка

Найкраща локація у Києві для проведення виставок. Дуже красиво оформлений простір, включаючи нову будівлю та корпус у старій будівлі, все поєднано в єдине ціле. Тут можна подивитися не лише спадщину Шевченка, а й познайомитись із сучасною культурою. В експозиції є роботи Шевченка, його автопортрети, особисті речі, є картини інших художників.

До свята підготував низку екскурсій у відеоформаті, які можна знайти  на youtube-каналі музею.  Також заклад організовує пішохідну екскурсію «Шевченків Київ». Відвідувачі зможуть подивитися на столицю дев’ятнадцятого  століття очима відомого письменника та поета Тараса Шевченка, який жив у столиці  майже два роки. Під час прогулянки можна ознайомитися з історією міста. Зокрема, почути цікаву інформацію про, Печерськ, Поділ та інші райони, а також  ознайомитися з київськими сторінками біографії митця.

Тривалість екскурсії становить дві години. Початок у Національному музеї Тараса Шевченка.  Всіх охочих чекають двадцять другого та двадцять п’ятого травня о дванадцятій години дня. Попередня реєстрація обов’язкова. Заявку треба надсилати на електронну пошту: Shevchenko_mus_excurs@ukr.net. Обов’язково  вкажіть  ваше ім’я, номер телефону та кількість людей, які прийдуть на екскурсію. Також дату та час екскурсії. Додаткову інформацію можна отримати за номером 0 44 234-25-56.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.