Неділя, 14 Липня, 2024

Чи можна виростити лохину в горщиках?

Лохина — близький родич чорниці. Вона багата на корисні елементи, хоча в давнину люди вважали, що ягода викликає головний біль. Вона містить великий перелік вітамінів: В1, В2, РР, К, Р і С. У ній є мінеральні солі кальцію, фосфору, заліза, пектини, клітковина. Ягода благотворно впливає на організм — захищає від вільних радикалів та запальних процесів, має жовчогінну та кардіотонічну дію. Багатьох садівників цікавить відповідь на запитання: чи можна виростити лохину в горщиках?

Це можливо, але багато залежить від вибору сорту та умов вирощування. Важливо підібрати сорти, які підходять для нашого клімату. Голубика – ідеальна плодоносна рослина для домашнього саду. Маючи акуратний розмір, що піддається обрізці, вона добре виглядає, досить мала, щоб вписатися в будь-який простір, може рости в горщиках або грядках і має привабливі квіти. До того ж кущ виробляє чудові ягоди!

Як виростити лохину

Чи можна виростити лохину в горщику? З неї виходять чудові рослини горщиків, якщо ви правильно вибрали сорт! Шукайте карликові різновиди, такі як Blueberry Burst, які виростають лише на 1 метр у висоту та 75 см завширшки. Це вбереже про розростання та надмірне обрізання рослини.

  • Виберіть горщик завширшки та глибиною не менше 400 мм. Ставити необхідно на сонці та захищати від сильного вітру. Наповніть горщик кислою ґрунтовою сумішшю, наприклад, спеціально розробленою для камелій та азалій.
  • Виберіть сонячне місце і добре дренований ґрунт. Збагатіть ґрунт добривом. Якщо грунт лужний або нейтральний, додайте рідку сірку, щоб знизити pH.
  • Перед посадкою замочіть рослини з голим корінням у відрі з водою на 30 хвилин.
  • Вийміть із відра, помістіть в отвір і засипте землею, обережно зміцнюючи. Оберніть рослину опуклим кільцем і зробіть колодязь, щоб вода текла туди, де вона найбільше потрібна. Мульчуйте ґрунт органічним мульчем, намагаючись тримати його подалі від стовбура.
  • Поливайте глибоко, раз на 2-3 дні.
  • Підгодовуйте добривами кожні 6-8 тижнів, особливо під час цвітіння.

Поради щодо вирощування

Залежно від сорту, який ви купуєте, вам можуть знадобитися дві рослини для запилення та виробництва ягід. Якщо у вас немає місця, подумайте про сорти, що самозапиляються, таких як Blueberry Burst або Biloxi.

Обрізка лохини не є абсолютно необхідною, але легку обрізку можна проводити практично будь-коли протягом вегетаційного періоду. Більш сильне обрізання слід проводити наприкінці зими. Квіти розвиваються на зовнішніх кінчиках, тому дуже часті обрізки призведуть до зменшення врожаю.

Не збирайте врожай зарано, залиште ягоди якомога довше на кущі, щоб вони були солодкими.

Відповідь на запитання – чи можна виростити лохину в горщику – однозначна: так. Ознайомтеся з докладнішою інформацією у розділі рослинництво на порталі з відповідями експертів: e-variant.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.