Вівторок, 23 Липня, 2024

Відкатні ворота

Відкатні ворота – один із варіантів воріт, що використовують як на проїздах приватних будинків, так і на проїздах великих підприємств. Вони дуже зручні у використанні та мають кілька переваг над розстібною конструкцією. Серед найголовніших – не вимагають багато простору для експлуатації та дуже прості у використанні (можна відкривати/закривати лише однією рукою).

З чого складаються відкатні ворота

Найбільш популярним типом конструкції відкатних воріт є консольний. Він складається з таких елементів:

  1. Каркаса стулки з прямокутним або трикутним хвостовиком;
  2. Матеріал обшивки;
  3. Деталі закладної (виготовляють зваривши між собою шматок швелера та прутів металевої арматури);
  4. Набір комплектуючих, які потрібні, щоб зробити механізм відкату – фурнітури;
  5. Автоматики для зсувних воріт (встановлюють не скрізь, за бажанням, не є обов’язковим елементом).

Ну що ж, приступимо до «знайомства» з кожним елементом воріт.

Каркас стулки

Ворота відкатні консольної конструкції мають каркас довжиною в 1,5 рази більше, ніж ширина самого отвору під ворота. Тобто, щоб визначити точну довжину стулки, потрібно вимірювати ширину отвору і додати до отриманої величини ще її половину.

Так, наприклад, якщо отвір під ворота 4 м, то ворота мають бути 6 м (4+4/2).

Виготовляти каркас можна із металевих труб. Найкраще для цих цілей підходить т-подібний профіль.

Матеріал обшивки

Обшити отриманий каркас можна як повністю, так і частково, тобто ту частину, яку видно з вулиці. Також можна зробити одно-або двостороннє кріплення обшивки. Для обшивки можна брати такі матеріали як профнастил, так і дерев’яні плашки тощо.

Деталь заставна

На цю частину відкатних воріт встановлюють каретки з набору фурнітури. Для виготовлення беруть шматок швелера (довжина становить половину ширини отвору під ворота) та метрові шматки металевої арматури як ніжки для більшої стійкості в отворі для бетонування. Також арматурою обв’язують по периметру швелера трохи нижче за нього. Отриману деталь заставну бетонують і залишають наполягати.

Спеціальний набір комплектуючих

Фурнітура для воріт грає дуже важливу роль у воріт. Адже саме завдяки її комплектуючим досягається механізм відкату стулки. Тому так важливо, щоб кожен із 8 обов’язкових комплектуючих був виконаний якісно з відмінних матеріалів.

Автоматика для зсувних воріт

Автоматика для відкатних воріт – як засіб підвищення вашого комфорту. Відкатні ворота і без автоматики працюватимуть чудово. Але з нею їх експлуатація буде приємнішою, адже за поганої погоди не дуже хочеться виходити зайвий раз на вулицю. А встановивши автоматику на вашу відкатну браму цього робити потрібно буде в рази менше.

Як зробити ворота з відкатним механізмом відкриття

Цей процес не можна назвати дуже простим. Та й складним також. Адже якщо ви вмієте працювати руками і знаєте, як користуватися таким інструментом, як зварювальний апарат, лопата, болгарка тощо, ви легко можете зробити відкатні ворота своїми руками. Потрібно лише дотримуватися інструкцій з виготовлення та встановлення таких воріт.

Де її знайти? Зараз дуже багато джерел інформації – пошукова система, Youtube тощо. Інформація величезна кількість.

Якщо коротко, то спочатку потрібно виготовити та забетонувати деталь заставну. Далі готуємо каркас для майбутніх воріт. На наступному етапі встановлюємо фурнітуру для воріт і сам каркас. Обшиваємо стулку вибраним матеріалом. Встановлюємо замок чи автоматику.

Але перш за все потрібно зробити креслення, щоб знати, чого і скільки знадобиться та замовити всі необхідні матеріали.

З кресленням також можуть допомогти компанії Нові Ворота. Їх спеціаліст безкоштовно виготовить креслення за вашими параметрами отвору під ворота.

Приблизна вартість відкатних воріт

Потрібно розуміти, що якщо ви зробите ворота відкатні самостійно, а не замовите на фірмі «під ключ», то ви витратите набагато менше. Заощаджені гроші можна витратити, наприклад, на придбання автоматики для воріт.

Давайте приблизно порахуємо скільки можуть обійтися ворота на 4 метровий отвір.

В даному випадку нам знадобиться 16 м т-профілю, 12 м профілю 30*20 мм, шматок швелера та арматура для деталі заставної, обшивка (наприклад, профнастил), комплект фурнітури і витратні матеріали (пісок, щебінь, цемент тощо) .

Це коштуватиме 4690+840+1080+207+1080+3495+1000 = 12000 грн

Це приблизний розрахунок. Можливе відхилення як в один, так і в інший бік

Що взяти як матеріал для обшивки відкатної стулки

Готовий каркас відкатних воріт обшивають або відразу під час виготовлення або після встановлення на отвір. Все залежить від того, чи зможете ви дістатися до всіх місць на каркасі, які потрібно буде обшити. За обшивальний матеріал ідеально підходить профнастил, полікарбонат, дерев’яні дошки, лозини з металу з кованими елементами, сендвіч-панелі тощо.

Читайте також: Відкатні ворота з профнастилу своїми руками

Хочемо відзначити, що якщо ви не хочете обтяжувати ваші ворота, то краще не брати дерево, оскільки воно саме по собі має вагу, та ще й стає важчим, коли набирає вологу.

Найбільш поширеним варіантом обшивки є профнастил

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.