Середа, 11 Вересня, 2024

“Придесення у смартфоні” – ідея додатка, який має право на існування

В епоху цифровізації популярності набувають міські додатки, які пропонують населенню більш легкий доступ до актуальних у певній місцевості сервісів. Найбільш популярним на сьогодні є “Київ цифровий”, який, в першу чергу, зручний тим, що за допомогою його можна придбати проїзні квитки на різні види комунального транспорту. Також він зручний тим, що полегшує роботу водіям під час паркувань. Однак прогрес не стоїть на місці і на фоні реформи децентралізації актуальності набуває питання створення локальних мобільних додатків під певні територіальні громади. Більше на kyiv-future.com.ua.

Вигода для всіх

Зазимська сільська територіальна громада у межах своїх можливостей намагається надавати населенню якомога якісні послуги, а також опікується тим, щоб в селах покращувалися умови проживання. Однак в деяких випадках спостерігаються деякі незручності, які передбачається усунути за допомогою сучасних технологій.

Однією з частин роботи кожного органу місцевого самоврядування є ведення погосподарського обліку, який полягає в актуалізації інформації щодо про домогосподарство, людей, які там проживають, майнові права та ін. За ідеєю, яка розглядається місцевими активістами, ефективним було б створення електронної бази даних такого обліку та синхронізація його із місцевим мобільним додатком. Кожен житель після завантаження мобільного додатка та реєстрації в ньому, може побачити інформацію з погосподарського обліку за своєю адресою реєстрації, звірити її та запропонувати зміни у випадку їх наявності. Також, відповідно до актуальної інформації щодо домогосподарства та/або громадянина у додатку будуть формуватися рахунки на сплату місцевих податків. Наприклад, податку на землю та податку на нерухомість, відмінної від земельної ділянки. Пропонується також під’єднати платіжну систему до додатка, щоб користувач відразу зміг сплатити податок. На вкладці “Платежі” можна буде побачити хронологію та вид здійснених оплат.

Також окреме поле показуватиме перелік добровільних внесків, які пропонується сплачувати на певній території. За допомогою цього поля можна буде відстежувати статус щодо здійснення таких внесків.

Таким чином, подібний інструмент матиме вигоду як для органу місцевого самоврядування, так і жителів громади. Буде забезпечено оптимізацію виконання деяких завдань працівниками сільської, селищної чи міської ради, коректність та актуальність інформації, а громадяни зможуть контролювати деякі правовідносини з органом місцевого самоврядування та податковою службою.

Транспортні питання

На прикладі “Києва цифрового” пропонується під’єднати функцію сплати за паркування, а також можливість пошуку вільних місць для законного паркування на території. Цей сервіс є більш актуальним для міських громад або громад зі щільною забудовою, а також потребує наявності комунальних паркомісць. Однак, враховуючи збільшення будівництва багатоквартирних кварталів в передмісті та нехтування більшістю забудовників необхідністю наявності доступних паркінгів у достатній кількості, то навіть для сільських громад в найближчому майбутньому цей сервіс матиме велике значення. Особливо, якщо окрім виділення територій під комунальні паркомісця, буде реалізовано інвестиційні проєкти щодо будівництва наземних багатоповерхових або підземних паркінгів комунальної форми власності.

В цьому напрямі можна розглядати сплату за проїзд в комунальному транспорті та відстеження за його рухом у реальному часі.

Керівництво громади на зв’язку

Третім напрямом, який варто розглянути як складову локального мобільного додатка є двостороння комунікація. У більшості громад ці функції зараз виконуються за допомогою офіційних сайтів, дошок оголошень та навіть соціальних мереж. Однак набагато зручніше, якщо всі подібні питання можна вирішити в одному місці – в телефоні. Таким чином, передбачається наявність кількох вкладок: оголошення від органу місцевого самоврядування, петиції від громадян, громадські консультації, повідомлення громадян про події та явища, які потребують уваги відповідальних осіб тощо.

Можливим також є додавання чату для зв’язку з оперативним черговим громади.

За своєю суттю цей додаток в дечому повторює офіційний сайт громади, однак він позбавлений вимог щодо доступу до публічної інформації, а розробляється під реальні потреби жителів.

Під час впровадження кожної складової варто проаналізувати її на відповідність законодавчим вимогам, а також на забезпечення безпеки передавання та отримання даних.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.