Субота, 27 Квітня, 2024

«Розумний дім» у Києві — що це і чи варто там жити?

Холодильник повідомляє про те, які продукти закінчуються, а вхідні двері відчиняються за кілька секунд до входу господаря. Ці та інші сучасні технології вже давно стали частиною повсякденного життя киянина Олександра Палько. Він живе у будинку, який сам облаштував «розумними» пристроями. І тепер керує ним за допомогою телефону. Детальніше про життя у такому будинку пропонуємо дізнатися на kyiv-future.com.ua.

Чому Олександр вирішив жити в «розумному домі» і як досяг своєї мети?

Олександр Палько — фахівець із автоматизації технологічних процесів та виробництв. Також він є директором компанії, яка спеціалізується на встановленні систем для відстеження параметрів інженерного обладнання. Його завжди цікавили технології, тому одного разу у нього виникла ідея використати їх для створення комфортних умов життя в будинку:

«Мені здається, це у крові кожного чоловіка, я стежу за новинками, весь час щось тестую нове», — сказав він, як пише bzh.life

На той момент у його київській квартирі вже був зроблений ремонт, тому він почав встановлювати датчики руху та камери через спеціальні розетки, щоб їх усіх можна було підключити до єдиної системи. Але там було центральне опалення, яке не можна було регулювати, хіба що зробити теплу підлогу. Окрім цього, Олександр будував будинок. Ще на стадії розробки проекту він придумував різні системи автоматизації. Наприклад, клімат-контроль сам визначає сезон та час дня, після чого виставляє та підтримує необхідну температуру.

Як працює система «розумного будинку» і чи комфортно в ньому жити?

У будинку киянина Олександра знаходиться централь (хаб) — голосовий модуль, за допомогою якого можна керувати різними пристроями шляхом голосових команд. Наприклад, можна сказати увімкнути світло, телевізор, відкрити або закрити вхідні двері або штори… За допомогою програми HomeKit легко внести дані до таких об’єктів: ламп, замків, телевізорів, кондиціонерів, очищувачів повітря…

Цікавою особливістю «розумного будинку» є те, що він знає, коли господар присутній і якщо його немає. У програмі можна автоматизувати роботу охоронної системи. Якщо в будинок спробує увірватися інша людина, господар одразу отримає про це повідомлення. Також система автоматично викличе охорону.

Крім цього, у будинку Олександра є система збору дощової води. Вона стікає з даху у два резервуари, які знаходяться під землею. Влітку цією водою він поливає територію біля будинку, а коли починає йти дощ, автоматичний полив зупиняється.

У такому будинку автоматизовано всі необхідні параметри: температура, освітлення, охорона, опалення. Усім цим керує інтелектуальна система, тому комфорт та безпека тут завжди на високому рівні.

При цьому варто пам’ятати про те, що робота «розумного будинку» залежить від швидкості інтернету та електропостачання. У разі його відключення Олександр використовує генератор. Також іноді можуть відбуватися збої в роботі програми або телефону. Але система оповіщення передає інформацію різними способами, наприклад, якщо на приватній території буде чужа людина, компанія у будь-якому разі отримає сигнал.

У «розумному будинку» можна автоматизувати різні процеси та виконувати певні дії вручну. Все залежить від побажань господаря. Наприклад, Олександр має щоденний ритуал — заварювати собі каву або чай і закривати штори.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.