Неділя, 14 Липня, 2024

Що потрібно знати про страхування КАСКО у воєнний час

Після того, як в Україні було введено військовий стан, багато автовласників, які мають на руках поліси КАСКО, почали хвилюватися про можливість отримати компенсацію у разі пошкодження свого автомобіля. Про те, чи має їхнє занепокоєння підставу, чи працює страхування КАСКО зараз, і йтиметься далі.

Що змінилося у страхуванні у зв’язку з воєнним становищем у країні

Саме собою запровадження воєнного стану неспроможне бути причиною відмови у виплаті компенсації у разі настання страхового випадку. Більше того, Національний банк України та Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) закликали страховиків спростити процедуру отримання відшкодування збитків за всіма видами договорів.

Тепер клієнти можуть оформлювати компенсації зі страхування КАСКО в  СК VUSO та інших великих компаніях за допомогою електронних документів, а також скан-копій. Особливо це важливо, якщо немає можливості надати оригінали. Більше того, якщо не можна викликати на місце ДТП страхового експерта, дозволяється самостійна фото- та відеофіксація. Надалі ці матеріали передаються до страхової компанії. Однак рекомендується уважно вивчити договір щодо винятків, тобто тих випадків, коли компенсація не виплачуватиметься.

Можливі винятки щодо полісів КАСКО та пропозиції провідних страхових компаній

Якщо автомобіль отримає ушкодження через вплив таких зовнішніх факторів, як ДТП, пожежа, протиправні вчинки третіх осіб, стихія, то навіть в умовах воєнного стану ці випадки є страховими і за ними можна отримати компенсацію на підставі полісу КАСКО.

У той же час, якщо машина знаходилася на території, де йдуть активні бойові дії, та отримала пошкодження через попадання до неї снаряда, ракети або їх уламків, якщо машину забрали для використання у військових цілях, страхову виплату отримати не можна. Особливо, якщо в договорі було прописано, що поліс не поширюється на зону бойових дій.

Великі страховики (наприклад, СК VUSO) вийшли до своїх клієнтів із пропозицією нової страхової програми КАСКО Patriot. За її умовами, крім стандартних страхових випадків, такими визнані й ушкодження, отримані внаслідок військових дій (наприклад, через попадання уламків снарядів, ракет, підриву на міні або прямого обстрілу). Власник авто може розраховувати на повернення 10% вартості машини. Винятком будуть лише ядерні, біологічні та хімічні атаки. Причому військові ризики покриваються на всій території України, крім тих областей, де відбуваються активні бойові дії. Список таких регіонів формує Державна служба з надзвичайних ситуацій, і він постійно оновлюється.

Як оформити страховий випадок у сучасних реаліях

За спрощеною процедурою реєстрації страхового випадку це можна зробити самостійно. Не доведеться залучати ні поліцію, ні представника страхової компанії. Потрібно виконати таке:

  • зафіксувати місце події (зробити фото та відеозйомку);
  • зібрати необхідні документи, за допомогою яких можна буде зрозуміти масштаб пошкоджень;
  • документи в електронному вигляді відправити до своєї страхової (можна за допомогою доступних месенджерів).

Опрацювавши отриману інформацію, компанія ухвалює рішення про виплату компенсації. Оскільки зараз багато СТО не працюють, клієнт може отримати гроші на свою картку.

Вибір страхової компанії – основа фінансової стабільності

У складні часи для придбання поліса КАСКО дуже важливо вибрати надійну страхову компанію, яка прийде на допомогу у скрутний момент. Такою організацією є СК «VUSO», яка вже понад 20 років працює на страховому ринку нашої країни. За цей час компанія досягла чудових результатів. Відповідно до рейтингу журналу Insurance Top вона входить до топ-10 найбільших страховиків України. СК «ВУСО» має понад 30 філій по всій країні, де працюють близько 400 співробітників. Цей колектив постійно працює над поліпшенням сервісу, і це виходить: понад 90% клієнтів задоволені рівнем обслуговування.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.