Понеділок, 15 Липня, 2024

Страхування майна під час війни: як це працює

У цей складний період багато українців хочуть якнайнадійніше захистити своє майно. Нерухомість у нашій країні коштує десятки та сотні тисяч доларів. У той же час, зараз суттєво зросли ризики його пошкодження. Та й постраждати може не лише будинок чи квартира, а й меблі, а також побутова техніка, яка перебуває у них. Причини неприємностей бувають різні: прорив труби у сусідів згори, пожежа, вандалізм тощо. Так звані ризики мирного часу ніхто не скасовував. Важко знайти дієвіший спосіб захисту свого майна, ніж страхування.

Яке майно можна застрахувати у воєнний час

Насамперед, звичайно ж, житло. Це може бути квартира, будинок, дача. Найчастіше страхують власну нерухомість. Програми страхування майна (https://uniqa.ua/ru/private/home/) передбачають захист не тільки конструкцій та інженерних комунікацій, а й предметів меблів, великої побутової техніки, дорогих освітлювальних приладів. Причому страхова компанія «УНІКА» надає максимально прості умови оформлення договору, де не потрібно перераховувати всі предмети, які можуть бути пошкоджені та перебувають під страховим захистом.

Також сьогодні, як і у мирний час, компанії пропонують застрахувати не лише власну нерухомість, а й свою відповідальність перед сусідами. Тоді у разі, наприклад, затоплення їхньої квартири з вини власника полісу шкоду відшкодує страхова компанія. Так, в УНІКА застрахувати свою відповідальність можна на суму від 100 до 300 тис. грн.

Які страхові ризики включені до договору та як його оформити під час війни

Найчастіше у договорах трапляються такі страхові випадки: пожежа, вплив води, вибух, стихійні лиха, крадіжка та інші протиправні дії третіх осіб.

Великі страхові компанії, наприклад, СК «УНІКА» враховують складність доступу до відділень, де можна укласти договір, тому пропонують це зробити онлайн. Причому для того, щоб оформити страхування квартири, достатньо ввести лише загальну площу приміщення, вибрати програму та вказати персональні дані. Протягом кількох хвилин після оплати договір буде надісланий на вказаний email, і він набуде чинності.

Скільки коштує страхування житла

Найчастіше на остаточну ціну страховки впливають такі фактори:

  • ринкова вартість житла;
  • розмір франшизи;
  • місце розташування нерухомості;
  • площа квартири чи будинку.

Також вирізняється розмір виплат. Наприклад, у СК «УНІКА» клієнт може обрати варіант базового страхового захисту, тоді сума буде фіксованою —150 тис. грн. на всю квартиру. При виборі програми «Оптимальна» розмір виплат залежить від площі житла, аналогічно розраховується вартість самої страховки.

У чому особливості страхування під час війни

У воєнний час у разі виникнення проблем із житлом важливо правильно визначити їх причини. Наприклад, якщо пожежа викликана воєнними діями, то компенсація не виплачуватиметься.

Також не у всіх регіонах зараз можна застрахувати свою нерухомість. Багато залежить від того, наскільки близько до будинку проходить лінія фронту, чи ведуться в населеному пункті чи поблизу бойові дії. На жаль, у регіонах, що знаходяться в районі активних бойових дій, складно зафіксувати завдані збитки, навіть якщо вони отримані не в результаті війни. Якщо ж військові дії не ведуться, оформити страховий поліс можна у звичайному режимі.

Щодо території дії придбаної раніше страховки, то вона працює по всій Україні, крім тимчасово окупованих областей та автономної республіки Крим.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.