Неділя, 28 Квітня, 2024

Технологія безрамного скління від Aestech представлена на World Architecture Festival

Українська компанія Aestech, що входить у холдинг TECHIIA, винайшла й запатентувала технологію побудови скляних фасадів, терас і атріумів. Ноу-хау дозволяє монтувати на будівлю великі склопакети без використання рам, металевих ригелів і стійок. 

Інновацію українці представили на головній події у світі архітектури — World Architecture Festival, який нещодавно відбувся у столиці Португалії  Лісабоні. Вже 14 років цей фестиваль збирає топових фахівців в сфері архітектури, будівництва і знайомить світ з найсучаснішими технологіями. 

Ядро технології Aestech — склопакет підвищеної міцності. Він усуває низку недоліків стандартних склопакетів, до яких ми звикли і які масово використовують по всьому світу. 

Справа в тому, що у звичайному склопакеті шари скла з’єднуються між собою відносно м’яким герметиком. Відповідно, основне навантаження від вітру та опадів тримає на собі тільки зовнішнє скло. Щоб забезпечити достатній опір, потрібно зробити зовнішнє скло товстим, а значить і важким та/або обмежувати його розмір. Інакше є ризик руйнування склопакету, особливо якщо йдеться, наприклад, про фасади високих бізнес-центрів. 

Решта стекол майже не отримують на себе навантаження і використовуються лише для того, щоб створювати повітряні камери для більшої звуко- і теплоізоляції. 

Як наслідок, традиційний склопакет — це важка конструкція, яка потребує обов’язкового металевого каркасу або металопластикової рами. 

Склопакет підвищеної міцності зовнішньої підтримки не потребує. У ньому навантаження більш рівномірно розподіляється на всі стекла — і на зовнішнє і на внутрішні. Такі властивості склопакет отримує через інакшу технологію з’єднування  стекол. 

У склопакеті підвищеної міцності використовуються нові матеріали. Додатково є  в дистанційній  рамці по периметру  склопакета   пултрузійний  профіль, зроблений з попередньо натягнутих і закріплених скляних волокон. Замість вторинного герметика — спеціальний високоміцний клей, що з’єднує шари скла і рамку в єдину жорстку конструкцію. 

Так інженерам вдалося задіяти внутрішні стекла в опорі зовнішньому навантаженню. Загальна жорсткість такого склопакета в декілька  разів більша, ніж звичайного. А це означає, що не потрібно збільшувати товщину «вуличного» скла й ставити додаткові опори для склопакета — він тримає навантаження сам. Водночас стає легшим. 

Ще одна перевага — монтування. Такі склопакети можна приєднувати прямо до тримальних конструкцій будівлі, вкручуючи кріплення просто в пултрузію, адже остання — це твердий конструктивний матеріал. Шви між склопакетами достатньо закрити фасадним  герметиком. Технологія дозволяє зекономити на закупівлі, доставці та монтуванні металевих профілів і в цілому спростити та пришвидшити скління фасадів і терас. А менше металу — краще енергозбереження. 

Aestech уже має в портфоліо проєкти, які використовують склопакети підвищеної міцності. Відвідувачі й експерти World Architecture Festival на власні очі побачили гнучкість і універсальність технології та власними ногами перевірили міцність винаходу. 

«Скляні фасади без додаткових тримальних елементів можуть змінити архітектуру, — каже CEO Aestech Леонід Лазебніков. — Вони звільняють креативність архітекторів від конструктивних обмежень. Широке використання нашої технології може подарувати світу безліч дивовижних, захоплюючих будівель. І я радий, що європейський шлях склопакет підвищеної міцності почав із WAF2022». 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.