Середа, 24 Липня, 2024

Відновлення оплати за проїзд у столичному транспорті: скільки мають платити кияни

У столиці відновлено оплату за проїзд у підземному та наземному комунальному транспорті та за паркування. Таке рішення, повідомляє сайт kyiv-future.com.ua, прийняла мерія. Чи очікувати подорожчання проїзду та скільки насправді мають сплачувати кияни, читайте в нашому матеріалі.

В бюджеті не вистачає коштів

В мерії пояснюють своє рішення тим, що в столицю повертаються містяни і  громадський транспорт має працювати повноцінно, тому  вони вимушені повернути оплату. На жаль, в КМДА не виключають, що можуть підняти тарифи на проїзд у транспорті. Та поки ще тарифи на проїзд залишаються на рівні – восьми гривень за поїздку.

В КМДА зазначають, що в  бюджеті міста немає коштів, але потрібно закуповувати пальне, запчастини для ремонту, сплачувати за електроенергію. Також  робітникам транспортних підприємств треба сплачувати зарплату.

До речі, метро тепер працює з шостої години до двадцять другої години вечора. Міський наземний громадський транспорт також працює до двадцять другої години вечора.

Проте приватні перевізники наголошують, що через зростання цін на паливо будуть піднімати тарифи на проїзд до 20 гривень. Адже через паливну кризу несуть збитки.

До речі,  в КМДА також не виключають, що будуть переглядати тарифи на проїзд в сторону підвищення. До речі, в багатьох країнах світу міська влада до вісімдесяти відсотків компенсує вартість проїзду через дотації перевізникам.

Скільки має коштувати проїзд

Експерти наголошують, що піднімати ціни на проїзд зараз не на часі. Багато киян залишилося без роботи. Крім того,  перед тим, як підвищувати тарифи, перевізники мають надати  розрахунок собівартості пасажирських перевезень. Мешканцям столиці треба знати, за що вони сплачують. При цьому перевізники мать надавати якісні послуги.  Експерти наголошують, що технічна безпека багатьох столичних транспортних засобів не відповідає необхідним вимогам. Через це неодноразово на ходу у маршруток відпадають колеса, двері та інші частини транспортного засобу.  Тому кияни мають користуватися безпечним транспортом, а не сплачувати великі суми за проїзд та їхати в жахливих умовах.

Парковка знову платна

Паркування у столиці знову платне. Таке рішення було прийнято у мерії. Тож тепер  у будні з восьмої години до двадцять другої, киян та гостям столиці доведеться сплачувати за парковку 35 гривень за годину в центрі міста.  Сплатити, як і раніше, можна тільки за безготівковим розрахунком. В спальних районах парковка авто коштуватиме 5 гривень на годину. Хоча раніше в мерії зазначали, що паркова в місті на час воєнного положення має бути безкоштовну.

До речі, сума штрафу за несплачену парковку не змінилася. Вона становить 340-680 гривень. Проте киянам не будуть виписувати штрафи під час повітряної тривоги. Крім того, варто зазначити, що на вулиці вже повертаються евакуатори, які будуть забирати  авто, які припаркували з порушеннями. Багато киян у соцмережах обурені таким рішенням місцевої влади.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.