П’ятниця, 12 Липня, 2024

Як киянам захиститись від венеричних захворювань?

Під час інтимної близькості між партнерами існує ризик зараження інфекціями, які передаються статевим шляхом. Незважаючи на великі можливості сучасної медицини, вони залишаються однією з найпоширеніших соціальних проблем. Лікування статевих інфекцій складне і тривале, а ризик зараження високий через їх швидке поширення. Тоді як киянам запобігти появі венеричних захворювань?

Види та симптоми венеричних захворювань

Залежно від збудника вони діляться на такі види:

 • бактеріальні інфекції (гонорея, сифіліс, мікоплазмоз); 
 • вірусні інфекції (генітальний герпес, папіломавірусна інфекція); 
 • паразитарні інфекції (кандидоз, трихомоніаз).

Заразитися одним або одразу кількома захворюваннями дуже просто. Іноді це відбувається навіть після статевого акту. Наявність інфекцій, які передаються статевим шляхом, можна визначити за такими симптомами:

 • свербіж в інтимній зоні; 
 • виділення із сечівника;
 • почервоніння геніталій; 
 • висипання на шкірі; 
 • біль при сечовипусканні; 
 • біль при статевому контакті чи після.

Ці симптоми зазвичай з’являються через 3-5 днів після зараження статевими інфекціями. У такому випадку необхідно звернутися до гінеколога або венеролога. Після консультації та здачі аналізів можна буде дізнатися про тип венеричного захворювання та пройти курс лікування в одній із київських клінік.

Які ліки запобігають появі венеричних захворювань?

Інтимні стосунки з партнером іноді можуть завдати шкоди здоров’ю. Найпоширенішими причинами цього є наступні: 

 1. Використання предметів особистої гігієни інфікованої людини. 
 2. Недотримання правил особистої гігієни. 
 3. Часта зміна партнерів. 
 4. Ранній початок статевого життя.

З метою запобігання венеричним захворюванням та ускладненням перед пологами, абортами та гінекологічними операціями лікарі рекомендують киянам використовувати спеціальні медичні засоби. Найефективнішим є Гексікон. Його потрібно застосовувати не пізніше, ніж через 2 години після статевого акту.

Це вагінальні свічки (супозиторії) з антисептичними та протимікробними властивостями. Вони запобігають інфекційно-запальним ускладненням, викликаним статевими інфекціями. Препарат Гексікон можна замовити онлайн на сайті аптека 911 за доступними цінами. Доставка здійснюється в Київ та інші міста України.

Інші методи профілактики

Крім прийому Гексікону, знизити ймовірність зараження інфекціями після інтимної близькості, які передаються статевим шляхом, можна завдяки дотриманню простих правил профілактики. До них належать такі:

 1. Використання презервативів. Вони захищають від небажаної вагітності та від статевих інфекцій. Але варто пам’ятати, що засоби контрацепції не здатні захистити на 100% 
 2. Регулярна гігієна. Варто уникати спільного використання рушників та інших речей особистої гігієни, оскільки вони можуть бути джерелами зараження мікробами.
 3. Проходження обстеження. Навіть за відсутності симптомів інфекційних захворювань необхідно здавати аналізи один чи кілька разів на рік. Це допоможе своєчасно виявити наявність інфекції та пройти лікування. 
 4. Консультація з лікарем. У разі погіршення самопочуття після інтимної близькості та появи болючих відчуттів необхідно відразу звернутися до гінеколога.
 5. Обмеження статевих зв’язків. Підтримувати інтимні стосунки бажано лише з одним партнером, який піклується про своє здоров’я та регулярно дотримується правил гігієни. В іншому випадку безладні статеві зв’язки можуть стати причиною венеричних захворювань, появи почервоніння на шкірі та неприємних відчуттів в інтимній зоні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.