П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Як живе Київ, незважаючи на військовий стан?

У Києві, як і в мирний час, активний ритм життя. Через 3 місяці місто ожило — сюди повернулося близько 1 млн жителів, почав працювати бізнес, транспорт, сервіс адміністративних послуг… Незважаючи на військовий стан, у місті відновилася діяльність усіх соціальних сфер. Головні зміни, які відбулися після короткого локдауну далі, у матеріалі на сайті kyiv-future.com.ua.

У місті відновили оплату за проїзд та паркування

З 16 травня у громадському транспорті Києва проїзд платний. Як повідомив мер Києва, в подальшому сума оплати залишиться незмінною. Оплатити поїздку можна через платіжні системи або мобільний додаток «КиївЦифровий».

Нагадаємо, що метро, ​​маршрутки, тролейбуси та потяги щодня курсують з 7:00 до 21:00. Переглянути список актуальних маршрутів руху можна тут. Також у місті їздить кільцева електричка, яка працює довше, аніж інші види громадського транспорту. Вона прибуває на кінцеві станції Дарниця та Святошин о 21:30.

Крім цього, у Києві відновили плату за паркування за тими тарифами, які були на початку війни. Оплату потрібно здійснювати у будні з 8:00 до 22:00 лише за безготівковим розрахунком через мобільний додаток. В інший час та вихідні парковка безкоштовна. При недотриманні правил паркування порушників штрафуватимуть.

У Києві з’явилося більше квартир за доступною ціною

На думку експертів у галузі нерухомості, ціни на покупку житла у Києві впали на 10% – 30% залежно від розташування житлового будинку. Також через війну багато власників квартир знизили вартість орендної плати. Як показує статистика фінансового порталу «Мінфін», вартість однокімнатної квартири знизилася на 1000 – 2, 500 грн, двокімнатної на 1, 500 – 3, 500 грн, а трикімнатної на 3, 000 – 5, 000 грн.

Наразі на ринку нерухомості криза. У зв’язку з військовим станом у країні покупка нерухомості не актуальна, тому ціни значно знизилися. Але для деяких киян це чудова можливість заощадити на купівлі нового житла. За словами фінансового експерта Олексія Козирєва, після війни ціни на квартири та приватні будинки у Києві знову зростуть:

«Київ як столиця залишиться привабливим містом для інвестицій та життя. Тут легше знайти роботу. В місті багато шкіл, дитячих садків та інших соціальних об’єктів. Також тут знаходяться всі центральні держустанови, тому велика кількість людей буде приїжджати до столиці, як це було до війни, як відбувається зараз, так і після війни», — сказав Олексій Козирєв з цього приводу.

У столиці щодня відкриваються нові культурні заклади та зони відпочинку

Життя у Києві нагадує мирні часи, коли можна вільно гуляти містом та відвідувати різні заклади. Для мешканців столиці відкриті торгові центри (Piramida, Караван Outlet, DREAM), кінотеатри (Планета кіно, Жовтень, Multiplex), парки та сади (садок ім. Н.Н Гришка, Співоче поле). 

У багатьох зелених зонах цвітуть квіти, наприклад, на Співочому полі та Добропарку проходять квіткові виставки. Також у Києві відновили роботу театри та музеї (музей води, театр ім. І. Франка). У зв’язку з військовим станом багато культурних закладів працюють неповний день, надають послуги за зниженою вартістю та приймають обмежену кількість відвідувачів.

Тільки 20% ресторанів та кафе повністю відновили роботу у Києві

Війна практично розорила кулінарний бізнес Києва — у місті закрилося сотні закладів громадського харчування. Зараз лише 20% з них працюють, як і раніше, а от решта закрита або працює неповний день. За словами співзасновниці Національної ресторанної асоціації України Ольги Насонової, приблизно з 500 споживачів послуг кафе та ресторанів залишилася лише половина:

«Отже, половина ринку просто не має своєї аудиторії, її немає зараз фізично. Ресторанний Київ сьогодні — місто жорстких контрастів. Мертва пустеля з зачиненими дверима кафе та ресторанів. Закрито щонайменше третина київських ресторанів. Коли відкриються — невідомо», – повідомила Насонова.

Багато працівників закладів громадського харчування визнали наявність серйозних проблем з логістикою та відсутність продуктів. Деякі постачальники припинили роботу. Через це асортимент страв скоротився. Тепер у меню в основному можна вибрати страви, які приготовані за простими рецептами.

Також у період воєнного стану кияни надають перевагу частіше їсти калорійну їжу, солодощі та випічку: 

«Проста та дешева їжа — тренд найближчих місяців. А самотні чоловіки — головна аудиторія», — каже Насонова.

Зараз найбільший попит мають кав’ярні та пекарні. Також продовжують непогано заробляти кіоски з шаурмою. А ось роботу барів зупинила комендантська година, яка діє з вечора до ранку. 

Київ дерусифікують

Після початку війни за ініціативи киян міська влада вирішила провести дерусифікацію міста. Багато людей більше не хочуть жити на російськомовних вулицях або ходити біля пам’ятників, пов’язаних з країною-агресором. Саме тому у Києві змінюють російські назви на українські шляхом рейтингового електронного голосування. Загалом планують перейменувати 500 вулиць.

Також у місті демонтують російськомовні пам’ятники. Вже знесено пам’ятники на честь Олександра Пушкіна та Михайла Булгакова. Також було знесено пам’ятник Леніну та скульптуру у вигляді 2 чоловіків біля «Арки Дружби народів», після чого змінили її назву на «Арку свободи українського народу».

Кияни більше платять за продукти та бензин

Після початку війни в київських магазинах виник дефіцит продуктів, які незабаром стали дорожчими. Це пов’язано з зупинкою продовольства на багатьох підприємствах, роботи валютного ринку України та дефіциту робочої сили. Також було тимчасово припинено експорт деяких продуктів в інші країни, щоб зберегти насіння для подальшого посіву. Все це спричинило підвищення цін на всі продукти, у тому числі й привезені з-за кордону.

Також після бойових дій на сході України та руйнування системи нафтопродуктозабезпечення у Києві з’явилася ще одна проблема — дефіцит бензину. Міська влада обіцяє її вирішити коли буде створено стратегічний запас палива та вирішені питання, які пов’язані з його доставкою з країн Європи.

«Зокрема, під час засідання Кабінет міністрів погодив необхідні регламенти для завезення пального з Азербайджану, країн Перської затоки та Близького Сходу», — повідомив з цього приводу прем’єр Денис Шмигаль.

У Києві відновлюють міську інфраструктуру

На вулицях Києва відбуваються сезонні ремонти та відновлення об’єктів інфраструктури після війни. Зокрема, зараз триває будівництво нових мостів у місті та за його межами. Також відомо, що вже було збудовано нові переправи з Києва до Чернігова, Житомира, Ірпінь та Гостомелю. 

На дорогах Києва роблять нову розмітку. Її вже нанесли на вулицях Богатирська, Братиславська, Героїв Дніпра та Оболонському проспекті, як повідомляє УК «Київавтодор». Крім того, на Київщині розчистили від наслідків бойових дій 212 км доріг:

«Це розчищення вулиць Ірпеня, Бучі та деяких інших міст, містечок під Києвом. Також ми вже збудували сьогодні 18 тимчасових переправ, об’їздів, обходів і надалі це будемо робити», — зазначив перший заступник голови «Укравтодору». 

До сих пір продовжується відновлення пошкоджених будівель у Києві. Їх ремонтуватимуть до кінця літа. Про це повідомив голова київської міської адміністрації:

«Близько 400 об’єктів пошкоджено у Києві, у тому числі понад 200 житлових будинків, близько 70 об’єктів освіти, а також лікарні, дитячі будинки та об’єкти транспортної інфраструктури. Близько 70-80 млн євро потрібно для того, щоб відновити всю пошкоджену інфраструктуру після повномасштабного вторгнення», — заявив Микола Поворозник.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.