Субота, 13 Липня, 2024

Який акумулятор краще: AGM чи гелевий

Підбір нового акумулятора для машини може поставити в глухий кут, адже постійно з’являються інноваційні типи АКБ з покращеними характеристиками і підвищеною довговічністю. Але для власників автомобілів старого зразка вони рідко підходять, їх можна встановити хіба після серйозного переобладнання.

Порівняння AGM та гелевих батарей

Обидва різновиди відносяться до сучасних модифікацій, які не потребують обслуговування. Але акумулятори AGM зроблені на основі класичних свинцево-кислотних батарей, тільки з скловолокном, що абсорбує. Між пластинами не просто наливають рідину, а встановлюють пористі прокладки, які вбирають електроліт.

Завдяки такому рішенню вдалося зменшити кількість сірчаних газів та випаровування рідини, адже електроліт просто замкнений у порах і майже не змінює обсягу. Щільне прилягання захищає самі пластини, які не піддаються корозії та не розсипаються. Пристрій не боїться глибоких розрядів.

У гелевих використовують згущений електроліт, який має схожі властивості. Вони легко витримують вібрації і навіть сильну тряску, але чутливі до неправильної напруги та низьких температур. Їм знадобиться надійний захист від холодів.

Оскільки гелевий електроліт кожен виробник робить за власною формулою, то й характеристики вони можуть значно відрізнятися. При виборі моделі потрібно уважно вивчити інструкцію з експлуатації та параметри, що рекомендуються. Їх можна порівняти з офіційною інформацією бренду.

Поради експертів щодо вибору

Герметичні акумулятори, що не обслуговуються, більш безпечні, тому багато водіїв віддають перевагу їм. На сучасних автомобілях системи розроблені під практичні моделі, які завдають мінімум клопоту. При виборі варто вивчити кілька порад:

  1. За наявності системи «старт-стоп» краще підійдуть гелеві, у них циклічний ресурс приблизно втричі вищий.
  2. Проблеми з точністю заряду можуть бути критичні для гелю, але практично не впливають на AGM.
  3. Гелеві модифікації бажано ставити тільки повністю справний автомобіль, оскільки перегрів для них може бути критичним.
  4. Глибокий розряд краще витримують гелеві батареї, тому за регулярних тривалих поїздок вибирають саме їх.
  5. Потужні двигуни, які вимагають великих пускових струмів, комплектують лише AGM.

Обидва варіанти вважаються повністю безпечними і нормально працюють у будь-якому положенні, крім «вгору дном». Тому при підборі можна трохи поступитися габаритами і вибрати найкращу за характеристиками модель.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.