Понеділок, 8 Липня, 2024

Історія телеканалу «Суспільне Київ»

Радіомовлення в Україні вперше пролунало у 1924 році. Згодом до нього приєдналось телебачення, а на початку ХХІ століття країна мала багато телеканалів на будь-який смак. Один із них має назву «Суспільне Київ», представляє Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ) та мовить у Києві та Київської області. Розповідаємо більше про історію його становлення та розвитку. Далі на kyiv-future.

Започаткування телевізійної ери в Україні

Телерадіокомпанію «Суспільне Київ» заснували 12 грудня 1995 року. Тут глядач може щодня знайомитись з інформаційними, соціально-публіцистичними та культурно-мистецькими програмами, в тому числі й власного виробництва.

Передувало створенню телеканалу та його модернізації багато подій. Хоча історія радіо- та телевізійного мовлення в Україні почалась лише у 1924 році. Саме тоді 16 листопада у Харкові прозвучала в етері перша українська радіопередача. Саме на честь цього дня в Україні пізніше 16 листопада проголосили Днем працівників радіо, телебачення та зв’язку.

Через чотири роки після цієї знаменної події, в країні була створена власна радіомережа, а в 1949 році розпочалось будівництво київського телерадіоцентру. Перша трансляція з нової будівлі відбулась 5 листопада 1951 року.

«Українське телебачення» (УТ) запрацювало в січні 1965 року. Тоді обсяг його мовлення складав понад 200 годин. Надалі телебачення розвивалось. Так, у 1969 році глядачі УТ вперше побачили кольорову програму.

Телебачення незалежної України та створення НСТУ

Після здобуття Україною незалежності почалась поступова трансформація радіо- та телевізійного мовлення:

  • у 1991 році на базі Держтелерадіо УРСР була створена Державна телерадіомовна компанія України (Укртелерадіокомпанія)
  • на початку 1992 року вона запустила телеканали УТ-1 та УТ-2
  • у 1995 році було відновлено діяльність Державного комітету України з питань телебачення і радіомовлення, а Укртелерадіокомпанію розділили на Національну телекомпанію України (НТКУ) та Національну радіокомпанію України (НРКУ).

Варто зазначити, що упродовж перших чотирьох років незалежності в етері українських телеканалів були присутні як українські, так і російські мовники. Лише з 1 серпня 1995 року вони перейшли на різні частоти. Водночас почали з’являтись різні телеканали та компанії. Так, була заснована Київська державна регіональна телерадіокомпанія, яка згодом перетвориться на «Суспільне Київ».

У 2014 році постало питання про створення Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ). У складі робочої групи була розроблена стратегія заснування та розвитку НСТУ на основі міжнародного досвіду. Відбувалось це в рамках європейського вектора розвитку та необхідності наявності в державі суспільного телебачення та радіомовлення, яке б висвітлювало новини правдиво та чесно.

Понад рік тривав законодавчий процес із даного питання та завершився ухваленням усіх необхідних законів. Було розроблено новий логотип та програмну сітку майбутнього мовлення. Так, у 2015 році було затверджено склад Наглядової ради НСТУ, а Перший національний канал у прямому етері змінив свій логотип на «UΛ:Перший».

Далі почалось приєднання до НСТУ державних телерадіокомпаній. Трансформація завершилась у 2017 році. Однією з ланок приєднання стала Київська державна регіональна телерадіокомпанія, яка працювала в медійному просторі незалежної України з 1995 року.

Утворення телеканалу «Суспільне Київ»

У період з 1995 до 2017 року майбутній телеканал «Суспільне Київ» був у власності Київської державної регіональної телерадіокомпанії. Телеканал мав назву «Центральний канал», впізнати його було легко за логотипом «ЦК».

Підпорядкування телерадіокомпанія змінила у 2017 році й відтоді працює у складі Національної суспільної телерадіокомпанії України. У 2019 році філія була перейменована на «UA: Київ». Того ж року було змінено її логотип.

Чергове оновлення брендів НСТУ відбулося навесні 2022 року. Саме тоді в етері українського телебачення з’явився телеканал «Суспільне Київ». Окрім новин та різноманітних телепередач, у 2023 році на телеканалі можна було переглядати матчі Чемпіонату світу з футболу 2022.

Основним завданням «Суспільного» загалом є побудова медіа, якому українці могли б довіряти. Дотримання журналістських стандартів є надзвичайно важливим для демократичного суспільства та є вимогою Європейського союзу. Тож, своїм завданням телеканал вважає захист прав та свобод громадян та ознайомлення їх з усією важливою інформацією.

Окрім того, телеканал постійно поповнюється новим контентом для глядачів різного віку. Доступне не лише телебачення, а й «Суспільне. Подкасти», ютуб-канали для дітей та дорослих. НСТУ знімає нові програми та започатковує проєкти, які транслюються в тому числі й на «Суспільному Київ».

Таким чином, триває розбудова української журналістики. Фахівці даної сфери щодня працюють, щоб забезпечити безперервний потік новин та аналізу усього розмаїття подій, що відбуваються в Україні та світі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.