Субота, 27 Квітня, 2024

“Перший” канал: від заснування й до сьогодення

Ця стаття про перший український постійний національний канал, який обирають українці вже понад вісімдесят років. Про заснування, діяльність, програми, логотип “Першого” каналу далі на kyiv-future

Джерело: https://upload.wikimedia.org

Заснування телеканалу

“Перший” – це відомий український суспільний телеканал. Входить до складу української суспільної телерадіокомпанії “Суспільне мовлення”.

Історія телеканалу розпочалася з далекого 1939 року. Важливо зазначити, що саме на цьому каналі цього ж року відбувся перший пробний ефір в Києві, який тривав близько сорока хвилин. Через десять років телеканал почав також транслювати різні концерти, патріотичні фільми тощо. Загалом, цей період становлення можна ознаменувати як народження українського телебачення.

З 1956 року ефіри почали виходити вже на постійній основі. У 1965 році з’являється, так би мовити, перша назва телеканалу: “УТ”, що означало “Українське Телебачення”. Вже з 1972 року назву замінили на “УТ-1”. Починаючи з 1995 року, “УТ-1” мовив вже майже по всій території України. У 1998 році телеканал знову перейменували на “Перший національний”. У 2005 році канал знову отримав нову назву: “Перший канал”. Починаючи з 2015 року канал зазнав ребрендингу та став називатися: “UA: ПЕРШИЙ”. У 2017 році “UA: ПЕРШИЙ” почав мовити у форматі 16:9.

У 2022 році, через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, телеканал цілодобово транслює марафон “Єдині новини”. Також у цьому році “UA: ПЕРШИЙ” розпочав вести трансляції у форматі “HD”. Крім цього, у 2022 році телеканал перейменували на “Перший”.

Джерело: https://nikvesti.com/images/imageeditor/2021/10/20//232188_1.jpg

Програми телеканалу

Протягом свого існування “Перший” телеканал випустив немало різнопланових програм, серед чинних можна виділити: “Прозоро: про соціальне”, “Прозоро: про актуальне”, “Євробачення”, “Схеми: корупція в деталях”, “Наші гроші”, “UA: Фольк”, “Зворотній відлік”, “Країна пісень”, “По-людськи”, “Полюси”, “Прозоро: про головне”, “Новини”, “Спорт”, “Тиждень на Суспільному”.

Серед недіючих можна виділити такі як: “Світло”, “Додолики”, “По обіді шоу”, “Букоголіки”, “Лайфхак українською”, “Суспільна студія”, “Що? Як?”, “Толока”, “Як дивитися кіно”, “Промінь. Живий”, “Здоров’я”, “Складна розмова”, “Слідство.Інфо”, “Підсумки тижня”, “Крок до зірок”, “Доки батьки ще сплять”, “На східному фронті”, “Нащадки”, “Золотий гусак”, “Про головне”, “Контрольна робота”, “Легко бути жінкою”, “Euronews”, “Армія”, “Розсекреченка історія”, “Бюджетники”, “Точка зору”, “Підсумки дня” тощо.

Джерело: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f6/Pershyi_%282022%29.svg/1200px-Pershyi_%282022%29.svg.png

Логотип телеканалу

Всього “Перший” канал мав десять логотипів. Найперший був білий напівпрозорий у вигляді такого напису: “УТ-1”. Використовували його з 1991 року до 1997 року. З 1997 року до 1998 року логотип мав вигляд трикутника, перша його частина мала червоний колір, друга-зелений, третя-синій. З 1998 року до 2005 року логотип кардинально змінили. Цього разу це була біла напівпрозора одиничка, а під нею напис: “Перший національний телевізійний канал”. З 2005 року до 2006 року логотип був також дещо видозмінений. Тепер додали червоний овал з білим обідком, а посередині розмістили велику одиницю. З 2006 року до 2008 року логотип мав ідентичну форму до попереднього, проте без червоного фону, а під одиничкою з’явився напис: “Перший Національний”. З 2008 року до 2015 року логотип був у вигляді великого сріблясто-білого напису “Перший”. Під написом малими літерами словосполучення: “Національний”. З 2015 року по 2022 рік логотип був однаковий, не суттєво змінювалася лише кольорова палітра. З 2022 року логотип має напис “Перший”, а зліва біля нього знаходиться напівкруг. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.