Неділя, 8 Вересня, 2024

Телеканал “Інтер”: заснування та діяльність

Ця стаття про відомий український телеканал, який не одне десятиліття приваблює велику кількість глядачів, проте згадаємо й про негативні інциденти в його діяльності. Детальніше про телеканал “Інтер” на kyiv-future

Заснування телеканалу

“Інтер” – це український інформаційно-розважальний телеканал, який входить до медіагрупи “Inter Media Group”, належить українському проросійському олігарху, бізнесмену Дмитру Фірташу.

Історія телеканалу розпочалася у 1996 році, коли компанія “Українська Незалежна ТВ-корпорація” створила новий телевізійний канал “ІнтерКанал”. Майже з самого початку існування, телеканал був підконтрольний українському політику Ігорю Плужникову. Перша програма, яка вийшла в ефір була російськомовною та називалася “Интер — день сегодняшний”. Під кінець 1990-х років “Інтер” почав транслювати власні програми, такі як: “Інтерновини”, “Мелорама” тощо. У цей період також налагодилась та поліпшилась технічна складова каналу, з’явилась система “Profile”, а також оптико-волоконна лінія, яка значно покращила зображення. У 2001 році “Інтер” отримав дозвіл на ефірне мовлення по всій території України. Також варто зазначити, що у цей період на канал мав значний вплив Леонід Данилович Кучма та “Соціал-демократична партія України”, через це рейтинги телеканалу почали стрімко падати.

Джерело: https://forbes.ua/static/storage/originals/6/13/3d9cbe71087d05ca7b3068d1a5c9c136.JPG

Подальша робота та розвиток

Після 2004 року власник телеканалу Ігор Плужников помер, тому акції перейшли до бізнес-структур Валерія Хорошковського. У 2006 році головою правління “Інтера” став Сергій Старицький, проте того ж року, через погані показники рейтингів, його замінив Сергій Созановський. Вже у 2007 році на телеканалі з’явився продакшн, який зайнявся виготовленням різноманітних передач та кіно, також з’явилася продакшн-студія для виробництва власних новин.

У 2013 році телеканал “Інтер” перейшов у власність бізнесмена, олігарха Дмитра Фірташа, керівником став український продюсер та режисер Єгор Бенкендорф. Вже у 2016 році керівництво каналом взяла на себе Катерина Шкуратова. У 2016 році “Інтер” починає віщати у форматі 16:9. У 2021 році телеканал почав трансляції у форматі “HD”. У 2022 році, під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, “Інтер” транслював марафон “Єдині новини”. У 2023 році знову змінилось керівництво, замість Катерини Шкуратової, телеканал очолив Олександр Пилипець. 

Варто також зазначити, попри позитивні сторони телеканалу, були помічені його проросійські погляди. Саме через це неодноразово відбувалися протести та мітинги з боку українського народу. Один з них відбувся у 2016 році на вул. Дмитрівській.

Також схожий протест відбувся у 2014 році, причиною якого була трансляція телеканалом російськомовного контенту.

Джерело: https://avatars.mds.yandex.net/i?id=7c893699f84489d447547696b671b0a4-4372093-images-thumbs&n=13

Програми телеканалу

За свою історію існування телеканал “Інтер” транслював багато цікавих програм, серед них: “Поле чудес”, “Ігри патріотів”, “Великі українці”, “Вечірній квартал”, “Знак якості”, “Караоке на майдані”, “Модний вирок”, “Орел і решка”, “Ранок з Інтером”, “Що? Де? Коли?”, “Шанс”, “Школа доктора Комаровського”, “Шустер Live”, “Свобода на ІНТЕРі”, “Смачно з Борисом Бурдою”, “Квадратний метр”, “Стосується кожного”, “Готуємо разом”.

Крім програм, телеканал транслював також велику кількість фільмів та серіалів, таких як: “Все можливо”, “Двоє”, “Дот”, “Сповідь Дон Жуана”, “Кохання на асфальті”, “Сім днів до весілля”, “Ялинка, кролик, папуга”, “Той, хто не спить”, “Мене звати Мелек”, “Пані Фазілет і її доньки”, “Детектив Ренуар”, “Зцілення коханням”, “Моя сім’я та інші звірі” тощо.

Джерело: https://inter.ua/assets/img/inter_share.jpg

Логотип телеканалу

Всього телеканал “Інтер” мав сім логотипів. Першочергово, логотип мав вигляд прозорої літери “І”. У такому вигляді він існував з 1996 року по 2000 рік. Другий логотип, який був з 2000 року до 2007 року, був також у вигляді букви “І”, проте дещо видозмінений. Цього разу вона мала позначена жирним курсивом, під літерою також був напис: “Інтер”.

Третій логотип вже мав схожий вигляд на сучасний. Це був звичайний напис слова “Інтер”, який мав напівпрозорий сірий колір. Логотип “висів” з 2007 року до 2011 року. У 2011 році його знову дещо змінили: слово “Інтер” стало напівпрозоро-біле, а позаду літери “І” розташували синю пляму. З 2011 року по 2013 рік логотип залишився майже ідентичним, змінили лише колір на яскраво білий та під словом додали напис: “ГОЛОВНИЙ КАНАЛ КРАЇНИ”. У 2013 році логотип мав такий же напис, проте мав напівпрозорий колір та було відсутнє словосполучення: “ГОЛОВНИЙ КАНАЛ КРАЇНИ”. Сучасний же логотип телеканалу “Інтер” має ідентичний напис, проте колір став білим та не прозорим. Під час повномасштабного вторгнення, під написом “Інтер” розташували прапор України та напис “#UAразом”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.