Субота, 27 Квітня, 2024

Історія створення та діяльності телеканалу “5 канал”

Ця стаття про один з найвідоміших телеканалів України, який обирають та дивляться вже понад двадцять років. Про заснування, програми, логотип “5 каналу” далі на kyiv-future

Джерело: https://comtel.ua/wp-content/uploads/2016/04/IMG_2579.jpg

Заснування та діяльність каналу

“5 канал” – це український інформаційно–просвітницький телеканал. Від самого заснування власником телеканалу був Петро Порошенко. Історія каналу розпочинається з 2003 року, коли телерадіокомпанії “Експрес-Інформ” та “НБМ” вирішили створили “5 канал”. Першочергово його концепція полягала у “чесному” висвітленні новин, тому з початку своєї діяльності, працівники та власники каналу підписали відповідний документ. Також, варто зазначити, що це був перший телеканал в Україні, який транслював новини щогодини. Спочатку канал був зосереджений суто на новинах, проте згодом почали з’являтися й інші програми.

У революційний період 2004 року “5 канал” відіграв важливу роль для суспільства, адже висвітлював альтернативну інформацію, також через те, що телеканал наживо транслював всі тодішні події, у цей період рейтинги каналу стрімко зросли, що неабияк повпливало на його подальший розвиток.

Починаючи з 2005 року, канал змінив дещо свій формат, зосередившись більше на “інформаційному фронті”. Відповідно, всі музично-розважальні програми були виключені зі всіх ефірів. Натомість залишилися новини, а також публіцистичні програми, аналітика, документальні фільми і тому подібне. 

З 2007 року на телеканалі дещо змінився принцип подачі новин, а саме: програмна сітка тепер працювала за принципом “горизонтальних лінійок”, який передбачав розділення новинного контенту на блоки, кожен з яких мав свій таймінг. У 2011 році “5 канал” здійснив світовий рекорд, який полягав у безперервному веденні ефіру протягом п’ятдесят двох годин.

У 2014 році, в період революції, “5 канал” безперервно висвітлював події, які точилися на Майдані. Починаючи з 2016 року канал перейшов на формат мовлення 16:9, а з 2019 року – почав трансляції у форматі “HD”. Також в цьому році телеканал дещо змінив напрямок своєї роботи, перейшовши з інформаційного мовлення, на інформаційно-просвітницьке. У 2021 році Петро Порошенко продав акції каналу компанії “Вільні медіа”.

У 2022 році, у період повномасштабного вторгнення Росії в Україну, телеканал збирав гроші на допомогу Збройним силам України. За чотири дні організаторам вдалося зібрати близько одного мільйона гривень.

Джерело: https://www.nrada.gov.ua/wp-content/uploads/2018/07/5-kanal.png

Програми телеканалу

Протягом свого існування, “5 канал” випустив велику кількість різноманітних цікавих програм, серед них: “Рандеву”, “Велика політика”, “Прямим текстом з Юрієм Луценком”, “Час за Гринвічем”, “Кіно з Яніною Соколовою”, “Будівельний стандарт”, “Історія успіху”, “Стоп корупції!”, “Континент”, “Час. Підсумки тижня”, “Вікно в Америку”, “Час-Time”, “Машина часу”, “Феєрія мандрів”, “Паспортний сервіс”, “Pro Faces”, “Життя цікаве”, “Ресторанні новини”, “5 копійок”, “Кондратюк у понеділок”, “Дійові особи”, “Підсумки тижня з Анною Мірошниченко”, “Марафон. Вторгнення”, “Час новин”, “Інформаційний день”, “Час громади”, “Актуально: Економіка. Політика. Соціум”, “Страва від шефа”, “Коктейль”, “5 елемент” тощо.

Джерело: https://avatars.mds.yandex.net/i?id=1bd2010c49c94040345009f7d7c7288ed985f9b4-6997554-images-thumbs&n=13

Логотип телеканалу

Всього за час свого існування телеканал “5 канал” змінив п’ять логотипів. З 2003 року до 2005 року логотип каналу був у формі білої цифри “5”, а знизу розташувався напис “канал”. З 2005 року до 2013 року логотип мав білий круг, всередині якого розміщувалася напівпрозора цифра “5”. З 2013 року до 2018 року логотип був ідентичним, змінився лише колір круга, який тепер став напівпрозорим. З 2018 року до 2019 року логотип мав схожу форму, проте цього разу круг знову став білим, а цифра напівпрозорою, крім того, логотип був анімованим. З 2019 року до 2020 року логотип мав ідентичну форму, проте цього року круг став червоного кольору, а цифра стала білою. З 2020 року й дотепер використовується ідентичний логотип, проте тепер він має своєрідний відблиск світла. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.